drewniane meble nizio

Meble drewniane Nizio – piękne meble z drewna do salonu, jadalni i pokoju dziecka

Jak to urządzić?

Meble z litego drewna są zawsze doskonałym wyborem. Sprawdzają się zarówno w salonach i jadalniach, jak i w pokojach dziecięcych. Mogą służyć przez wiele lat, jeśli tylko są dobrze wykonane oraz odpowiednio zabezpieczone. Jakość wykonania jest najważniejsza – ta zasada przyświeca producentowi mebli Nizio, rodzinnej polskiej firmie, która od 60 lat tworzy piękne meble z drewna. Poznajmy ją bliżej!

polskie meble drewniane

Meble Nizio – polskie meble drewniane z sześćdziesięcioletnią tradycją

Rodzina Nizio od czterech pokoleń jest związana z drewnem. Firmę założył w 1959 roku Stanisław Nizio. Syn cieśli początkowo tworzył meble do miejsc sakralnych, następnie zajął się produkcją okien oraz drewnianych drzwi. Stanisław miał czterech synów. Każdy z nich zaangażował się w pracę w stolarni, jednak – jak to zazwyczaj w takich historiach bywa – ostatecznie tylko jeden, Jan, przejął firmę po ojcu. I to właśnie on rozpoczął produkcję mebli. Poznał branżę z każdej możliwej strony – realizował zlecenia indywidualne, współpracował jako podwykonawca zarówno z rodzimymi markami, jak i gigantami o zasięgu międzynarodowym. Doszedł jednak do wniosku, że produkcja masowa nie pasuje do jego wyobrażenia na temat tego, jak powinien wyglądać produkt. Chciał tworzyć meble wyjątkowe, jednostkowe, dla klientów ceniących doskonałą jakość – udało mu się zrealizować to marzenie.

Dziś marką Nizio zarządza jego syn, również Jan, który praktycznie wychował się w stolarni. Proces tworzenia mebli z drewna zna od podszewki. Jak sam żartobliwie mówi „wióry płyną mu we krwi”, a prowadzenie firmy, rozwijanie i budowanie jej wizerunku są jego pasją.

drewniane biurko
drewniane meble Nizio

Tradycyjne techniki stolarskie i najwyższa jakość wykonania

Producent mebli Nizio stawia na jakość. Wszystkie meble i dodatki powstają w stolarni w Biłgoraju. To niewielka manufaktura, w której pracuje około dwudziestu osób. Niektóre z nich są związane z firmą już od kilkudziesięciu lat.

Meble Nizio powstają ze starannie wyselekcjonowanego drewna, które pochodzi z certyfikowanych źródeł. Tradycyjne techniki stolarskie, takie jak np. „jaskółczy ogon”, czyli najstarsza mechaniczna metoda łączenia drewna, gwarantują trwałość i solidność konstrukcji. Do produkcji używa się ekologicznych farb i klejów na bazie wody, co sprawia, że drewniane meble są bezpieczne dla naszego zdrowia. Warto dodać, że każdy element mebli Nizio, nawet wyprodukowany przy pomocy maszyn, przechodzi przez ręce człowieka, zostaje starannie wykończony, z dbałością o najmniejsze detale.

drewniane meble do pokoju dziecięcego
drewniane meble Nizio do pokoju dziecięcego
biała komoda drewno lite
meble drewniane do salonu

Po pierwsze klient – drewniane meble na zamówienie

Marka Nizio kładzie ogromny nacisk na kontakt z klientem, realizując indywidualne zamówienia. Wymiary, gatunek drewna, wybarwienie, kolor wykończenia – możemy sami zdecydować, jak będą wyglądały nasze wymarzone biurka, komody, łóżka czy fotele. Każdy mebel powstaje na zamówienie, więc czas realizacji może wynieść do czterech tygodni. Warto jednak poczekać – meble trafią do swoich nowych właścicieli w całości. Firma oferuje usługę transportu, wniesienia oraz montażu w domu klienta.

Piękne meble z drewna do salonu, jadalni i pokoju dziecka

W katalogu producenta mebli Nizio wymarzone wyposażenie domu i mieszkania znajdą zarówno wielbiciele stylizowanych, finezyjnych form, miłośnicy stylu vintage, klasyki, jak i fani nowoczesnych, prostych brył. W ofercie marki jest wiele pięknych, drewnianych mebli do pokojów dziecięcych, takich jak łóżeczka, które rosną wraz z dzieckiem (wybrane modele można nawet przekształcić w tapczany), komody, przewijaki, niewielkie regały, skrzynie oraz szafki. Nie brakuje także mebli do zabudowy do salonów, dużych regałów, szafek rtv, stołów, krzeseł, stolików kawowych, konsol i toaletek. Wysokiej jakości drewniane meble będą dla nas doskonałą bazą do stworzenia wymarzonej aranżacji wnętrza w każdym stylu.

Materiał Partnera