projekty domów nowoczesnych

Projekty domów nowoczesnych – sprawdź nasze propozycje!

Jak to urządzić?

Choć nowoczesność kojarzy się głównie z prostotą, to kolekcję domów ARCHON+ utrzymanych w tej stylistyce cechuje ogromna różnorodność. Projektanci Pracowni pokazują, jak wykorzystać nowe trendy w architekturze w odpowiedzi na rozmaite oczekiwania Inwestorów.

reklama

Jedni marzą o minimalistycznej bryle parterowej, inni woleliby pogodzić nowoczesną estetykę z rozbudowanym poddaszem użytkowym. Zobaczmy zatem cztery projekty domów, stanowiące kilka odmiennych wariacji na temat architektury nowoczesnej z jej przeszkleniami, rozmachem i naturalnymi materiałami zdobiącymi elewacje.
 

projekty domów nowoczesnych
Dom w kosaćcach 2 (N)

Dom w kosaćcach 2 (N)

Konsekwencja stylistyczna tego projektu czyni go modelową propozycją w stylu nowoczesnym. „Dom w kosaćcach 2 (N)” umiejętnie bowiem łączy jego typowe elementy: liczne przeszklenia zdobiące prostą parterową bryłę, bezokapowy dach i stonowaną kolorystykę elewacji ożywioną elementami z drewna, które pojawiają się w formie bocznej przesłony pergoli. Mamy tu więc naturalne materiały, kontrastowe połączenia i minimalistyczny szyk, czyli wszystko, co tak bardzo cenią wielbiciele nowoczesności. Wyjątkowej urody taras z ażurową pergolą to wizytówka domu od strony elewacji ogrodowej. Doskonale doświetlone wnętrza rozplanowano zgodnie z zasadą, by strefa dzienna i nocna nie kolidowały ze sobą, tworząc system idealnie skomunikowanych pomieszczeń, w którym nie brakuje także garderoby i spiżarni. Dom jest ekonomiczny i szybki w budowie, a jego bryłę z powodzeniem wpiszemy także w płytką działkę.

projekty domów nowoczesne
Dom w papawerach

Dom w papawerach

Oryginalna bryła „Domu w papawerach” zwraca uwagę śmiałością projektu i udowadnia, jak twórczo i pomysłowo można zaaranżować prostą formę stodoły. Imponujące przeszklenia od strony elewacji ogrodowej zapadają w pamięć każdemu, kto zetknął się z tym projektem. Bliższa analiza pozwala docenić inne jego atuty: ten efektowny dom można zrealizować na  wąskiej działce, a jego doświetlone i przestronne wnętrza gwarantują wspaniały klimat aranżacji. Wyjątkowy charakter ma usytuowana na poddaszu sypialnia rodziców za sprawą przeszklenia panoramicznego, otwierającego szeroki widok na ogród.  Dwie garderoby zdecydowanie ułatwiają przechowywanie i utrzymanie idealnego porządku. Oprócz przestronnej strefy dziennej, na kondygnacji parteru przewidziano także dostępny przez wiatrołap garaż jednostanowiskowy. Taras jest częściowo zadaszony, dzięki czemu w sezonie wiosenno-letnim zyskamy tam dodatkową przestrzeń do wypoczynku i zorganizujemy letnią jadalnię.

projekty domy jednorodzinne
Dom w renklodach 15 (G2)

Dom w renklodach 15 (G2)

projekty domów, których bryły już na pierwszy rzut oka stwarzają wrażenie spokoju i harmonii. Należy do nich niewątpliwie projekt „Domu w renklodach 15 (G2)”, w którym nowoczesna estetyka daje o sobie znać w subtelny sposób. Tę parterową bryłę pokryto jasnym tynkiem oraz okładziną o strukturze betonu, tworząc dla nich przeciwwagę w postaci drewnianych okładzin. Dopełnieniem kompozycji widocznej na elewacjach są liczne przeszklenia, a odpowiednio dopasowany dach czterospadowy nadaje całości statecznego uroku. Osłonięta podcieniem strefa tarasowa pozwala na zaciszny relaks, umożliwiając zaaranżowanie letniej jadalni, której przydomowa roślinność dodaje wyjątkowego klimatu. Program użytkowy domu zapewni komfort rodzinie, marzącej o azylu z rozświetloną słońcem otwartą strefą dzienną i trzema sypialniami, którym towarzyszy garderoba i dwie łazienki. Od frontu w bryłę domu wkomponowano dwustanowiskowy garaż.

projekty domów jednorodzinnych
Dom pod brzoskwinią (G2E)

Dom pod brzoskwinią (G2E)

Kolorystyczna kombinacja szarości i jasnych tynków z eleganckim boniowaniem pomiędzy kondygnacjami przyciąga wzrok ku bryle „Domu pod brzoskwinią (G2E)”, którą wieńczy dach dwuspadowy. To propozycja nowoczesna nie tylko pod względem stylistyki, ale też rozwiązań, wśród których wymienić należy przede wszystkim wentylację mechaniczną z rekuperacją. Centrum domu stanowi imponujący dwukondygnacyjny hol, skąd efektowne jednobiegowe schody prowadzą nas na świetnie rozplanowane poddasze z trzema sypialniami, dwiema łazienkami oraz garderobami i funkcjonalną pralnią. Z otwartą strefą dzienną parteru sąsiaduje z kolei zaciszny gabinet z widokiem na ogród, dokąd prowadzi rozległa strefa tarasowa. Dopełnieniem programu użytkowego domu jest garaż dwustanowiskowy ze swobodnym dostępem do wiatrołapu i kotłowni.

Więcej szczegółów na: www.archon.pl

Materiał Partnera