Wiosenne porządki w domu: sprzątamy kuchnię, garderobę i łazienkę

Wiosenne porządki w domu: sprzątamy kuchnię, garderobę i łazienkę

Jak to urządzić?

Wiosna to idealny moment na porządki w domu. Zajmijmy się więc tym, na co nigdy nie mamy czasu, czyli sprzątaniem w najgłębszych zakamarków kuchni, garderoby i łazienki.

reklama
jak utrzymać porządek w kuchni

Jak utrzymać porządek w kuchni?

Kuchnia jest tym pomieszczeniem w domu, którego używamy najczęściej. Jednocześnie to tutaj właśnie trzmamy najwięcej szybko psujących się produktów – wyzwanie „Sprzątamy kuchnię” potraktujemy jako priorytetowe! Jesteście gotowi?

Wysuwane półki ułatwiają sprzątanie i przechowywanie

Tradycyjne półki, zwłaszcza te zamontowane w górnych szafkach, są często prawdziwym utrapieniem w kuchni. Trudny dostęp, brak możliwości wysunięcia i sięgnięcia w głąb sprawia, że gromadzą się tam kurz i resztki po suchych produktach. W takich szafkach warto zamontować wysuwane półki Extendo. W ten sposób zyskacie podwójnie: po pierwsze będziecie mieć łatwy dostęp do przechowywanych produktów i naczyń, a po drugie bez problemu sięgniecie ściereczką aż do samego końca, aby dokładnie wyczyścić wnętrze.

Pudełka na żywność w idealnym porządku

Nie ma nikogo, kto by nie poległ w walce z pudełkami na żywność… Zachowują się jak żywe, wypadają, uciekają, zamknięcia nie pasują i notorycznie się gubią. Dlatego właśnie powstał specjalny system Space Flexx do przechowywania najbardziej niezdyscyplinowanych i jednocześnie niebywale potrzebnych przedmiotów w codziennym życiu. To prawdziwy hit, który umożliwia utrzymanie porządku w kuchni. Dzięki dedykowanemu systemowi, na który składają się boczne ramki i wewnętrzne, elastyczne przegródki bez najmniejszego problemu zapanujecie nad pudełkami. Przegródki wewnątrz systemu zostały wykonane z oryginalnego tworzywa, które jest oparte na specjalnym zaawansowanym technologicznie materiale, produkowanym w Niemczech. Jego ogromną zaletą, oprócz elastycznego dopasowania się do kształtu pudełek, jest możliwość prania w pralce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Peka (@przyjazna_kuchnia)

Uporządkowane szuflady

Szuflada w kuchni to niezwykle wymagająca przestrzeń. Królestwo bałaganu, do którego wrzucało się wszystko, bez ładu i składu, teraz możecie zamienić w ostoję porządku. Jak to zrobić? Stosując funkcjonalne wkłady do szuflad Separado. Dzięki nim możecie podzielić szufladę na różne strefy i przechowywać w nich nie tylko sztućce, ale również większe akcesoria o nietypowych kształtach: chochle, mieszadełka do kawy, drewniane duże łyżki, otwieracze, korkociągi, trzepaczki, pędzelki… W szufladzie z wkładem Separado możecie przechowywać też słoiczki z przyprawami. Uzupełnieniem wkładu jest funkcjonalna mata antypoślizgowa, która zakrywa całe dno szuflady i zabezpiecza przedmioty przed przewracaniem i przesuwaniem, a szufladę przed uszkodzeniami.

Dzięki tym rozwiązaniom porządek w kuchni tak naprawdę trzeba zrobić tylko raz – kiedy będziecie wdrażać systemy do przechowywania. Potem wystarczy tylko zachować konsekwencję i trzymać naczynia oraz produkty w dedykowanych miejscach. Utrzymacie czytości nie stanowi problemu, ponieważ wszystkie rozwiązania zostały tak zaprojektowane, aby jak najbajbardziej ułatwić czyszczenie, pranie i wycieranie. Porządek w kuchni stanie się codziennością, a nie wyjątkiem od reguły.

porządki w kuchni
uporządkowana szuflada
jak uporządkować garderobę


Jak uporządkować garderobę?

Czy Wy też najbardziej nie lubicie porządkowania ubrań w szafach? O ile w kuchni sprzątamy dość często, o tyle szafy z ubraniami porządkujemy znacznie rzadziej. Teoretycznie nie ma potrzeby, aby utrzymywać w garderobie taki rygor jak w kuchni – w końcu w przeciwieństwie do żywności, ubrania nam się nie zepsują. Ale z drugiej strony źle przechowywane buty mogą się odkształcić, garnitury i marynarki, jeśli są niewłaściwie odwieszone, gniotą się i trudno im potem przywrócić poprzednie kształty. Wiosek jest jeden. Warto zadbać o odpowiednią organizację naszej szafy.

Wysuwane półki ułatwiają dostęp do ubrań

Uniwersalne i funkcjonalne półki Extendo to podstawowe wyposażenie każdej dobrze przemyślanej garderoby. Zapewniają szybki dostęp do przechowywanych ubrań dzięki temu, że dają się łatwo – dosłownie jednym palcem, wysunąć na zewnątrz. Możecie poukładać w nich ubrania według kolorów, sezonów czy rodzajów. Extendo stwarzają również możliwość kreatywnego i funkcjonalnego wykorzystania dodatkowych akcesoriów. Kuwetki, przegródki, relingi umożliwiają zaplanowanie przestrzeni w taki sposób, aby była funkcjonalna i dopasowana do Waszych potrzeb.
 

porządki w garderobie


Odpowiednie przechowywanie butów

Jak przechowywać w garderobie obuwie? Jeśli domownicy mają dużo butów i często zmieniają obuwie, dedykowana szafka na buty to idealne rozwiązanie. Organizer na buty, w zależności od potrzeb, możecie zastosować zarówno w zamkniętej przestrzeni, jak i w otwartej. W pierwszej opcji umieszcza się go na dnie gotowej szuflady. W drugim wariancie znajduje zastosowanie jako samodzielna półka nakładana na płytę wysuwaną na prowadnicy. Na wysuwanych półkach, w dwóch rzędach, pomieścicie jeszcze więcej par oraz akcesoria do czyszczenia. Nawet jeśli Wasze ulubione buty będą musiały przeczekać całą zimę na ponowne założenie wiosną, to będziecie mieć pewność że nie się odkształcą

Wieszaki i pojemniki pomogą utrzymać porządek w szafie

Wieszak na spodnie jest rozwiązaniem, dzięki któremu uporządkujecie odzież i zyskacie pewność, że ubrania będą przechowywane w sposób zapobiegający zniekształceniom. Możecie go wyciągnąć na zewnątrz szafki, swobodnie przesuwać poszczególne wieszaki, na których znajdują się spodnie i w każdym momencie szybko znaleźć swoją ulubioną parę.

W garderobie ważną rolę pełnią też różnego rodzaju wieszaki, haczyki czy pojemniki na drobiazgi. Wszyscy kochamy drobne akcesoria i dodatki, ale jednocześnie nie lubimy ich przechowywać. Gubią się i plączą bezustannie. Dlatego z pomocą przychodzą następujące rozwiązania: ergonomiczny wieszak na spodnie, który pomieści nawet 10 par, specjalny wieszak na krawaty i apaszki, wysuwany wieszak na paski i krawaty oraz kuwetki, w których przechowacie ulubione drobiazgi.
 

jak utrzymać porządek w garderobie
jak przechowywać akcesoria i drobiazgi w łazience
porządki w łazience

Łazienka wysprzątana na błysk

Łazienka to miejsce, które powinno błyszczeć. Bez dwóch zdań! Czystość i porządek są tutaj najważniejsze, bo właśnie w łazience dbamy o własną higienę i dokonujemy zabiegów kosmetycznych. Niezależnie od tego, czy przestrzeń jest duża i mieści również pralnię, czy mała z tylko podstawowym wyposażeniem – bezwzględnie powinna być wysprzątana na błysk!

Kosze na pranie i wygodne wieszaki

W łazience niezbędne są kosze na pranie i bieliznę. Dzięki zastosowaniu chromowanych, praktycznych i trwałych koszy możecie segregować rzeczy przeznaczone do pranaia i nigdy nie pomylicie kolorów ubrań wkładając je do pralki. Pamiętajcie tylko, aby nie przechowywać odzieży przeznaczonej do prania zbyt długo! Kolejne elementy nie do zastąpienia i absolutnie niezbędne, aby zachować porządek w łazience to wieszaki na ręczniki – proponujemy różne rozwiązania w zależności od potrzeb. Jedno jest pewne – ergonomiczny, wysuwany wieszak z pewnością docenicie, kiedy będziecie sięgać po ręcznik wychodząc spod prysznica.

Uporządkowana pralnia

W dużych łazienkach możecie zorganizować pralnię z dedykowanymi miejscami na pralkę, suszarkę, detergenty oraz środki czystości.

jak utrzymać porządek w łazience


Świetnie sprawdzi się tutaj półka Extendo zamontowana nad pralką. Dzięki temu, że łatwo się ją wysuwa, bez problemu sięgniecie po płyn czy proszek do prania. Półki Extendo to uniwersalne rozwiązania, które zamontujecie w niemal każdym trudno dostępnym miejscu. Dodatkowo możecie wyłożyć je matami antypoślizgowymi. W większych łazienkach bardzo dobrze sprawdzają się wysokie systemy Le Mans czy Convoy Lavido, w których możecie przechowywać ręczniki, pościel, zapasy papieru toaletowego czy przedmioty potrzebne do sprzątania, na które nie ma miejsca w kuchni ani garderobie.

Jak przechowywać akcesoria i drobiazgi w łazience?

Szafka łazienkowa to miejsce, w którym dobrze sprawdzi się organizer ułatwiający przechowywanie kosmetyków oraz licznych drobiazgów. We wszystkich szufladach i szafkach łazienkowych warto zastosować maty antypoślizgowe. Można je łatwo dociąć i dostosować do powierzchni, jaką mamy do dyspozycji.

W łazienkach często przechowywujemy też akcesoria i urządzenia przeznaczone do sprzątania, zwłaszcza, kiedy nie ma do dyspozycji tyle miejsca, aby zaplanować osobną strefę gospodarczą. W organizacji szafek gospodarczych świetnie sprawdzają się dedykowane rozwiązania, takie jak np. Sesam – system do przechowywania przyborów: odkurzacza, szczotek, gąbek czy wiadra. Specjalne wieszaki na szufelki, szczotki do sprzątania czy miotłę gwarantują dobrą organizację i zachowanie porządku w akcesoriach sprzątających.

ARTYKUŁ PARTNERA: PEKA.PL

WIĘCEJ POMYSŁÓW NA SPRYTNE PRZECHOWYWANIE DOMU ZNAJDZIECIE NA instagram.com/przyjazna_kuchnia