lodówka wolno stojąca zakup

Lodówki wolnostojące: czy można je kupić tanio, a dobrze?

Jak to urządzić?

Tak, trudno sobie wyobrazić kuchnię bez lodówki. Jest to jeden z najważniejszych zakupów, jeśli chodzi o wyposażenie domu lub mieszkania. Wybór jest jednak tak duży, że momentami doprawdy nie sposób jest się w tym wszystkim połapać. Pewnie doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, skoro jesteś teraz tutaj i czytasz ten artykuł. To dobrze, ponieważ postanowiliśmy zebrać kilka najbardziej istotnych informacji. Mamy nadzieję, że dzięki temu ułatwimy Ci zakup idealnej lodówki.

reklama

Energooszczędne lodówki wolnostojące

Produkowane dzisiaj lodówki bardzo różnią się od tego, co w swoich domach mieli kiedyś nasi rodzice, o starszym pokoleniu już nie wspominając. Stosunkowo niedrogi sprzęt może być wyposażony w liczne udogodnienia, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich jest energooszczędność. W końcu im mniej prądu się zużyje, tym lepiej, prawda? Jest to zdrowe zarówno dla środowiska, jak i domowego portfela... zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Naprawdę dobra lodówka wolnostojąca powinna więc umożliwić oszczędzanie. Według dyrektyw unijnych stopień wydajności energetycznej sprzętu AGD wyraża się literami od C do G. Najbardziej "zielone" maszyny to te z kategorią C, aczkolwiek nie jest ich zbyt wiele i nie są też najtańsze. Kategoria E jednak ma znacznie więcej do zaoferowania. Wprawdzie jest to pewien kompromis, ale pozwoli on na mniejsze zużycie prądu przy relatywnie niskiej cenie samej lodówki.

Nowoczesne funkcje lodówek wolnostojących

Energooszczędne lodówki mogą jednocześnie posiadać wiele praktycznych funkcji. Technologia No Frost na przykład zmniejsza wilgotność w zamrażalniku i zapobiega gromadzeniu się lodu. To z kolei pozwala zachować 100% dostępnego miejsca przez cały czas pracy sprzętu. Poza tym modele wolnostojące i do zabudowy wyposażone w system No Frost niwelują konieczność okresowego rozmrażania. Wszyscy wiemy jak niekomfortowe to zajęcie. Wymaga logistyki i czasu, a ile sprzątania przy okazji. Choćby z tego względu warto zwrócić uwagę na duże lodówki wolnostojące z technologią No Frost.

Równie pomocna jest sama budowa urządzenia. Lodówki i zamrażarki wolnostojące powinny być bardzo ergonomiczne. Dobrze przemyślana aranżacja półek i przegród ma ogromny wpływ na codzienne użytkowanie. Balkonik do chłodzenia napojów w dużych butelkach to niemal podstawa. Pojemniki na warzywa i owoce również. Takie elementy muszą być przestronne. Muszą zmieścić sałatę, pomidory, a nawet małego arbuza. Wnętrze lodówki, oczywiście, powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wyjmowane półki nie mogą pęknąć przy byle okazji. Zapewne zgodzisz się również z tym, że na zewnętrznej obudowie nie ma miejsca na odciski palców. W związku z tym zerknij na lodówki ze stali kwasoodpornej. To znakomity materiał, który zawsze prezentuje się i schludnie, i elegancko zarazem.

Samo otwierania drzwi lodówki także ma znaczenie. Dwudrzwiowa maszyna jest zwykle bardzo duża i równie dużo kosztuje. Istnieją jednak mniejsze urządzenia, które można otwierać od prawej lub lewej strony. Położenie zamrażarki zaś nie ma na to wpływu. Brzmi jak bardzo wygodne rozwiązanie, nie sądzisz?

Dobra i niedroga lodówka wolnostojąca to energooszczędność na poziomie E, technologia No Frost oraz duży zakres praktycznej funkcjonalności. Zakup takiego urządzenia zapewni bardzo wygodny sposób przechowywania żywności bez większego uszczerbku na Twoim budżecie. Poza tym tego typu lodówki sprawdzą się świetnie w każdej aranżacji wnętrza. Warto postawić na nowoczesne rozwiązania!

Materiał partnera