płytki lastryko

Płytki lastryko

Jak to urządzić?

U jednych przywołują wspomnienia minionej epoki i bloków z wielkiej płyty, podczas gdy u innych wywołują zainteresowanie. Mogą budzić skrajne odczucia, jednak nie zmienia to faktu, że płytki ceramiczne lastryko wracają do łask i mają się coraz lepiej. Wszystko za sprawą hiszpańskich producentów płytek takich jak Arcana i ich kolekcja Stracciatela czy płytki WOW.

Dla kogo płytki lastryko?

Możemy śmiało powiedzieć, że płytki lastyko skradły serca wielu osób. Wynika to m.in. z szerokich możliwości ich zastosowania. Produkty z tej kategorii świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Niezależnie, czy planujesz remont i urządzenie kuchni, salonu, przedpokoju czy łazienki, w każdym z tych pomieszczeń płytki lastryko znajdą swoje zastosowanie.

Ze względu na swoje właściwości oraz odporność na mróz i warunki atmosferyczne płytki lastryko to ciekawe rozwiązanie również na taras. Monokolorystyczne wersje tych produktów będą przepięknie kontrastować między innymi z drewnianymi elementami wykończenia.

Ważnym aspektem są również kwestie technologiczne, które pozwalają na produkcję płytek w różnych rozmiarach oraz wzorach. Dzięki temu każda osoba, która pragnie wprowadzić je wnętrz, znajdzie produkty idealne dla siebie, w rozmiarach od najmniejszych do największych płytek XXL.

Kolory płytek lastryko

Jeśli lastryko kojarzy Ci się z odcieniami szarości na klatkach schodowych bloków z wielkiej płyty, to powinieneś porzucić te wspomnienia. Obecnie płytki z tej kategorii to szaleństwo kolorów i wzorów. W kuchni i przedpokoju idealnie sprawdzą się kolorowe płytki z kolekcji WOW. W tych pomieszczeniach mają one dodatkową zaletę – utrzymanie porządku będzie dużo prostsze. Wśród setek i tysięcy małych „ciapek” drobiny piasku czy okruchów znikną bez śladu. Z kolei w łazience czy salonie możemy zastosować zarówno kolorowe, jak i czarno-białe wersje płytek lastryko. W łazience, wersje czarno-białe będą przepięknie kontrastować z białą armaturą. W salonie natomiast będą uzupełnieniem modnych ostatnio sof i foteli w jednolitych, stonowanych kolorach.

Hiszpańskie lastryko – Arcana, WOW, ITT, Venice, Codicer

Płytki Stracciatella to wyjątkowa seria hiszpańskiej produkcji Arcana. Jest to jedna z bardziej designerskich i modnych propozycji w tym sezonie. Płytki Stracciatella w delikatny sposób imitują modne w latach 80-tych lastriko. Na betonowym tle widoczne są przeskalowane ścinki kamieni w różnej kolorystyce, które nawiązują do najnowszych trendów we wzornictwie. Ze względu na świetną jakość wykonania, jak i na parametry wytrzymałościowe, płytki z tej kolekcji świetnie sprawdzają się na posadzkach, jak również na ścianach. Są odpowiednio matowe, rektyfikowane i mrozoodporne, co sprawia że można je wykorzystać również na zewnątrz. Idealnie współgrają z naturalnymi materiałami, jak kamień czy beton. Są na tyle charakterystyczne, że wpisują się w wiele odważnych rozwiązań projektowych.

Kolekcja Drops hiszpańskiego producenta WOW to z kolei produkty zainspirowane oryginałem lastryko z XV-wiecznej Wenecji. Dzięki swoim właściwościom oraz tłoczeniu płytek „na sucho”, produkty mają zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Kolekcja Drops to dwa różne trendy: „kolorowe krople” dla tych, którzy preferują odważne kolorystycznie rozwiązania oraz „naturalne krople” dla zwolenników minimalistycznych i eleganckich wnętrz.

Gdzie szukać płytek lastryko?

Płytki lastryko możemy coraz częściej znaleźć w sklepach stacjonarnych z płytkami hiszpańskimi. Jeśli jednak zależy nam na poznaniu szerokiej oferty, a przy okazji chcemy zaoszczędzić „kilka złotych”, to najlepszym pomysłem będzie znalezienie tych produktów w jednym ze sklepów internetowych. Rekomendujemy sklep.terradeco.com.pl, który nie dość, że posiada bogatą ofertę płytek lastryko, to dodatkowo pozwala nam cieszyć się bezpłatną dostawą dla zamówienia powyżej 3000 zł.

Możemy również liczyć na szybką i profesjonalną obsługę oraz fachowe wsparcie w zakresie doboru płytek do naszego domu. Potwierdzeniem wysokiej jakości obsługi są m.in. pozytywne komentarze i opinie użytkowników, którzy dokonali już tam zakupów.

Artykuł partnera