dom pokazowy na targach international builders’ show

Najpiękniejszy dom pokazowy na amerykańskich targach International Builders’ Show

Jak to urządzić?

The New American Home to oficjalny dom pokazowy corocznych International Builders’ Show, międzynarodowych targów dedykowanych branży budowlanej i konstrukcyjnej, odbywających się w Stanach Zjednoczonych. Podczas wydarzenia prezentowane są innowacyjne koncepcje projektowe, najlepsze praktyki w branży architektonicznej i najnowocześniejsze materiały służące do wykończenia wnętrz.

reklama
spiek kwarcowy dekton do cosentino

Dom pokazowy z 2021 r., zaprojektowany przez Phil Kean Design Group, znajduje się w Winter Park – osobliwym i malowniczym mieście na Florydzie. Dwie kamienice połączono tak, by stworzyć w tym miejscu spektakularne wnętrze z trzema kondygnacjami. Projektantom zależało na pokazaniu w nim materiałów łączących trwałość, nowoczesną estetykę i dbałość o ekologię.  Postawiono więc na jedną z najlepszych okładzin wielkoformatowych, wybieranych do kuchni, łazienek, na schody, parapety i okładziny ścian – spiek kwarcowy Dekton od Cosentino w odcieniu Taga i Laurent.

Ta niebanalna przestrzeń została zaprojektowana jako dom na szczycie drzewa, w którym główna część mieszkalna znajduje się na trzecim piętrze pośród roślinności, dając w efekcie niezwykły widok. 14-metrowe sufity i imponujące okna, które wpuszczają do środka naturalne światło, towarzyszą pierwszemu z miejsc, gdzie można znaleźć spiek Dekton.

Ściany i kominek z modnego spieku kwarcowego

Docierając na trzecie piętro, pierwszym przyciągającym wzrok elementem jest wyjątkowo elegancki kominek pokryty spiekiem Dekton Taga, okładziną charakteryzującą się zerową porowatością i odpornością na plamy oraz zarysowania. Bardzo dużym plusem Dektonu są cztery grubości – 4, 8, 12 i 20 mm, pozwalające na dostosowanie okładziny do każdej powierzchni. Przy tak wysokich sufitach, niezwykle ważna jest prawidłowa instalacja. Płyty Dekton o grubości 20 mm okazały się tu idealnym rozwiązaniem. Szara tonacja z marmurowymi żyłkami idealnie skomponowała się z ciepłymi tonami i plamami koloru w salonie, a skąpany w słońcu kominek pozwala na wyjątkowy relaks.

Wytworna przestrzeń zewnętrzna

New American Home to także w pełni funkcjonalna przestrzeń zewnętrzna, z oszałamiającą letnią kuchnią z blatem i okładziną z Dektonu Laurent. Jego czarne tło ze złotym żyłowaniem jest idealnym uzupełnieniem pomarańczowych szafek. Poza oszałamiającą estetyką, Dekton wyróżnia się doskonałymi parametrami, pozwalającymi na użycie go na zewnątrz. Palące słońce i ulewne deszcze Florydy nie były żadnym problemem dla materiału, który jest w stanie wytrzymać zmienne warunki pogodowe, zachowując przez długi czas swoje właściwości oraz piękno.
 

spiek kwarcowy dekton
spieki kwarcowe dekton aranżacje
okładziny ze spieków kwarcowychProjekt domu opiera się o ekologiczne rozwiązania, a Dekton od Cosentino to certyfikowany produkt neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Warto wiedzieć, że jest wytwarzany przy użyciu 100% odnawialnych źródeł energii, a liczba dostępnych wzorów, odcieni i faktur może przyprawić o zawrót głowy. Przekonaj się sam! Poznaj bogatą ofertę Cosentino oraz zainspiruj się pomysłami na zastosowanie okładzin ze spieków kwarcowych. Zobacz więcej na stronie: cosentino.com

Materiał Partnera