Raport Wzorniczy Domoteki 2022

Jakie trendy wzornicze pojawiły się w tym roku w Mediolanie? Zobacz raport wzorniczy Domoteki po targach Salone del Mobile 2022

Jak to urządzić?

Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka już od lat uczestniczy w mediolańskich targach designu. Również tym roku w stolicy Lombardii nie mogło zabraknąć jej przedstawicieli. Wśród wystawców tradycyjnie znalazło się wiele firm z Domoteki. Mediolan, który ponownie stał się światową stolicą designu, zaskoczył ilością nowych trendów. Na ich podstawie i we współpracy z profesjonalistami powstał raport – kompendium nowych kierunków w dziedzinie wzornictwa.

reklama
raport wzorniczy domoteki 2022
SOFA NOLITA, Projekt: CMP Design dla marki Pedrali

Jakie trendy wzornicze pojawiły się w 2022 roku w Mediolanie?

Na to pytanie odpowiada raport Domoteki, który tradycyjnie już podsumowuje wizytę we włoskiej stolicy designu. To cenne źródło bieżących inspiracji oraz wiedzy ze świata wzornictwa zamknięte w pigułce. Raport został przygotowany we współpracy z architektami oraz projektantami. W łatwy, przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje najnowsze światowe trendy i zbiera najważniejsze tendencje.
 

Raport można obejrzeć oraz pobrać ze strony Domoteki: https://domoteka.pl/salone-del-mobile-milano-2022

trendy wzornicze z targów w mediolanie 2022
Veneta Cucine, materiały prasowe


Tegoroczne Salone del Mobile to powrót do dobrze znanej formuły. Pandemia utrudniła organizację poprzednich edycji, była też prawdziwym testem, z którego targi wyszły obronną ręką, czego dowodem było tegoroczne spotkanie. Od 7 do 12 czerwca 2022 roku w Mediolanie znów bez ograniczeń mogliśmy podziwiać najlepsze wzornictwo z różnych zakątków świata.

Nieprzypadkowo mottem tegorocznej edycji stało się hasło Re–start. Targi w wielkim stylu powróciły do działania po rocznej przerwie. Wzięło w nich udział 2175 wystawców oraz jak podają organizatorzy, uczestniczyło w nich aż 260 tysięcy odwiedzających z całego świata. Wśród firm prezentujących swoją ofertę znalazły się również te dostępne w Domotece, między innymi: Natuzzi, Natuzzi Editions, Veneta Cucine, Rolf Benz, Italmeble, NAP, Exclusive Lights, Koma.

 

raport wzorniczy domoteki 2022
KRZESŁO AKA, Projekt: Konstantin Grcic dla marki Magis


Targi w Mediolanie zawsze stanowią dla nas istotny punkt odniesienia. Tu tworzą się trendy na najbliższy rok. Wiele marek z oferty Domoteki regularnie się na nich wystawia. Dzięki raportowi Domoteki nasi klienci mogą od razu po targach zapoznać się z najnowszymi kierunkami designu i wzornictwa – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE w firmie Pradera, właściciela Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka.
 

trendy wzornicze 2022 ekologia
Veneta Cucine, materiały prasowe

Ekologia – jeden z najważniejszych trendów w designie

Jak można podsumować ogólną filozofię Salone del Mobile 2022 i wydarzeń towarzyszących? Jedną z najbardziej zauważalnych tendencji stanowi ekologia. Widać wyraźnie, jak ważne jest to, co dzieje się z naszą planetą. Coraz większy nacisk kładzie się na ochronę środowiska. Firmy stawiają na wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, umiejętne gospodarowanie odpadami (np. coraz większy udział tkanin z przetworzonych butelek PET), zainteresowanie walorami naturalnych surowców oraz powrót do tradycyjnego rzemiosła, które w mniejszym stopniu niż masowa produkcja obciąża środowisko. Dzisiaj już wiemy, że zasoby naturalne naszej planety to coś, czego nie można już bagatelizować.

Zachęcamy do zapoznania się z całym raportem wzorniczym Domoteki po targach Salone del Mobile 2022, aby lepiej poznać bieżące trendy. Raport można obejrzeć oraz pobrać ze strony: domoteka.pl.

Zdjęcie główne: Stoisko marki Rolf Benz podczas Salone del Mobile Milano 2022, fot. Messe Mailand

Materiał Partnera