5 najlepszych robotów planetarnych

5 najlepszych robotów planetarnych, które pomogą w świątecznym gotowaniu. Z nimi wszystko w kuchni będzie prostsze!

Kuchnia

Robot planetarny to najlepszy pomocnik w kuchni. Urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby pomóc w mieszaniu, miksowaniu, siekaniu, a w niektórych przypadkach nawet w gotowaniu. Robot ma system przekładni planetarnych, który pozwala im poruszać się w kółko, dając większą moc i prędkość niż w innych konstrukcjach. Dzięki mocnym silnikom oraz precyzyjnej kontroli może szybko i sprawnie wykonać każde zadanie kuchenne!

Robot planetarny jest tak wielofunkcyjny, że świetnie nadaje się również do prac precyzyjnych, takich jak krojenie warzyw lub wyrabianie ciasta do pieczenia. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy przy codziennych zadaniach czy skomplikowanych przepisach, robot planetarny jest idealnym asystentem w kuchni, szczególnie przed świętami. 

Zobacz najlepsze naszym zdaniem roboty planetarne. Jeden z nich warto mieć w kuchni!
 

Robot planetarny KitchenAid

1. Robot planetarny KitchenAid Artisan 175 – ikona stylu

Wyjątkowy ruch planetarny gwarantuje w robocie KitchenAid Artisan 175 perfekcyjne napowietrzanie i mieszanie, zaś szeroki wybór przystawek i narzędzi – możliwość przygotowywania wielu potraw. Podstawowy skład to: mikser, stalowa dzieża o pojemności 4,8 l, osłona dzieży, mieszadło, mieszadło ze zgarniaczem, rózga, hak spiralny i dodatkowa dzieża 3,3 l. Wśród bardzo wielu przystawek do robota są m.in. maszynka do mięsa, wyciskacz soków, temperówka do warzyw i owoców czy wałkowaurka. Inne zalety to energooszczędność (300 W mocy) oraz szeroka paleta kolorystyczna obudowy, dzięki której dopasujesz urządzenie do każdego wnętrza.
 

Robot planetarny Bosch

2. Robot planetarny Bosch OptiMUM – zintegrowany z wagą

Bosch OptiMUM to nowoczesny, wielofunkcyjny robot kuchenny, idealny dla ambitnych kucharzy i dużej rodziny. Poradzi sobie przy wyrabianiu ciężkich, gęstych ciast. Planetarny ruch mieszadeł 3D wspiera silnik o mocy 1500 W oraz technologia sensoryczna w postaci dwóch innowacyjnych rozwiązań – Sensor Control Plus (inteligentne programy automatyczne do przygotowania piany z białek, bitej śmietany oraz ciasta drożdżowego) oraz Smart Dough Sensor (inteligentny czujnik ciasta). Wyposażono go w zintegrowaną wagę z funkcją tarowania, działającą zarówno w metalowej misie, jak i w blenderze kielichowym.
 

Robot planetarny Kenwood

3. Robot planetarny Cooking Chef XL Kenwood – gotowanie jak z szefem kuchni 

Robot planetarny Cooking Chef XL Kenwood wyposażony jest w funkcję gotowania. Pozwala przygotować szeroki wachlarz dań, przystawek, napojów oraz deserów. Ma wbudowaną wagę i płytę indukcyjną. W zestawie są m.in. mieszadło K, mieszadło klasyczne i uniwersalne z trzepaczką, kosz do gotowania na parze, hak do ciasta ze szpatułką. Dzięki nowoczesnym funkcjom aplikacji Kenwood World pomoże Ci odkrywać nowe receptury oraz poznawać nowe smaki. Kolorowy wyświetlacz CookAssist pozwala łatwo sterować urządzeniem i monitorować proces gotowania.

Zobacz też: Nowoczesny piekarnik – jakie funkcje ułatwią nam pieczenie i przydadzą się w kuchni?
 

Robot planetarny Gorenje

4. Robot planetarny Gorenje – super dokładne mieszanie

Robot planetarny MMC1000XE od Gorenje o mocy do 1000 W posiada siedem ustawień prędkości, co pozwala precyzyjne dostosować pracę urządzenia do rodzaju przygotowywanej potrawy czy ciasta. Robot został wyposażony w misę ze stali nierdzewnej o dużej objętości – aż 5 litrów – oraz 3 mieszadła do miksowania, ubijania oraz zagniatania. Głowica obraca się wokół misy oraz wokół własnej osi, dzięki czemu składniki są mieszane z niezwykłą dokładnością. Wielofunkcyjny robot MMC1000XE od Gorenje gwarantuje oszczędność czasu oraz energii.
 

Robot planetarny Amica

5. Robot planetarny Amica – od ciasta do kiełbasek 

Wielofunkcyjny robot planetarny Amica KML 6011 potrafi zastąpić kilka mniejszych urządzeń kuchennych. W zależności od tego, jakie surowce wykorzystujesz (zagniatanie ciasta drożdżowego, ubijanie śmietany czy mielenie mięsa) możesz wybrać jedno z 8 ustawień prędkości za pomocą praktycznego pokrętła. Spiralizer do warzyw w krótkim czasie przygotuje dietetyczny makaron z cukinii, marchewki lub ogórka. Wymienne nasadki pozwolą stworzyć trzy rodzaje warzywnych lub owocowych spirali, takich jak spaghetti, sprężynki czy wstążki. Robot może zmienić się w wielofunkcyjną maszynkę do mielenia mięsa, sera na pierogi czy grzybów. Pomoże także przygotować pyszną domową kiełbasę.

Tekst: Beata Majchrowska
Zdjęcia: Materiały prasowe