trendy w aranżacji wnętrz

Sprawdź trendy w aranżacji wnętrz na 2023 rok!

Jak to urządzić?

Jakie trendy wnętrzarskie będą popularne w 2023 roku? Czy można liczyć na kontynuację mody na retro, czy może skończy się nostalgiczne patrzenie w przeszłość? Z pewnością część tendencji obowiązujących dotychczas w wystroju wnętrz będzie nadal na topie. Warto jednak śmielej spojrzeć w przyszłość.

reklama
1

W aranżacji wnętrz AD 2023 przeplatać się będą skrajne postawy. Z jednej strony stylistyka vintage połączy się z przytulnym stylem z Hampton i Glamour tworząc całkiem nowy Grandmillenial. Z drugiej zaś nastąpi przebudzenie koloru, tętniące życiem, nowoczesne aranżacje z abstrakcyjnymi obrazami na ścianach i geometrycznymi, minimalistycznymi meblami. Jeśli chodzi o modne dodatki do wnętrz, to w nadchodzącym, 2023 roku będzie w czym wybierać. 


Grandmillenial, czyli powrót do antyków w wydaniu glamour

Bywa, że używane meble są lepszej jakości niż te dostępne w marketach. Dawniej starannie dobierano naturalne materiały, najczęściej drewno. Meble i dodatki w stylu retro nie muszą być nudne. Od 2021 roku lansowany jest całkiem nowy, zaskakujący trend zwany Grandmillenial. Polega on trochę jak styl vintage, na łączeniu elementów z różnych dawnych stylów. Wnętrza w tej konwencji będą ciekawe, eklektyczne i bardzo przytulne. Nie zabraknie w nich stylowych, drewnianych stołów rodem z babcinego salonu. Do tego piękne, miękkie dywany lub wykładziny i bardzo wygodne sofy w stylu Hampton. Grandmillenial lubi złoto i połyskujące, efektowne dodatki. Z tego względu jest porównywany do glamour z domieszka retro.

2


W 2023 roku pożegnamy minimalistyczne wnętrza

Od wielu sezonów minimalizm świecił tryumfy we wnętrzach. Jednak wygląda na to, że w 2023 roku nastąpi przełom i chłodne, spokojne, poukładane wnętrza zaczną tętnić życiem. Odwrotnością minimalizmu jest bowiem maksymalizm.

Na czym polega ten eklektyczny trend w aranżacji wnętrz? Jak podaje Magazynkobiet.pl, nie będzie sztywnych granic dla różnorodnych mebli i bibelotów. Obok podstawowych elementów wyposażenia, pojawią się liczne dekoracje i często nawet niepraktyczne przedmioty. Przykładem niech będą designerskie krzesła, fotele, stoliki kawowe. Do tego obowiązkowo obrazy reprezentujące różne style. W przypadku maksymalistycznych wnętrz nie ma ścisłych wytycznych. Ma być wygodnie, komfortowo i indywidualnie. W salonie znajdzie się miejsce na regał z książkami, stojak na kwiaty, rattanowy parawan a nawet na niebanalną rzeźbę.
 

3


Kolory, kontrasty barwne i eklektyczne dodatki

Bez względu na to, na jaką stylistykę postawimy w 2023 roku, możemy bez ograniczeń eksperymentować. Kolory na ścianach i na podłogach będą na topie. Nie trzeba obawiać się chaosu i nieładu. Artystyczny bałagan sprzyja kreatywności.

Rok 2023 będzie czasem ekstrawertycznych przemian w stylach wnętrzarskich. Kontrasty barwne zagoszczą na ścianach, na wielobarwnych tapetach oraz kolorowych, wzorzystych dywanach. Można postawić na energetyczne obrazy, powiesić na ścianach zdjęcia z wakacji lub z imprez. Ważne, żeby nie tamować emocji. Po czasach minimalizmu i wszechobecnej bieli do głosu we wnętrzach dojdą kolory. 

Materiał Partnera