modne kolory ścian 2020 roku

Ten kolor odmieni ściany naszych salonów i kuchni w 2020 roku

Jak to urządzić?

Znamy najmodniejszy odcień 2020 roku, który odmieni nasze wnętrza. To kolor, który podkreśla, jak ważny w nowej dekadzie będzie dla nas powrót do natury.

pastelowa sypialnia kolory scian

 

Miętowa szarość Kolorem Roku 2020

AkzoNobel, firma z pasją do malowania oraz właściciel marek takich jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, wybrała Kolor Roku 2020. Po wnikliwych badaniach oraz analizie światowych trendów społecznych, kulturowych i wzorniczych ogłosiła, że najmodniejszą barwą u progu nowej dekady będzie Miętowa Szarość (ang. nazwa Tranquil Dawn).

W 2020 roku we wnętrzach królować będzie Miętowa Szarość – pastelowy odcień zieleni przełamanej szarością i błękitem.


– Miętowa Szarość doskonale oddaje nastrój 2020 roku, pełen refleksji nad tym, co czyni nas ludźmi – opowiada Heleen van Gent, szefowa Global Aesthetic Center AkzoNobel. – Kolor Roku uzewnętrznienia nasze pragnienie, aby pielęgnować to, co pomaga nam w powrocie do natury oraz pokazuje nam, że podejście będzie bardzo ważne w nowej dekadzie.

modne kolory scian
modne kolory ścian do kuchni

 


Kolor ścian, który odświeża wnętrza i niesie ze sobą spokój

Pozwala zbudować nastrój, odzwierciedlić to, kim jesteśmy i pokazać, jak chcemy żyć. Wokół Miętowej Szarości, w ramach ColourFutures 2020, powstały też cztery palety barw, które podkreślą wyjątkowy charakter aranżacji.

Każda z nich odpowiada konkretnym, zauważonym przez projektantów potrzebom, takim jak: bliskość natury (#care), wyciszenie się i podróż wgłąb siebie (#meanning), stworzenie przestrzeni do wyrażania własnego podejścia do życia (#creativity), pobudzenie zmysłów i zabawa (#play).

 

Zdjęcia: materiały prasowe AkzoNobel i Dulux.pl

Po więcej inspirujących aranżacji wnętrz z odcieniem Miętowej Szarości zajrzyjcie do galerii zdjęć.