kominek do nowoczesnego wnętrza

Kominek do nowoczesnego wnętrza — na jakie modele warto postawić?

Jak to urządzić?

Stylowy, piękny kominek, który rozświetla swoim blaskiem salon, sypialnię lub inne pomieszczenie w domu to marzenie wielu osób. W swojej tradycyjnej wersji opalanej drewnem niestety w wielu miejscach nie może być już wykorzystywany ze względu na obowiązujące przepisy, a także skomplikowaną instalację takiego urządzenia. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się biokominki. Na jakie modele do nowoczesnego wnętrza warto postawić? Podpowiadamy.

reklama

Jakie cechy powinien mieć kominek do nowoczesnego wnętrza?

Kominki wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach powinny iść z duchem czasu i nie stanowić zagrożenia dla ludzi ani środowiska naturalnego. Dlatego najlepiej, jeżeli są zasilane paliwami ekologicznymi, takimi jak na przykład alkohol etylowy i nie generują śladu węglowego tak jak tradycyjne modele.

Niezwykle istotne jest też, aby zapewniały maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Muszą być wyposażone w szereg systemów monitoringu temperatury paleniska i wydzielanych gazów, a także czujniki uderzeniowe i wstrząsowe, które w razie przypadkowego potrącenia urządzenia, wyłączą jego zasilanie. Wraz z postępem technologii od biokominków wymaga się również maksymalnej wygody i łatwości obsługi. Dlatego dobrze, jeżeli mogą być one zdalnie sterowane za pomocą pilota lub specjalnej aplikacji.

Wolnostojący kominek do nowoczesnego wnętrza 

W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzają się wolnostojące kominki, które można ustawić w dowolnym miejscu i cieszyć się ogniem bez konieczności wykonywania kosztownej zabudowy. Po takie modele najczęściej sięgają właściciele domów, którzy nie lubią monotonii i dlatego często zmieniają aranżacje wnętrz w swoim mieszkaniu. Wolnostojące kominki można w każdym momencie przenieść w inne miejsce, bez konieczności rozbierania trwałej zabudowy czy wykonywania ponownie instalacji. Z tego powodu jednego dnia mogą cieszyć oczy w salonie, a kolejnego budować intymny klimat w sypialni.

Wolnostojące kominki to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które cenią sobie łatwość i szybkość aranżacji, bez potrzeby wykonywania przebudowy wnętrza. Biokominki wolnostojące Biomo Cube wykonane są z wysokiej jakości granitu lub z polerowanej stali nierdzewnej, czyli materiałów, które świetnie wpisują się w klimat nowoczesnych wnętrz. Ich minimalistyczny design jest wręcz stworzony do takich mieszkań. Ich ogromną zaletą jest możliwość pracy w dowolnym miejscu bez konieczności zasilania zewnętrznego.

Kominki do zabudowy do nowoczesnych wnętrz 

W klimat nowoczesnych wnętrz świetnie wpisują się również kominki do zabudowy. Warto jednak w takim wypadku sięgnąć po urządzenia zasilane paliwami ekologicznymi, na przykład tymi na bazie alkoholu etylowego. Po pierwsze spełniają one wówczas surowe normy ustaw antysmogowych w wielu miastach, a po drugie ze względu na to, że nie emitują dymu, czy przykrego zapachu, we wnętrzu panuje miła atmosfera. Podczas pracy spalają bioetanol emitujący jedynie parę wodną i dwutlenek węgla, dlatego nie wymagają dodatkowej wentylacji.

Materiał Partnera