materiałowe rolety okienne

Rolety materiałowe – modne dekoracje i najbardziej uniwersalne osłony okienne

Jak to urządzić?

Materiałowe rolety okienne ANWIS nie tylko chronią przed promieniami słonecznymi i ograniczają widoczność pomieszczeń z zewnątrz, ale są także estetycznymi dekoracjami, które podkreślają wystrój mieszkania.

rolety materiałowe wolnowiszące

Rolety materiałowe wolnowiszące – idealne rozwiązanie do każdego typu okien

Rolety materiałowe wolnowiszące doskonale sprawdzą się jako przesłony witryn okiennych, jak i wnęk oraz regałów. Mogą również pełnić funkcję ekranu projekcyjnego. Nadają się do każdego typu okien, dlatego są jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, na które możemy się zdecydować. 

Dlaczego warto mieć rolety? Nie tylko chronią nas przed nadmiernym słońcem, refleksami na ekranach monitorów, wzorkiem sąsiadów czy spojrzeniami przechodniów, ale są także dekoracją, która podkreśla wystrój mieszkania. Odpowiednio dobrane zbudują nastrój sprzyjający pracy w domowym biurze, nauce w pokoju dziecka albo wypoczynkowi zarówno w salonie, jak i w sypialni.

Rolety wolnowiszące ANWIS, mocowane do sufitu lub ściany, to jedne z najlepszych systemów osłon dużych oknien i dużych szklanych powierzchni. Mają łatwy w obsłudze mechanizm i zajmują niewiele miejsca. Dzięki temu idealnie pasują do nowoczesnych aranżacji, w których są tłem dla dodatków i innych dekoracji wnętrz. Co więcej, osłony marki ANWIS zawsze wykonywane są na wymiar, dlatego możemy idealnie dopasować je do każdego pomieszczenia w naszym domu.

Rolety wewnętrzne materiałowe – wszystko, co warto o nich wiedzieć:

  • Możemy dopasować stopień przepuszczalności światła rolety i dobrać odpowiednie materiały oraz tkaniny w zależności od umiejscowienia, nasłonecznienia oraz funkcji pomieszczeń.
  • Materiały podgumowane skutecznie zabezpieczą wnętrze przed intensywnym słońcem i jego nadmiernym nagrzewaniem.
  • Tkaniny półprzezroczyste i transparentne rozpraszają światło wpadające przez okno i zapewniają komfort świetlny we wszystkich osłanianych pomieszczeniach w naszym domu.
  • Tkaniny wewnętrznych rolet okiennych są impregnowane, co zabezpiecza je przed osadzaniem się kurzu.
  • Maksymalna szerokość rolet materiałowych wynosi 4 metry, dzięki czemu możemy nimi przesłonić praktycznie każde duże okno i przeszklenie.
  • Rolety materiałowe są oferowane także z prowadnicami, które zapewniają im stabilne przyleganie do szyby. Pozwala to na lepsze zaciemnienie wnętrz. Prowadnice ograniczają również kołysanie się materiału podczas podmuchów wiatru czy uchylania okien.
  • Rolety wolnowiszące materiałowe mogą być wyposażone w kasetę, która pozwala ukryć ich mechanizm.
  • W zależności od naszych preferencji rolety okienne mogą być sterowane ręcznie przy użyciu łańcuszka koralikowego lub bardziej nowocześnie i wygodnie – pilotem (elektrycznie).
  • Do pomieszczeń na poddaszu przeznaczone są rolety dachowe. Pełnią głównie funkcję zaciemniającą i chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem.
rolety wolnowiszące materiałowe
rolety okienne materiałowe
rolety okienne anwis

Jak dobrać kolory rolet materiałowych do wnętrza?

Rolety materiałowe to nie tylko funkcjonalne i praktyczne dodatki, które chronią przed słońcem i zapewniają prywatność, lecz także eleganckie dekoracje, które oferują nam naprawdę bogatą paletę odcieni. W doborze barw powinniśmy się kierować zarówno naszymi osobistymi preferencjami, kolorystyką pomieszczenia, jak i stylem całego mieszkania bądź domu. Ważne bowiem, aby zachować spójność w aranżacji całego wnętrza.

Wybierając rolety warto wziąć pod uwagę fakt, że jasne i transparentne tkaniny optycznie rozświetlą oraz powiększą pomieszczenie, natomiast ciemniejsze i wzorzyste materiały nadadzą wnętrzu głębi oraz przytulności.

Rolety okienne materiałowe możemy zestawiać z innymi barwami w pomieszczeniach na 3 sposoby: monochromatycznie – dopasowując je do kolorów ścian, harmonijnie – tak, aby barwy łagodnie przechodziły jedna w drugą, albo kontrastowo – tworzyć wyraziste zestawienia jasnych i ciemnych kolorów albo ciepłych i chłodnych tonów.

Modnym trendem wnętrzarskim jest naturalność. Podkreślą ją rolety w odcieniach ziemi – beżach, szarościach czy khaki. Wielbiciele skandynawskiego minimalizmu mogą zaś sięgnąć po różne odcienie bieli. W ofercie ANWIS znajdziemy różnorodne rozwiązania, które sprawiają, że codzienność będzie zarówno komfortowa, jak i stylowa.

ARTYKUŁ PARTNERA: ANWIS.PL