drzwi przesuwne porta

Pojedyncze czy podwójne – jakie drzwi przesuwne wybrać?

Jak to urządzić?

Drzwi przesuwne to rozwiązanie, które ma szereg zwolenników. Trudno się dziwić, w końcu takie drzwi doskonale się prezentują, a przy tym są niezwykle praktyczne. Kiedy wybrać drzwi przesuwne dwuskrzydłowe, a kiedy lepszą opcją będą drzwi przesuwne jednoskrzydłowe? Sprawdź!

Drzwi przesuwne pojedyncze – idealne do niewielkiego wnętrza

Pojedyncze drzwi przesuwne dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Dzięki temu, że skrzydło takich drzwi nie odchyla się na boki i jest umieszczone na ścianie lub w ścianie, można w łatwy sposób zaoszczędzić trochę wolnego miejsca w pokoju. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli skrzydło będzie zamontowane na ścianie, nie będzie można ustawić przy niej mebli. Za to właściciel zyska nieco prywatności dzięki zamontowaniu pojedynczych drzwi przesuwnych do pokoju.

 

System przesuwny EFEKT

Pojedyncze drzwi przesuwne – rozwiązanie do łazienki

Bardzo często łazienka, jak i poprzedzający ją korytarz to miejsca, które nie mogą poszczycić się zbyt dużą powierzchnią. Pojedyncze drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce zarówno w korytarzu, jak i w samej łazience. Tradycyjne skrzydła, mogłyby skutecznie utrudniać swobodne przejście korytarzem, niepotrzebnie zabierając dostępną przestrzeń. W niewielkiej łazience najlepiej zamontować drzwi ze skrzydłem ukrytym w ścianie. Wtedy nie trzeba będzie poświęcać powierzchni ściany na skrzydło, uniemożliwiając tym samym możliwość postawienia przy tej ścianie mebli.

System przesuwny BLACK

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe – sposób na efektowne wydzielenie przestrzeni

Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne będą pasować wszędzie tam, gdzie mamy do dyspozycji dużo przestrzeni, z której chcemy wydzielić mniejsze pomieszczenie lub stworzyć jedną, dużą całość. Drzwi przesuwne podwójne sprawdzą się np. pomiędzy salonem i jadalnią, kuchnią i jadalnią lub salonem i sypialnią. To właśnie dzięki nim można, gdy zajdzie taka potrzeba, dowolnie oddzielać od siebie pomieszczenia lub wręcz przeciwnie, łączyć je w większą całość.

System przesuwny SLIDE

Drzwi przesuwne podwójne – o różnym zastosowaniu

Podwójne drzwi przesuwne idealnie sprawdzą się między kuchnią a jadalnią. Gdy zajdzie taka potrzeba, obydwa pomieszczenia będzie można połączyć w jedno, tworząc dużą przestrzeń. Z kolei zamknięcie drzwi spowoduje, że łatwo uzyskamy dwa osobne pomieszczenia. Podwójne drzwi przesuwne to również dobry sposób na wydzielenie z dużego salonu dodatkowej sypialni, np. dla gości. Drzwi można umieścić na ściance działowej i pozostawiać otwarte, gdy nikt nie będzie korzystał z sypialni.

Drzwi przesuwne – które wybrać?

Jeśli szukasz solidnych, a zarazem modnych drzwi przesuwnych, zajrzyj na stronę: https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-przesuwne-wewnetrzne. Znajdziesz tam sporo propozycji zarówno drzwi przesuwnych jedno-, jak i dwuskrzydłowych. Do wyboru są m.in. takie modele jak SLIDE (sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu, bo mają minimalistyczny wygląd), EFEKT (są jednocześnie minimalistyczne i eleganckie, przez co doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz) i BLACK (dostępne w wersji jedno- i dwuskrzydłowej). Które z nich wybrać? Wszystko zależy od tego, jaką ilością wolnego miejsca dysponujesz i jaki efekt chcesz osiągnąć za pomocą drzwi przesuwnych.

Materiał partnera
ZDJĘCIA: Porta