jakie krzesło do biurka

Jakie krzesło do biurka?

Jak to urządzić?

Biurko i odpowiednie krzesło to niezbędny zestaw do komfortowej pracy lub nauki. Aby uchronić się przed bólem kręgosłupa, należy wybrać odpowiedni model, który będzie idealnie dopasowany do naszych pleców. Jakie krzesło do biurka będzie najlepszym wyborem? Podpowiadamy!

reklama

Jak dobrać krzesło do biurka?

Wbrew pozorom biurko to nie jedyny ważny element pokoju do pracy czy nauki. Wiele osób nie przykłada dużej uwagi do krzesła, co skutkuje w przyszłości rozmaitymi bólami, a także urazami. Krzesło do biurka powinno być solidnie wykonane, ale najważniejszą jego cechą powinna być ergonomia. Bez odpowiedniego profilu i dopasowania do naszego ciała, wielogodzinne siedzenie przed komputerem będzie prawdziwą męką. Aby wybrać dobry model, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Wygodne oparcie krzesła do biurka

Oparcie powinno idealnie dopasowywać się do kształtu kręgosłupa. Wielu producentów stosuje specjalne poduszki, które zapewniają podparcie lędźwi. Dzięki temu, spędzając wiele godzin na krześle, nie odczujesz dyskomfortu. W niektórych modelach znajdziemy również poduszki podpierające głowę. To bardzo przydatne rozwiązanie również wpływające na komfort siedzenia. Na rynku znajdziemy fotele ze standardowymi oparciami charakteryzującymi się szeroką i płaską konstrukcją. Takich foteli do biurka należy unikać, ponieważ prędzej, czy później twoje plecy odmówią posłuszeństwa. Typowo biurowe fotele, a także fotele gamingowe mają nieco zakrzywioną konstrukcję i w ten sposób lepiej dopasowują się do ciała. Na ten element należy zwrócić szczególną uwagę!

Regulowane podłokietniki

Komfortową pozycję na krześle definiuje nie tylko oparcie, ale również podłokietniki. Niestety, ale większość modelu nie ma możliwości regulacji, a powierzchnia jest na tyle mała, że oparcie rąk w sposób wygodny jest czasami niemożliwe. Warto kupić fotel z regulowanymi podłokietnikami, które są dopasowane do naszych rąk.

Siedzisko dla zdrowych pleców

Przede wszystkim nie może być ono zbyt głębokie, ponieważ może to mieć wpływ na nieprawidłową pozycję ciała podczas pracy. Siedziska możemy podzielić na skórzane i materiałowe. W przypadku sztucznej skóry w okresie letnim możesz mieć problem z przegrzewaniem. Rozwiązaniem tego problemu są otwory wentylacyjne, które zapewniają lepszą przepuszczalność powietrza.

jakie krzesło do biurka

Jakie regulacje w krześle do biurka?

Absolutnie niezbędna jest regulacja wysokości, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie dopasować krzesło idealnie do biurka dziecka czy dorosłego. Jednak regulacja oparcia również odgrywa istotną rolę. W takiej sytuacji możemy dopasować naszą pozycję tak, aby było możliwie jak najwygodniej.

Podstawa krzesła

Najczęściej jest wyposażona w kółka. Niektóre krzesła do biurek mają kółka słabej jakości, które mogą porysować podłogę. Aby się przed tym uchronić, można kupić specjalną matę chroniącą podłogę. Miękkie kółka poradzą sobie nawet na delikatnych powierzchniach, dlatego na to również warto zwrócić uwagę.

Krzesło do biurka dla dzieci – czym powinno się charakteryzować?

Dziecko podczas siedzenia przy biurku powinno przede wszystkim mieć wyprostowaną pozycję. W wielu sytuacjach najmłodsi garbią się, co później wpływa na problemy z prawidłową postawą. Kryteria wyboru krzesła do biurka dla dzieci są bardzo podobne jak w przypadku krzeseł dla dorosłych. Ergonomia i odpowiednie wyprofilowanie oparcia to kluczowe elementy. Nie można zapominać również o elementach podparcia pleców i głowy.

Krzesła dedykowane dla dzieci są nieco mniejsze i mają regulację wysokości, a także kąta nachylenia oparcia. Ruszając na zakupy, warto skonsultować z maluchem wybór danego krzesła. Komfort dziecka jest najważniejszy, dlatego to ono powinno mieć głos podczas wyboru odpowiedniego modelu. Na pewno zwróci też uwagę na wygląd mebla. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych krzesła do biurka dla dziewczynki czy chłopca.

Jakość wykonania krzesła też ma znaczenie!

Dobierając krzesło do biurka, koniecznie spójrz na jakość jego wykonania. W tańszych modelach mogą zdarzać się pewne niedociągnięcia, które później wpłyną na komfort użytkowania. Źle poprowadzone szwy, niskiej jakości kółka czy elementy do regulacji – to tylko przykłady mankamentów, jakie możesz spotkać w krzesłach biurowych. Czasami warto dopłacić kilkadziesiąt złotych, aby mieć pewność, że nowe krzesło posłuży nam przez dłuższy okres czasu!

fotele gamingowe czy są dobre do biurka


Fotele gamingowe – czy są dobre do biurka?

Fotele gamingowe wyglądają bardzo efektownie, przez co wiele osób decyduje się na ich zakup. Rzeczywiście, producenci projektują krzesła tak, aby pozwalały graczom na wielogodzinną rozgrywkę bez bólu pleców. Jednak takie właściwości mają tylko zaawansowane modele. Te z niższej półki cenowej oprócz dobrego wyglądu nie oferują zbyt wiele. Warto przed zakupem sprawdzić jakość wykonania, ergonomię, a także możliwości regulacji.

Ile trzeba zapłacić za dobre krzesło biurowe?

Ceny foteli biurowych wahają się od kilkudziesięciu nawet do kilku tysięcy złotych. Droższe modele są przeznaczone dla osób, które dziennie siedzą przed biurkiem kilka godzin i chcą zadbać o swój kręgosłup. Tańsze krzesła do biurek to koszt około 400-500 złotych. Jeżeli spędzasz mniej czasu przed komputerem, to krzesło za około 200 złotych powinno być wystarczające. Wpływ na cenę ma nie tylko ergonomia, ale również jakość wykonania. 

Krzesła biurowe w najlepszych cenach znajdziesz na Ceneo.pl. Korzystając z zaawansowanych filtrów, możesz wybrać interesujące parametry, a także skorzystać z funkcji porównania parametrów. Warto przeglądać również promocje organizowane przez sklepy. Zdarza się, że topowe modele są dostępne w atrakcyjnych przecenach.

Tekst: Bartłomiej Mazurek

Materiał Partnera