70 lat russell hobbs

70 lat Russell Hobbs – jak przez ten czas zmieniło się życie w kuchni?

Kuchnia

Brytyjska marka Russell Hobbs w tym roku świętuje 70-lecie. W tym czasie stworzyła wiele przełomowych produktów, m.in. automatycznie wyłączający się czajnik oraz ekspres utrzymujący stałą temperaturę. Poznaj historię urządzeń, które zrewolucjonizowały codzienne życie milionów osób oraz dowiedz się, jakie niespodzianki przygotowała marka z okazji swoich urodzin.

reklama

70 lat temu Bill Russell i Peter Hobbs zaczęli tworzyć produkty inspirowane prawdziwym życiem. W 1952 roku wyobrazili sobie miliony osób, które po przebudzeniu pragną napić się ulubionej kawy – mozolne przygotowania, długie czekanie lub zadowalanie się wcześniej przygotowaną kawą, zimną i bez aromatu.

Postanowili to zmienić. Stworzyli swój debiutancki produkt – Russell Hobbs CP1, czyli pierwszy na świecie ekspres z funkcją utrzymywania temperatury. Sprawili, że ciepła kawa stała się standardem. I to bez względu na to, czy dopiero się obudziliśmy, czy zostaliśmy zaskoczeni wizytą rodziny lub przyjaciół.
 

russell hobbs pierwszy czajnik
Pierwszy automatyczny czajnik elektryczny – Russell Hobbs K1

Rewolucja w gotowaniu wody

Prawdziwą rewolucją na rynku urządzeń domowych był wprowadzony w 1955 roku pierwszy automatyczny czajnik elektryczny – Russell Hobbs K1.

Dzisiaj trudno sobie wyobrazić, ile zachodu wymagało przygotowanie herbaty 70 lat temu. I to kilka razy dziennie – w końcu statystyczny Brytyjczyk wypija każdego dnia 3,5 filiżanki. Wodę można było zagotować w garnku lub czajniku stawianym na palniku lub piecu. Były ciężkie i wymagały nieustannego nadzoru. Nowinką były czajniki elektryczne. Ich również nie można było spuszczać z oka. Pozostawione same sobie mogły doprowadzić do wyparowania wody, a w efekcie spalenia, a nawet pożaru.

czajniki elektryczne russell hobbs


I wtedy Bill Russell i Peter Hobbs wyobrazili sobie, jak woda przygotowuje się sama. W swoich myślach widzieli miliony rodzin, które w tym samym czasie mogą oddać się swobodnej rozmowie lub po prostu przygotowywać śniadanie lub podwieczorek. Tak właśnie powstał czajnik K1. Wykorzystywał bimetalową listwę umieszczoną z tyłu urządzenia. Para była przepuszczana przez otwór w pokrywie listwy i to poruszało przełącznik, jednocześnie wyłączając czajnik. To rozwiązanie zrewolucjonizowało przygotowywanie gorących napojów.

Obecnie CP1 i K1 można oglądać w wielu brytyjskich muzeach techniki. Pojawiają się również na portalach aukcyjnych, stając się gratką dla kolekcjonerów i miłośników stylu vintage.
 

russell hobbs agd kuchenne
4


Globalny sukces

Kolejne lata XX wieku przyniosły Russell Hobbs znaczący rozwój. W 1967 roku marka przekroczyła magiczną liczbę - wielkość produkcji przekroczyła 1 milion urządzeń. W 1975 było to już 5 milionów. Firma została uznana za wiodącego światowego producenta czajników oraz brytyjskiego lidera na rynku ekspresów do kawy i tosterów.

W Polsce również odnosi sukcesy – Honeycomb był piątym najchętniej kupowanym czajnikiem elektrycznym w 2021 roku. Wyjątkową cechą firmy jest stałe poszerzanie zakresu asortymentu. Dzisiaj są to już nie tylko ekspresy, czajniki i tostery, ale też żelazka czy urządzenia do gotowania, pieczenia i grillowania.
 

russell hobbs agd do kuchni


Innowacji ciąg dalszy

Każdy kolejny produkt przynosi udogodnienie, które ułatwia i uprzyjemnia codzienne życie milionów osób. Jednym z nich jest właśnie czajnik z serii Honeycomb. Nowoczesny design zainspirowany plastrem miodu skrywa nowoczesną technologię, dzięki której wodę na 1 filiżankę zagotujemy w zaledwie 55 sekund i oszczędzając przy tym do 66% energii. Przykładem pomysłowości jest również najcichszy czajnik Quiet Boil, który nie budzi domowników podczas przygotowywania kawy lub herbaty. Inne urządzenia także odpowiadają na codzienne potrzeby rodzin.

Multicooker Good to Go to rozwiązanie dla osób, które żyją w pośpiechu, ale nie chcą rezygnować ze zdrowych posiłków. Ma aż 8 różnych funkcji gotowania i jest nawet o 59% bardziej oszczędny niż tradycyjny piekarnik elektryczny. Inny przykład? Dzięki Russell Hobbs deska do prasowania odchodzi w niepamięć. Ręczna parownica Steam Genie 2 w 1 rozgrzewa się w 60 sekund. Wygładza wszelkiego rodzaju tkaniny - od delikatnych koronek po ciężkie zasłony. Jednocześnie zabija nawet 99,99 bakterii i roztoczy, co doceniają alergicy.
 

Co przyniesie przyszłość?

Marka chce nadal rewolucjonizować życie rodzin na całym świecie. – Przez 70 lat Russell Hobbs stał się towarzyszem codzienności dla wielu osób. Ułatwia codzienne czynności i daje początek wielu wyjątkowym chwilom – mówi Izabela Matulka, brand manager Russell Hobbs. – Nasz nowy wygląd został zaprojektowany tak, aby odzwierciedlał nieprzemijający brytyjski styl, który w równym stopniu zapewnia nowoczesność i trwałość – dodaje.

70 lat Russell Hobbs
Z okazji 70. urodzin marka zapowiada akcję specjalną dla swoich klientów. Wygrać można 2000 żelazek Russell Hobbs. Wystarczy kupić dowolny produkt marki za minimum 189 zł (w okresie od kwietnia do czerwca 2022 roku) i zarejestrować zakup na stronie internetowej.

Więcej szczegółów znajduje się pod adresem: www.70latrussellhobbs.pl

Zdjęcia: materiały prasowe Russell Hobbs

Materiał Partnera