inteligentna oprawa okien

Inteligentna oprawa okien – sposób na wygodny i bezpieczny dom przyjazny naturze

Jak to urządzić?

Nowoczesne rolety, żaluzje i zasłony nie tylko tworzą doskonałą oprawę okien, ale pełnią też wiele dodatkowych funkcji. Chronią przed słońcem i… włamaniem. Współdziałając z oświetleniem, ogrzewaniem oraz klimatyzacją, pozwalają lepiej gospodarować energią elektryczną.

Energia jest pojęciem odmienianym w ostatnim czasie przez wszystkie przypadki. Z powodu rosnących cen staramy się maksymalnie oszczędzać jej zużycie, a także lepiej zarządzać jej potencjałem. Warto część obowiązków powierzyć sprawdzonym systemom, np. Smart Home. Dają one możliwość zarządzania osłonami okiennymi, oświetleniem, temperaturą oraz zużyciem energii w naszym domu z każdego miejsca na świecie. Co więcej, pozwalają na optymalne wykorzystanie wszystkich domowych urządzeń w sposób prosty, wręcz niezauważalny i w pełni zintegrowany.

Osłony okienne ANWIS jako część inteligentnego domu

Inteligentny dom może „podpowiadać” nam, co robić, aby zaoszczędzić energię. Dzięki konfiguracji wszystkich urządzeń elektrycznych w jeden system możemy efektywniej zarządzać zużyciem energii. Osłony okienne marki ANWIS nie tylko mogą reagować na bieżąco na zmianę pory dnia i nocy, ale nawet na temperaturę, poprzez ich połączenie z termostatem.
 

inteligentne osłony okienne

Każde, nawet najdrobniejsze urządzenie, może dziś zawierać różnego rodzaju czujniki, które czynią z niego wielofunkcyjny gadżet. Opcja wykrywania ruchu, pomiar natężenia światła, temperatury oraz wilgotności czy możliwość zdalnego sterowania za pomocą urządzeń mobilnych to dziś rozwiązania powszechnie dostępne, a nawet oczekiwane przez współczesnego konsumenta.

Nowoczesne systemy, takie jak zewnętrzne i wewnętrzne osłony okienne marki ANWIS, mogą komunikować się nie tylko z innymi urządzeniami, ale również z domownikami, w odpowiedzi na zaprogramowane przez nich scenariusze. Osłony ANWIS wyposażone są w rozwiązania technologiczne marki SOMFY. Na tego typu rozwiązania decyduje się coraz więcej osób, w tym jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. W jaki sposób wykorzystała je w swoim domu? Sprawdź tutaj: https://anwis.pl/anna-dereszowska 

inteligentne rolety


– Nowoczesne rolety, żaluzje i zasłony nie tylko tworzą doskonałą oprawę okien, ale pełnią cały szereg różnego rodzaju funkcji dodatkowych – zauważa Agnieszka Gołębiewska, Szefowa Działu Marketingu firmy ANWIS. – Zapewniają domownikom komfort i bezpieczeństwo. Chronią przed słońcem i zmieniającą się temperaturą, a także ewentualną ingerencją osób trzecich. Dodatkowo, współdziałając z systemem oświetlenia, ogrzewania i klimatyzacji, pozwalają na bardziej racjonalne zużywanie energii elektrycznej. Stanowią jeden z istotnych elementów troski nie tylko o nasz dom, ale także o środowisko, w którym żyjemy. Jedną z możliwości jest wybór osłon okiennych ANWIS wyposażonych w rozwiązania technologiczne marki SOMFY, które stosujemy w naszych produktach.
 

inteligentne rolety zewnętrzne


Rolety zewnętrzne SCREEN marki ANWIS – w zgodzie z naturą

Czy wysoce wyspecjalizowane rozwiązania systemu Smart Home burzą naszą harmonię z naturą? Wprost przeciwnie – mogą potęgować efekt bliskości! W nowych domach coraz częściej dominują duże przeszklenia. Nic dziwnego – dzięki zastosowaniu dużych okien rozciera się granica między domem, a otoczeniem. Nasze ogrody, tarasy i balkony zaczynają stanowić naturalne przedłużenie kuchni czy salonu, przyciągając uwagę gości oraz domowników.

inteligentne rolety zewnętrzne screen– Osłony okienne powinny doskonale wkomponowywać się w architekturę i styl domu. Osiągniemy ten efekt tylko decydując się na zakup produktów na wymiar – dodaje Agnieszka Gołębiewska z firmy ANWIS. – Doskonałym sposobem na stworzenie innowacyjnego i energooszczędnego domu jest wybór osłon zewnętrznych i wewnętrznych w systemie Smart Home. Dzięki temu możemy dowolnie sterować ich zasłanianiem i odsłanianiem, a nawet tworzyć indywidualne scenariusze, które sprawią, że system będzie automatycznie reagował w momencie zaistnienia konkretnych warunków.

 

inteligentne sterowanie osłonami okiennymi


Rolety zewnętrzne SCREEN marki ANWIS, dzięki możliwości wyboru stopnia prześwitu tkaniny, mogą np. chronić przed intensywnym słońcem przy jednoczesnej widoczności krajobrazu na zewnątrz. Sprawdzą się nie tylko na oknie, ale także na balkonie, pergoli lub tarasie. Opuszczona roleta to skuteczna bariera przed owadami i nieczystościami. Odporna na czynniki atmosferyczne oraz wyposażona w inteligentne sposoby sterowania, gwarantuje wygodę użytkowania oraz komfortowy wypoczynek o każdej porze dnia.

Nowoczesne osłony okienne pozwalają dowolnie „sterować” rozpościerającym się na zewnątrz widokiem, sprawiają, że zmienia się automatycznie, w zależności od poziomu zachmurzenia i panujących warunków atmosferycznych. Co więcej, osłonami okiennymi możemy zarządzać z dowolnego miejsca na świecie.
 

inteligentne osłony okienne anwis

Nowoczesne rolety idealnie dopasowane do stylu każdego domu

W ostatnich sezonach dominuje moda na design inspirowany naturą. Drewno, kamień, naturalne tkaniny, stonowane barwy i minimalizm to idealny pomysł na stworzenie domu, który zapewni nam spokój oraz ukojenie. Aranżując wnętrza coraz chętniej sięgamy po przedmioty wykonane z ekologicznych, organicznych i certyfikowanych materiałów. Zamiast masowych i tanich produktów, stawiamy na jakość. Przykładamy także większą troskę, by dbać o posiadane przedmioty i właściwie je konserwować, by cieszyć się nimi dłużej. Dlatego do łask powróciły np. drewniane żaluzje dopasowane kolorystycznie do parkietu.
 

osłony okienne anwis

Osłony okienne powinny doskonale wkomponowywać się w architekturę i styl domu. Można osiągnąć ten efekt, decydując się na zakup produktów na wymiar. Inteligentny dom nie musi być sterylnym, białym pudłem pozbawionym osobowości. Nowoczesne urządzenia mają za zadanie idealnie wtopić się w otaczające je warunki. Nie powinny skupiać na sobie uwagi domowników, ale pomagać im w codziennym funkcjonowaniu.

Wdzięcznym elementem wystroju wnętrz są także nowoczesne rolety. Te dostępne w ofercie ANWIS mogą być wykonane z naturalnych tkanin o różnym stopniu prześwitu. Pozwalają stworzyć bezpieczny azyl, skutecznie chroniąc wnętrza zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Z kolei drewniane lamele żaluzji ANWIS nadają wnętrzom przytulności i ocieplają klimat całego domu. W połączeniu z klasycznymi zasłonami z naturalnych materiałów rozświetlają pomieszczenia lub wydobywają ich głębię, a przy tym nadają wnętrzom określonego charakteru.

ARTYKUŁ PARTNERA: ANWIS.PL