jak zbudować stanowisko gamingowe

Jak zbudować stanowisko gamingowe z prawdziwego zdarzenia?

Jak to urządzić?

Stworzenie stanowiska gamingowego nie polega jedynie na zakupie komputera do gier i ustawieniu go w dowolnej części pokoju. Prawdziwi gracze doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że od tego, jak wygląda ich przestrzeń do gry zależą wyniki osiągane w wirtualnym świecie. Jak zbudować stanowisko gamingowe z prawdziwego zdarzenia?

reklama

Fotel i biurko dla gracza

Pierwszym elementem, o którym powinno się pomyśleć podczas tworzenia stanowiska gamingowego, jest zestaw mebli dla gracza. Biurko powinno mieć szeroki blat, na którym zmieszczą się duży monitor i wszystkie akcesoria. Dobrym wyborem są biurka z regulowaną wysokością blatu - gracz może dopasować ją do swojego wzrostu oraz indywidualnych preferencji.

Jeszcze więcej uwagi powinno się poświęcić na wybór fotela gamingowego. Nawet dobry komputer do gier nie pomoże osiągać znakomitych wyników w rozgrywce, gdy gracz nie skupi się na pokonywaniu wrogów z powodu dyskomfortu. Długie siedzenie przed komputerem wymaga inwestycji w fotel z kubełkowym siedziskiem i tapicerką odprowadzającą ciepło i wilgoć. Dla graczy polecane są konstrukcje z oparciem, które odchyla się do pozycji poziomej. Dzięki nim znalezienie wygodnej pozycji do gry jest łatwiejsze, a gracz czerpie jeszcze więcej przyjemności z emocjonującej rywalizacji w wyścigach lub strzelankach.

Monitor z szybkim odświeżaniem

Gracze są narażeni na problemy ze wzrokiem w większym stopniu niż inni użytkownicy komputerów. Na stanowisku gamingowym powinien znaleźć się monitor 144hz, który ogranicza zmęczenie oczu i ryzyko pogorszenia widzenia. Odświeżanie o częstotliwości 144 Hz niweluje smużenie, dzięki czemu wpatrywanie się w ekran wymaga od oczu mniejszego wysiłku. Gracz może być dzięki temu pewien, że zmęczenie wzroku nie spowolni jego refleksu i nie wpłynie negatywnie na ostateczny wynik rozgrywki.

Monitory dla graczy powinny być dodatkowo wyposażone w inne technologie, które chronią wzrok. Na uwagę zasługują zwłaszcza sprzęty z technologia Flicker Free. Ilość emitowanego przez nie światła niebieskiego jest ograniczona. Dzięki temu oczy są zdrowsze, a układ nerwowy gracza jest chroniony przed nadmiernym pobudzeniem. Monitor wyposażony w tę technologię sprawdza się szczególnie dobrze, gdy gracz korzysta z niego po zmroku.

Mysz i klawiatura gamingowa

Na stanowisku gamingowym nie powinno zabraknąć myszki i klawiatury dedykowanej graczom. Akcesoria komputerowe z tej grupy są wyposażone w programowalne przyciski i klawisze. Dzięki nim gracz może przypisać im konkretne funkcje i skróty. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku myszki lub wybraniu klawisza gracz błyskawicznie wykona określoną aktywność. Prowadzenie rozgrywki na wysokim poziomie staje się dzięki temu łatwiejsze. Co ważne, w myszach i klawiaturach gamingowych możliwe jest zaprogramowanie kilku odmiennych funkcji do jednego przycisku lub klawisza. Te same akcesoria mogą być wykorzystywane do różnych gier.

Atutem myszy i klawiatur gamingowych jest agresywna stylistyka. Większość z nich posiada efektowne oświetlenie z funkcją zmieniania jego barwy. Dzięki temu każdej rozgrywce towarzyszy jeszcze więcej emocji.

Kierownica PC dla graczy

Jeśli gracz lubi wyścigi, na jej stanowisku gamingowym powinna znaleźć się również kierownica PC. Dzięki niej błyskawicznie reaguje się na wszelkie zmiany w grze i płynniej prowadzi się samochód lub inny pojazd. Kierownica sprawia, że rozgrywka staje się realniejsza i wiąże się z emocjami, które towarzyszą jeździe szybkim samochodem w prawdziwym świecie.

Stylowe dodatki do stanowiska gamingowego

Stanowisko gamingowe z prawdziwego zdarzenia powinno być wyposażone w dodatki w postaci oświetlenia. Światła LED umieszczone na ścianie lub na biurku sprawiają, że pokój gracza zmienia się w idealne miejsce do prowadzenia pasjonującej rywalizacji z graczami z całego świata. Dodatkowo warto zadbać o akcesoria takie jak: maty ochronne pod fotel, podstawki chłodzące lub podkładki pod nadgarstki. Dzięki matom pod fotel zabezpiecza się panele lub parkiet przed porysowaniem, a podstawki chłodzące zmniejszają stopień nagrzewania się sprzętów. Podkładki pod nadgarstki zapobiegają natomiast występowaniu dolegliwości bólowym w obrębie dłoni.

MATERIAŁ PARTNERA