oświetlenie szynowe

Szynoprzewody – pomysł na modne i funkcjonalne oświetlenie w domu

Jak to urządzić?

Szynoprzewody to oświetlenie, do którego przywykliśmy w biurach, restauracjach i sklepach. Dzisiaj śmiało wkraczają do naszych mieszkań i szybko zyskują popularność. Nic dziwnego, bo to niezwykle funkcjonalny system, który możesz w pełni dopasować do aranżacji wnętrza. Chcesz spojrzeć na swój dom w nowym świetle? Poznaj trendy i sprawdź, jakie są zalety oświetlenia szynowego!

reklama
oświetlenie szynowe

Dlaczego warto wybrać oświetlenie szynowe do domu?

Elastyczność w aranżacji oświetlenia w domu

Szynoprzewody są świetną alternatywą dla tradycyjnych lamp w domu. To innowacyjne oświetlenie składa się z kilku elementów. Najważniejszym jest system szyn i łączników – Kanlux TEAR N, który pozwala na niezwykłą elastyczność w aranżacji oświetlenia w całym mieszkaniu. Szyny mogą zostać ułożone w linii prostej lub w inne, dowolne kształty. Najpopularniejsze kompozycje to kwadrat, prostokąt oraz kształ liter: C, L, U i T. Szynoprzewody dają więc ogromne możliwości aranżacyjne. Wszystko zależy od twoich potrzeb i pomysłu na wystrój wnętrza.

Indywidualny charakter i idealne dopasowanie

Gdy już wiesz, jaki układ będą miały szyny, pora wybrać lampy. W ofercie Kanlux znajdziesz dwa typy opraw oświetleniowych – Kanlux ACORD ATL1 i Kanlux ACORD ATL2. Obie dostępne są w dwóch eleganckich kolorach – czerni oraz bieli. Minimalistyczne lampy świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, ale doskonale podkreślają też elegancję klasycznych aranżacji.

Kanlux ACORD ATL1 charakteryzują dwie moce (18W i 30W), trzy kąty świecenia (w standardzie jest to 60⁰, jednak możesz wymienić odbłyśnik i zmienić kąt na znacznie węższy – 15⁰ lub 36⁰) oraz różne barwy światła – wybór jest więc naprawdę duży. Kanlux ACORD ATL2 to drugi typ reflektorów na szynę. Charakteryzuje się wymiennym źródłem światła o trzonku GU10. Lampy mają aż 50 000 godzin trwałości i 5 lat gwarancji.


Swoboda przesuwania lamp i regulowania kierunku padania światła

Wielkimi zaletami oświetlenia szynowego są funkcjonalność oraz wygoda użytkowania. Możesz przesuwać lampy po szynie i dzięki ruchomym reflektorom dowolnie zmieniać kierunek padania światła. Chcesz coś zmienić we wnętrzu? Odświeżyć jego wygląd bez ponoszenia dodatkowych kosztów? Stosując odpowiednią grę światła przeprowadzisz szybką metamorfozę w mieszkaniu, na przykład doświetlając konkretny obszar. Wpłyniesz również na to, jaka atmosfera będzie panowała w twoim otoczeniu – inaczej możesz zaaranżować na swobodne spotkanie z przyjaciółmi, inaczej na romantyczny wieczór.
 

szynoprzewody w salonie
oświetlenie szynowe aranżacje
lampy szynowe

Szynoprzewody – modne i funkcjonalne oświetlenie w domu

Szynoprzedowy pozwalają na zdecydowanie większą swobodę przesuwania lamp oraz regulowania kierunku padania światła niż tradycyjne oświetlenie, dlatego doskonale sprawdzą się właściwie w każdym pomieszczeniu. Szybkość i łatwość z jaką można dopasować instalację do zmieniających się potrzeb sprawiły, że szynoprzewody stały się najpopularniejszym rozwiązaniem w biurach, butikach, sklepach czy restauracjach. Dzisiaj coraz chętniej sięgamy po nie urządzając salon czy kuchnię.

Oświetlenie szynowe w aranżacji wnętrz – w salonie, kuchni i sypialni

Szynoprzewody świetnie sprawdzą się w salonie. Oświetlisz nimi sofę, stolik kawowy, szafkę rtv, a nawet domową zieleń. Ruchome reflektory wydobędą z aranżacji wnętrza to, co najpiękniejsze – pozwolą wyeksponować konkretne elementy, takie jak efektowne dekoracje ścienne, unikatowe pamiątki z podróży, obrazy, grafiki czy kolekcje książek. Odpowiednio oświetlone od razu przyciągną uwagę twoich gości.

Szynoprzewody coraz częściej wybieramy także do kuchni i jadalni. Doskonale sprawdzają się na przykład jako oświetlenie nad wyspą kuchenną. Reflektory możesz też skierować na blaty robocze, a podczas posiłku doświetlić stół w części jadalnej.

szynoprzewody w kuchni
oświetlenie szynowe salon
oświetlenie szynowe w kuchni


Oświetlenie szynowe pozwala optycznie wydzielać strefy w pomieszczeniu, co jest bardzo przydatne, kiedy urządzasz salon z kuchnią lub projektujesz niewielką kawalerkę, która w jednym wnętrzu zmieści część dzienną i nocną.

Szyny montowane na suficie to doskonałe rozwiązanie do sypialni. Reflektory możesz skierować na garderobę albo toaletkę – do wykonania perfekcyjnego makijażu potrzebne jest przecież odpowiednie światło. Sprawdzą się także przy łóżku – wielu z nas uwielbia wieczorami czytać książki.

W prosty sposób doświetlisz również te miejsca w domu, które zwykle ukrywały się w cieniu, bo nie docierało do nich oświetlenie sufitowe. Szynoprzewody sprawdzą się więc w wąskim korytarzu, ciemnym przedpokoju, niewymiarowym pokoju ze skosami czy na poddaszu.

Oświetlenie szynowe jest bardzo praktyczne. Umożliwia zaprojektowanie dowolnego systemu. Jego dużą zaletą jest to, że możesz dowolnie modyfikować oprawy – zmieniać ich położenie, ale też dołożyć nowe, gdy zajdzie taka potrzeba. System szynowy w domu pozwala stworzyć aranżację w pełni dostosowaną do twoich potrzeb i stylu wnętrza.

Systemy szynowe do domu kupisz na: kanluxforhome.pl

Materiał Partnera