styl loftowy zyskuje na popularności

Styl loftowy zyskuje na popularności – jak go wprowadzić do wnętrza?

Jak to urządzić?

Duże przestrzenie, stonowana kolorystyka i surowość materiałów wykończeniowych – to tylko niektóre z cech charakterystycznych stylu loftowego, który od kilku dobrych sezonów nieustannie króluje wśród projektantów wnętrz.

Stylistyka industrialna mocno wpisuje się w gusta miłośników minimalizmu, jednak coraz częściej zyskuje na popularności również wśród fanów nowoczesnych klimatów. Pozostaje jednak pytanie, dlaczego to właśnie wnętrza pofabryczne dzielą i rządzą w naszych mieszkaniach i jak sprytnie je zaaranżować? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Styl loftowy – czym się wyróżnia?

Na samym początku warto nieco bliżej przyjrzeć się klimatom loftowym i ich esencji. Jak już wcześnie wspomnieliśmy, lofty to umiłowanie do otwartych przestrzeni, w których nie brakuje światła naturalnego. Bardzo często można także zauważyć obecność antresol, które z kolei są ciekawym sposobem na podzielenie wnętrza loftowego i maksymalne wykorzystanie jego funkcjonalności. Styl industrialny wyróżnia się również neutralną kolorystyką sfokusowaną na odcienie bieli, czerni, szarości czy beżów. Surowość loftów to w dużej mierze zasługa również powierzchni betonowych czy cegły, które podkreślają nawiązania do budynków fabrycznych.

Styl industrialny – metal, drewno i neutralne kolory

Jak sprytnie wprowadzić styl industrialny do swojego mieszkania? Wyzwanie tylko na pozór wydaje się skomplikowane. W rzeczywistości wymaga postawienia na kilka kluczowych elementów wykończeniowych i meblowego wyposażenia, dzięki którym przestrzeń z miejsca stanie się kwintesencją stylu loftowego. Warto przede wszystkim stawiać na proste formy i dodatki o dość minimalistycznym charakterze – podobną taktykę warto obrać przy wyborze wyposażenia elektroczninego do loftowego salonu. Im bardziej nowoczesny design takich gadżetów jak router czy mikrofon, tym lepiej dla ogólnego wydźwięku wnętrza. Dobrze sprawdzą się np. metalowe regały, panele ścienne imitujące fakturę betonu lub cegły, jak również drewniane meble do przechowywania. Podobne połączenia sprawiają, że mieszkanie błyskawicznie nabierze surowego wyrazu, który można nieco „ocieplić” niesztampowymi akcentami kolorystycznymi.

Styl loft – oszczędność w dodatkach

Jednym z motywów przewodnich we wnętrzach loft jest oszczędność w dodatkach i dekoracjach. Jeśli już decydujemy się na wkomponowanie ciekawych akcesoriów w domowy „pejzaż”, warto zachować niezbędny minimalizm. Proste formy to podstawa i to nie tylko w kwestii doboru dekorów. Podobną maksymą powinniśmy się kierować również przy zakupie takich sprzętów jak laptopy gamingowe czy gogle vr, które stają się coraz częstszym elementem nowoczesnych wnętrz w stylu loft.

Materiał Partnera