Kamień we wnętrzu: ekologia, design i wytrzymałość

Jak to urządzić?

Kamień – surowiec znany od wieków, triumfalnie wraca do wnętrz nie tylko jako cenny materiał o wyjątkowej trwałości, ale także doskonały element dekoracyjny. Przy jego pomocy można stworzyć zarówno niewielkie elementy – przedmioty użytkowe czy ozdobne, jak również duże formy – podłogi i ściany.

Kamień we wnętrzach

Coraz częściej i śmielej kamień dekoracyjny wykorzystuje się w postaci okładzin, płyt naściennych, posadzek, obudów kominków, przepierzeń, lamp i innych tego rodzaju elementów wyposażenia. Jak zatem widać, kamienie dekoracyjne kryją w sobie ogromne możliwości. Dodatkowo są surowcem w pełni ekologicznym, a poszczególne rodzaje charakteryzują się niepowtarzalnym rysunkiem wzorów czy – jak w przypadku skał – zróżnicowaną fakturą. Takie cechy w rękach profesjonalnego artysty kamieniarza mogą sprawić, że wnętrze domu, biura albo nawet przestrzeń w niewielkiej łazience, nabierze niepowtarzalnego, unikalnego charakteru.

Kształt kamieni dekoracyjnych

Przyjemność płynącą z aranżowania wnętrz przy użyciu kamienia potęguje także możliwość zabawy kształtem. Na rynku pojawiła się bowiem kolekcja IMAGIO – płytki wycinane z kawałków różnego rodzaju pełnowartościowych kamieni w siedmiu kształtach, pozwalających na tworzenie oryginalnych kompozycji. – To rozwiązanie, które inspiruje do tworzenia. Każda płytka ma niepowtarzalną fakturę, dzięki czemu można tworzyć z nich unikalne mozaikowe kompozycje na ścianach i podłogach. IMAGIO to kamień, który potrafi rozpalić wyobraźnię. To prostota, która pobudza kreatywność. To luksus w każdym wnętrzu – mówi Paweł Młynarski, właściciel firmy I-MAR.

Jaki kamień wybrać?

We wspomnianej kolekcji można wybierać między 7 kształtami i 12 kamieniami, które są połączone ze sobą w grupy. Dla przykładu: decydując się na hexagon, producent daje możliwość wyboru między marmurem, bazaltem i dolomitem – każdy w określonym kolorze.
Wybór zależy od potrzeb: preferowanego kształtu lub dominującego w projekcie rodzaju surowca albo jego odcienia. Jeżeli natomiast chodzi o dobór konkretnego kamienia na określoną powierzchnię – specjaliści doradzą najlepsze rozwiązanie.

Artykuł powstał we współpracy z marką I-MAR, producentem kolekcji IMAGIO.
http://i-mar.pl/