odmień wnętrze swojego domu

Odmień wnętrze swojego domu – podpowiadamy, co warto zrobić, aby wystrój zyskał niecodzienny blask

Jak to urządzić?

Należysz do osób, które lubią od czasu do czasu zmieniać aranżację wizualną swojego otoczenia? Remont mieszkania lub domu to świetna okazja! Jednak wprowadzenie nawet drobnych zmian sprawi, że przestrzeń zyska nowy blask. Samopoczucie domowników zależy w dużej mierze od funkcjonalnego i stylowego oświetlenia przestrzeni, które osiągniesz, wybierając oprawy marki Philips. Dowiedz się, co jeszcze wniesie do twojego domu wizualny powiew świeżości.

reklama

Stylowe dodatki tekstylne

Zacznijmy od stosunkowo niewielkich zmian, które jednocześnie nadają wnętrzu zupełnie nową jakość. Do tej kategorii z pewnością zaliczają się wszelkie dodatki tekstylne. Jeśli podłoga, ściany i meble twojego lokum są utrzymane w uniwersalnych barwach, takich jak biel, czerń, odcienie drewna i szarości czy beże, masz praktycznie nieograniczone możliwości w kwestii aranżacji kolorystycznej złożonej z tekstylnych dodatków.

Być może warto zmienić poszewki ulubionych poduszek? W ostatnim czasie prawdziwym hitem w aranżacji wnętrza są ręcznie wyszywane poszewki, które wprowadzają do mieszkań ciekawe akcenty nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również wzornictwa. Inspiracją w kwestii doboru barw może być aktualna pora roku – jesienią i zimą świetnie sprawdzają się na przykład tekstylne dodatki utrzymane w kolorystyce najpiękniejszych barw polskiej jesieni przyozdobione złotymi akcentami. Wiosną i latem warto natomiast postawić na intensywne kolory inspirowane kwiecistą łąką, niebem czy słońcem. Na tej samej zasadzie dobieraj w swoim wnętrzu zasłony, miękkie koce umilające wieczorny wypoczynek, ale także serwetki, obrusy i inne ozdobne elementy wyposażenia.

Blask zapewniany przez oświetlenie

Skoro twoje mieszkanie lub dom mają zyskać tytułowy blask, w nowej aranżacji nie możesz zapomnieć o stylowym i funkcjonalnym oświetleniu. To ono wprowadza do wnętrza unikalny klimat, a bogata oferta opraw LED marki Philips daje ci nieograniczone możliwości. Znajdziesz w niej dziesiątki atrakcyjnych propozycji – niezależnie od tego, czy twoje wnętrze jest urządzone w sposób współczesny i futurystyczny, czy hołduje klasycznym formom lub jest utrzymane w dość ascetycznym i surowym, a jednocześnie eleganckim stylu skandynawskim. 

Oprawy marki Philips dobieraj w zależności od funkcji, którą pełnią poszczególne pomieszczenia. W salonie oprócz głównego źródła światła znajdującego się w centralnym punkcie pokoju zdecyduj się na taśmy LED umieszczone na podwieszanym suficie, a opcjonalnie stanowiące również dekoracyjne oświetlenie meblowe, które wyeksponuje wszelkie ozdoby. Postaw na zapewniające spokojny wypoczynek źródło światła o ciepłej temperaturze barwowej i funkcji przyciemniania, aby dostosować jego intensywność do okoliczności. W sypialni świetnie spisują się klimatyczne kinkiety. Twoja kuchnia zyska zupełnie nowy wygląd dzięki oprawom podświetlającym blaty, co przy okazji ułatwi przygotowywanie posiłków. A może w jednym z pomieszczeń dobrze spisze się wentylator sufitowy z oświetleniem?

Nowe ustawienie mebli

Solidne meble stanowią inwestycję na lata, a powiew świeżości możesz zyskać bez konieczności wymiany ich na nowe. Wystarczy drobne przemeblowanie. Wymiana bądź rozbudowa domowego oświetlenia stanowią świetną okazję, aby we wnętrzach zapanowała zupełnie nowa harmonia.

Ciekawą opcję stanowi wyraźniejszy podział mieszkania na strefy. Skorzystanie z lampy sufitowej bądź podwieszanej z oferty Philips pomoże ci zagospodarować strefę jadalni ze stołem umieszczonym idealnie pod źródłem światła. Z kolei wspomniane już oświetlenie meblowe sprawi, że przestrzenie, do których wcześniej światło docierało w ograniczonym zakresie, zostaną odzyskane. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić tam na przykład regał albo wygodny fotel idealny do wieczornej lektury. Możliwości są naprawdę nieograniczone!

Kwiaty i świeczki

Trendy aranżacyjne zmieniają się na przestrzeni lat, ale niektóre domowe dekoracje pozostają aktualne. Z mody nigdy nie wychodzą rośliny i klimatyczne świeczki. Nowe ustawienie mebli pomoże ci w zagospodarowaniu przestrzeni na kolejne kwiaty. Stwórz domową dżunglę – w końcu zieleń ma działanie uspokajające i z pewnością poprawi samopoczucie domowników niezależnie od pory roku.

Jeśli zadbasz o funkcjonalne i stylowe oświetlenie mieszkania przy pomocy opraw Philips, nie będzie ono wymagało uzupełnienia, jednak do nadania klimatu zawsze świetnie sprawdzą się różnego rodzaju świeczki. Kto z nas nie ma ochoty od czasu do czasu na kolację przy świecach? Czasem warto również zrezygnować z telewizora, smartfona i ekranu komputera, a nawet elektrycznych źródeł światła, aby spędzić nastrojowy wieczór w świetle świec. Ważne jest, aby wydobyć z mieszkania lub domu dodatkowy potencjał.

Niekiedy wystarczą kosmetyczne zmiany, aby wnętrze nabrało nowego charakteru. Nie wahaj się eksperymentować!

Materiał Partnera

Advertisement