system ścienny zobal

System ścienny Zobal – sposób na wygodne przechowywanie i idealny porządek w całym domu

Jak to urządzić?

Tam, gdzie nie możemy albo nie chcemy umieszczać szafek wiszących, świetnym rozwiązaniem jest system ścienny marki Zobal. Uniwersalny i wygodny sposób montowania półek, zawieszek i wsporników bez kołków oraz niepotrzebnych śladów na ścianie.

Ciągłe szukanie drobiazgów albo odkładanie często używanych przedmiotów do szafek i szuflad nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Niektóre rzeczy lepiej mieć po prostu pod ręką i na oku. Dlatego warto pomyśleć o systemie ściennym Zobal. Dzięki prostocie montowania i uniwersalności może trafić zarówno do salonu, kuchni, łazienki, jak i garderoby czy holu.

To system złożony z aluminiowych profili i paneli, który umożliwia mocowanie na ścianach różnego typu półek, kasetek, zawieszek i haczyków. Profile dostępne są w dwóch kolorach: C-0 (naturalne aluminium) oraz C-35 (czarny). Co ciekawe, profile możemy montować niezależnie od paneli – w łazience pokrytej ceramiką możemy zamontować profile bezpośrednio pomiędzy płytkami. To wygodne i estetyczne rozwiązanie.
 

system ścienny w salonie

Salon ze ścianą pełną półek – sposób, by ściana tv dobrze prezentowała się we wnętrzu

W wielu salonach i pokojach dziennych centralną częścią pomieszczenia jest ściana z telewizorem. Warto ją urozmaicić, by cała uwaga nie skupiała się wyłącznie na czarnym prostokącie monitora. Dobrym pomysłem do salonu może być ściana z kompozycją półek, na której wyeksponujemy dekoracyjne przedmioty, książki czy ulubione płyty. W ramach systemu ściennego firmy Zobal wybierzmy panele oddzielone profilami, na których zamontujemy półki. Jeśli pokój dzienny utrzymany jest w stonowanych odcieniach szarości i beżu, dopasujmy subtelne fronty z grafitowym szkłem.

 

system ścienny w sypialni i garderobie

System ścienny Zobal w sypialni – garderoba z otwartymi półkami

Jeśli nie dysponujemy osobnym pomieszczeniem na garderobę, ale mamy dość przestronną sypialnię, możemy w ciekawy sposób połączyć obie strefy. Garderobę dzielimy na dwa systemy: system regałowy i IQube 16 z aluminiowymi kubikami pełniącymi rolę eleganckich półek. Pierwszy to lekka przegroda z drążkami i szufladami usytuowana pośrodku pomieszczenia z łatwym dostępem do ubrań z dwóch stron. System IQube 16 został przystosowany do systemu ściennego z możliwością swobodnego aranżowania. Dzięki temu możemy stworzyć na garderobianej ścianie ciekawą kompozycję półek, na których można układać ubrania, wystawiać najładniejsze pary obuwia czy torebki. Taki system pobudza kreatywność – możemy zmieniać układ rzeczy w zależności od upodobań i… nastroju.
 

system ścienny zobal

System ścienny w kuchni – wygodny sposób na przechowywanie akcesoriów kuchennych

Dzięki zastosowaniu systemu ściennego Zobal w kuchni zyskujemy nieograniczone możliwości zagospodarowania ściany nad blatem. Możemy użyć płyty laminowanej, fornirowej oraz całego szeregu akcesoriów, takich jak półki, haczyki, wieszaki na przybory kuchenne, kasety na ręczniki papierowe i wiele innych.

Profile w naturalnym kolorze aluminium C-0 będą doskonale pasowały do stalowych akcesoriów (lampy, okapy, baterie, zlewy). Możemy też użyć kontrastowych profili – czarnych na białym tle panelu. Powstanie efekt graficzny, a długie czarne linie ciągnące się nad blatem optycznie poszerzą wąską kuchnię.

system ścienny zobal w kuchniNad blatem roboczym najlepiej zamontować dwa ciągi profili, zachowując właściwe odstępy między powierzchnią blatu a górną linią szafek kuchennych, o ile przewidujemy ich obecność w projekcie naszej kuchni. W nowoczesnym wnętrzu elegancko wyglądają fornirowane matowe szafki ze stalowym blatem i systemem ściennym bazującym na czarnym szkle. Do tego dopasowano lekkie regały systemu IQube 16.
 

system ścienny w łazience

System ścienny w łazience – praktyczne rozwiązanie nie tylko do małej przestrzeni 

Mała łazienka często wymaga kilku zabiegów, które optycznie ją powiększą. Znakomitym pomysłem do niewielkiego wnętrza będzie cieniutka półeczka – nie zajmuje miejsca i w otoczeniu tafli lista pozostaje niemal niewidoczna, a można na niej układać kosmetyki i przydatne drobiazgi.

Profile aluminiowe, na których mocowane są cieniutkie, nie zajmujące wiele miejsca półki na akcesoria łazienkowe nie wymagają zastosowania paneli. Aby ułatwić montaż i dostosować system ścienny Zobal do łazienek powstała możliwość instalowania profili aluminiowych bezpośrednio między płytkami ceramicznymi albo między taflami luster.

Na ścianach, dzięki zastosowaniu specjalnych profili, mogą znaleźć się różne akcesoria systemu ściennego: kaseta na ręczniki czy uchwyt na papier toaletowy. System bezuchwytowy na frontach nie ogranicza swobody ruchów i pozwala jednocześnie na wygodne korzystanie z szafek łazienkowych.

Możliwości wykorzystania systemów ściennych Zobal jest naprawdę wiele! Po jeszcze więcej inspiracji zapraszamy na stronę internetową producenta: zobal.com.pl

MATERIAŁ PARTNERA