antyki w nowoczesnym wnętrzu

Antyki w nowoczesnym wnętrzu – jakie meble wybrać i gdzie kupić antyki?

Jak to urządzić?

Jakie antyki są dzisiaj najbardziej pożądane? I gdzie ich szukać? Przybliżamy najpopularniejsze style i epoki. Podpowiadamy też, jak połączyć antyczne meble z nowoczesnym wnętrzem i antyczne dodatki ze współczesnym wyposażeniem domu.


Jakie antyki są najpopularniejsze i najbardziej praktyczne?

Styl art déco, którym świat pasjonuje się od prawie pięćdziesięciu lat, również w Polsce zdobył uznanie. W meblach art déco ceni się dzisiaj ich funkcjonalność, oszczędność formy oraz doskonałość materiałów, z których zostały wykonane. Są to przedmioty praktyczne. Antyki w stylu art déco doskonale komponują się w niewielkich mieszkaniach, jak i przestronnych apartamentach. Takie meble doskonale sprawdzą się również w eleganckim biurze czy gabinecie.
 

antyki meble i dodatki


Najpopularniejsze antyki – charakterystyka stylów i epok:

  • Art deco obecnie jeden z najbardziej cenionych stylów w aranżacji wnętrz. Najpopularniejsze antyki to fornirowane meble zabezpieczone politurą. Charakterystyczne są intarsje, czyli łączenie różnych kolorów oraz gatunków drewna. Formy geometryczne, nawiązujące do grafiki op-art.

  • Bauhaus meble nawiązujące do projektów szkoły Bauhaus wyróżniają harmonia, proste formy i podstawowe kolory. W projektowaniu obowiązywał funkcjonalizm.

  • Biedermeier najpopularniejsze antyki w stylu Biedermeier to meble o prostej formie, solidnej konstrukcji oraz oszczędnych dekoracjach.

  • Chippendale styl angielski, meble funkcjonalne i wygodne. Charakterystyczne są krzesła i fotele o ażurowych oparciach.

  • Empire styl francuski, monumentalny, respektujący podziały architektoniczne o bogatej ornamentyce.

  • Ludwik Filip – charakterystyczne gięte nogi mebli to nawiązanie do eklektyzmu.

  • Secesja typowe dla secesyjnych mebli są dekoracyjne, asymetryczne linie z dominacją ornamentu roślinnego, wyrafinowane zestawienia kolorystyczne.


Jak połączyć antyki z nowoczesnym wnętrzem?

Charakter nowoczesnego wnętrza warto zaznaczyć antycznymi detalami. Za pomocą takich dodatków zaakcentujemy kontrasty form i barw, a także podkreślimy minimalistyczność i użytkowość współczesnych przedmiotów oraz mebli. Nasze wnętrza możemy umiejętnie uzupełnić przedmiotami ze wszystkich wspomnianych wyżej epok, tj. empire, biedermeier, secesji czy art déco.

Dobrym pomysłem będzie połączenie antycznej sofy z ultranowoczesną lampą, pięknego stołu jadalnianego z prostą formą krzeseł czy bogato zdobionego lustra z minimalistyczną komodą. Takie aranżacje nadadzą wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.
 

Antyczne dodatki do domu – dlaczego warto w nie zainwestować?

Antyczne dekoracje i dodatki do domu podkreślają wyjątkowy charakter wnętrz. Antyki, co równie istotne, mogą być też świetną lokatą kapitału. Część zakupów potraktujemy więc jako inwestycję, która z czasem nabierze znacznej wartości.

Ogromny przekrój i wybór antycznych dodatków pozwala nam na tworzenie nietuzinkowych aranżacji wnętrz w domach i mieszkaniach. Oryginalne lampy, lustra w pięknych ramach, ozdobne grafiki, obrazy i wiele innych przedmiotów z poprzednich epok to detale, które tworzą niepowtarzalny klimat.
 

antyki w nowoczesnym wnętrzu
jak połączyć antyczne meble z nowoczesnym wnętrzem


Antyki w biurze – wyposażenie wnętrz komercyjnych

Komercyjne wnętrza również zasługują na wyjątkowe traktowanie. Chcąc podkreślić wyjątkowość aranżacji, jej renomę lub artystyczny charakter warto umieścić w biurze nich antyki.

Jednym z przykładów nowoczesnej awangardy jest projekt biura połączonego z salą konferencyjną. Wykorzystano w nim meble oraz dodatki w stylu art déco, m.in. stół z krzesłami oraz oświetlenie. Całości dopełniły ściany obłożone fornirowanymi płytami wykonanymi przez stolarza.

Jedno z wnętrz nowoczesnego biurowca stało się detalem architektonicznym, który mocno kontrastuje z otoczeniem. Taki zabieg projektowy pozwolił osiągnąć zamierzony efekt. Wnętrze nabrało unikatowego charakteru. Biuro zostało zaprojektowane przez firmę: Studio QQ - Natalia Popieluch, studioQQ.pl, która blisko współpracuje ze sprzedawcami antyków z Warszawskich Targów Antyków.

Gdzie kupować antyki?

Jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc na mapie antykwarycznej Polski są Warszawskie Targi Antyków. Znajdziemy tu ogromny wybór antycznych przedmiotów. W ogromnej hali znajdziemy każdy styl, niepodważalną oryginalność oraz jakość przedmiotów.
 

gdzie kupić antyki


Warszawskie Targi Antyków to nie tylko kilkudziesięciu sprzedawców, ale również rzemieślnicy, którzy dokonują renowacji mebli, lamp, obrazów i innych antycznych przedmiotów.

Warszawskie Targi Antyków

zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 8.00 - 16.00

ul. Poznańska 98, 05-850 Ożarów Mazowiecki
(teren Rynku Hurtowego Bronisze)

Po więcej informacji zapraszamy na: antyki-bronisze.pl

Materiał Partnera

Zdjęcia: materiały partnera, shutterstock