premiera nowych wzorów cosentino dekton onirika

Premiera nowych wzorów Cosentino: Dekton Onirika

Jak to urządzić?

Zainspirowana marmurowymi wzorami seria spieków Dekton Onirika, przedstawiona niedawno na warszawskiej premierze w formie postumentów prac najlepszych polskich artystów rzeźbiarzy, to aż osiem odważnych kolorów: Awake, Lucid, Somnia, Neural, Trance, Vigil, Daze i Morpheus, które reprezentują wartości Cosentino: zrównoważony rozwój, przyszłościowe innowacje i ponadczasową elegancję. Kolekcja zaprojektowana przez znaną projektantkę Ninę Magon interpretuje na nowo klasyczne marmurowe wzory, pokazując je w odsłonie niespotykanej w naturze.

Spieki kwarcowe. Gdzie je można zastosować? 

Spieki kwarcowe Dekton możemy zastosować praktycznie w każdym miejscu, począwszy od okładzin podłogowych po sufit: na podłogi, ściany, blaty kuchenne, fronty szafek i mebli, elewacje, blaty łazienkowe, recepcje czy okładziny drzwi. Lista jest imponująca, a efekt produktów otrzymanych zadziwia swym pięknem, jakością i najważniejsze łatwością w utrzymaniu w czystości.
 

spieki kwarcowe Dekton Onirika
Dekton Onirika Lucid


Dekton Onirika – nowe wzory spieków kwarcowych Cosentino:

Odcień Neural łączy w sobie elegancję i strukturę, wnoszącą do wnętrz spokój i poczucie dobrego samopoczucia w przestrzeni. Z delikatnymi, bladymi żyłkami przecinającymi marmurowy wzór  tworzy fascynującą sieć neuronową, która teleportuje nas do świata sennych marzeń. Idealnie odnajdzie się w jasnych, neutralnych przestrzeniach z miękkimi teksturami.

Lucid ma w sobie wiele odbić i błysków koloru, dobrze prezentując się w połączeniu z drewnem, odcieniami szarości i złota oraz matowym szkłem. Morpheus to nazwa tej samej tonacji Lucid, ale w wykończeniu Velvet.

blaty kuchenne i okładziny Dekton
Dekton Onirika TranceTrance jest reinterpretacją drogocennego kamienia Paonazzo. Charakteryzuje się gęstymi żyłami jasnych szarości, wykwintną tlenkową terakotą i subtelnym, atramentowym odcieniem błękitu. We wnętrzach pięknie połączy się z białymi, neutralnymi tonami, jasnym drewnem i złotem.

Awake charakteryzuje się ciepłymi, delikatnymi smugami, które blakną do czerwonawego złota, doskonale łącząc się z drewnem dębowym i ciemniejszymi odcieniami orzecha.

Odcień Somnia urzeka detalami ciepłych oksydowych brązów i bieli, które łączą się pod siatką linii, tworzących bardzo oryginalną teksturę. Somnia jest idealna do ciepłego ciemnego drewna, matowego szkła i teksturowanych powierzchni metalowych, takich jak chociażby miedź.
 

spieki kwarcowe Dekton Onirika
Dekton Onirika Somnia
spieki kwarcowe Dekton Onirika
Dekton Onirika Awake
Cosentino Dekton Onirika
DEKTON ONIRIKA DAZEVigil odtwarza silną strukturę marmuru Calacatta, z grubymi żyłkami w gradiencie jasnych i ciemnych szarości, dopasowanych do subtelnej nuty złota. To klasyczny kolor, który łatwo łączy się z ciepłymi i zimnymi odcieniami, drewnem, metalem i industrialnym betonem. Daze, to nazwa tej samej tonacji Vigil, ale w wykończeniu tekstury Velvet.

Najnowsza propozycja Cosentino łączy w sobie poetyckie i niepowtarzalne piękno kamienia, podobnie jak atmosfera snu, pełna obrazów, dźwięków i emocji, które towarzyszyły gościom na premierze kolekcji. Wszystko po to, by rano obudzić się wyspanym, witając dzień w bezpiecznej przestrzeni własnego domu, zaprojektowanej tak, by przynieść mieszkańcom spokój i dobrą energię.

Więcej o nowej kolekcji spieków kwarcowych Dekton Onirika przeczytacie na: cosentino.com

Materiał Partnera