system regałów aluminiowych IQube

Szafki z potencjałem – poznaj wielofunkcyjny system regałów aluminiowych IQube

Jak to urządzić?

Meble, które pasują do wielu pomieszczeń to rzadkość. Ich zalety? Łatwość montażu, lekkość, możliwość tworzenia pomysłowych kompozycji z modułów. Słowem frajda i praktyczność w jednym. Mowa o systemie aluminiowych regałów IQube firmy Zobal.

System regałowy IQube – szafki z potencjałem

Ten uniwersalny system  firmy Zobal zbudowany jest na zasadzie modułowej. Składa się z profili aluminiowych, które tworzą sześciany albo prostopadłościany. Pomiędzy nimi umieszczana jest metalowa siatka MESH. Jej płyty mogą być wstawiane jako ścianki boczne między kubikami oraz w poziomie – jako podstawa i wierzch.
 

regały aluminiowe IQube

Regały aluminiowe IQube – doskonałe rozwiązanie do wszystkich pomieszczeń

Jedną z wielu zalet systemu regałowego IQube jest odporność na różne warunki. Chodzi przede wszystkim o wilgotność i temperaturę. Zwykłe, drewniane regały nie zawsze sprawdzają się w miejscach ciepłych i mokrych (łazienki) albo gorących i suchych (np. na poddaszu latem), chłodnych i wilgotnych (piwnice, garaże, składziki, komórki).

Drewno może się spaczać, rozsychać, pokrywać pleśnią, etc.). Aluminiowym regałom zaś nic nie grozi, a stalowa siateczka MESH pokryta jest specjalną warstwą antykorozyjną. Dzięki czemu system regałów aluminiowych IQube może trafić nie tylko do pomieszczeń o optymalnych warunkach.
 

system regałów aluminiowych IQube

System regałowy IQube ze stalową siatką możemy zastosować w praktyce w każdym pomieszczeniu naszego domu. W salonie zastąpi np. tradycyjny mebel pod telewizor, gdzie zwykle umieszczamy sprzęt grający, elementy systemu nagłaśniającego (takie jak soundbar), płyty czy książki, do których często sięgamy.

W kuchni system ten sprawdzi się jako szafki górne (na kieliszki, przyprawy, etc.) nad ciągiem blatów roboczych, a także jako przedłużenie okapu, na którym możemy umieścić zioła. Siateczka MESH nie odcina wtedy roślin od światła dziennego.

Regały z frontami MESH warto umieścić w garderobie – przez siateczkę zobaczymy, co jest na danej półce. Ażurowy system dyskretnie przesłoni nadmiar drobiazgów, które wprowadzają wizualny chaos. Jak jeszcze możemy wykorzystać moduły IQube?

system regałowy IQube
system regałowy IQube z frontami Mesh
fronty z siatką Mesh


Fronty Mesh – dyskretna przesłona regałów aluminiowych IQube

Z modułów aluminiowych możemy stworzyć zarówno regały otwarte, jak i zamknięte frontami. Siatka MESH dodaje im uroku – meble nie są litymi ciemnymi bryłami, tylko lekkimi i ażurowymi.

Fronty MESH pozwalają z jednej strony lekko przesłonić zawartość półki, a z drugiej nieco „zmatowić” obraz tego, co na nich jest. Kolorowe przedmioty umieszczone za frontami z wypełnieniem z siatki ożywiają regał, dyskretnie ubarwiają wnętrze, a jednocześnie optycznie nie przytłaczają go.

regały z frontami MESH
szafki kuchenne z frontami MESH
regały aluminiowe IQube w kuchni


Kwietnik, półka, przegroda, stolik – pomysły, jak zaaranżować systemy IQube we wnętrzach

Dzięki modułowej budowie systemu regałów IQube MESH możemy sami zaprojektować wygląd mebla oraz jego funkcje. Najprostszy moduł, np. sześcian może posłużyć jako lekki i praktyczny stolik kawowy. Łatwość przenoszenia takiego meble docenią właściciele mniejszych mieszkań, które wymagają drobnych przemeblowań podczas wizyt rodzinnych czy przyjęć. Nieduża pojedyncza półka może pojawić się w przedpokoju – będziemy trzymać na niej klucze, smycze, latarki i tym podobne praktyczne drobiazgi.
 

jak zaaranżować systemy IQube we wnętrzach


System regałów IQube MESH pozwala stworzyć bardziej rozbudowane kompozycje modułów, które mogą posłużyć jako ścianki do dzielenia większych przestrzeni, np. odseparowywania salonu od jadalni czy wydzielania miejsca do pracy w pokoju dziennym. IQube MESH może być też pomysłowym kwietnikiem – bujna zieleń w domu to modny trend. Nie wszystko da się zmieścić na parapetach, więc dodatkowy mebel do eksponowania botanicznych okazów przyda się na pewno!

Możliwości wykorzystania systemów IQube jest bardzo wiele, a po więcej inspiracji zapraszamy na stronę internetową producenta: zobal.com.pl

MATERIAŁ PARTNERA