Najciekawsze projekty kuchni – galeria inspiracji

Kuchnia

Kuchnie: projekty

Neobarokowa, skromna, w stylu country, nowoczesna, minimalistyczna lub „jak u babci” – każdy ma własną definicję kuchni idealnej. Sprawdź najciekawsze projekty kuchni – galeria inspiracji znajduje się powyżej.

Projekty kuchni – od czego zacząć?

Nawet najpiękniejsze meble nie zasłonią źle zaprojektowanej przestrzeni. Jeśli dysponujemy bardzo nietypowym układem pomieszczenia – wykorzystajmy go i stwórzmy oryginalne wnętrze. Najważniejsze, by świeżo podejść do projektu.

W kuchni, jak w żadnym innym miejscu w domu, wszystko musi być ze sobą zgrane. Jak wiadomo, prawdziwy kucharz nie obejdzie się bez dobrego noża. Jednak równie nie po drodze będzie mu z źle ustawionymi szafkami czy piecykiem z dala od blatu. Więcej o tym, jak rozpoczynać projekty kuchni: Aranżacja kuchni – galeria inspiracji.

{google_adsense}

Jak wybrać meble do kuchni?

Wybór mebli do kuchni to trudniejsza decyzja niż wyposażenie salonu czy sypialni, gdzie zwykle pozostawia się przestrzeń do przestawiania szafy, stołu czy łóżka. W kuchni istotny jest każdy centymetr.

Skoro kuchnia to serce domu, nie powinna odstawać od całego organizmu. Jeśli większość wnętrz mamy urządzonych w stylu prowansalskim, należy trzymać się konwencji. Nie oznacza to bynajmniej nudy w projekcie: każdy temat zawsze można ugryźć na nowo. Uwaga - mieszanie konwencji to zabawa niebezpiecznie wciągająca.

Kuchnie modne w 2017 roku

W tym roku dominującymi trendami są kolor greenery i motywy roślinne (więcej w artykule: Trendy wnętrzarskie 2017). Do gry wchodzą również granaty i kremowa biel. W nadchodzącym sezonie najważniejsza jest naturalność i wygoda. Dobrze, by we wnętrzu znalazły się rośliny doniczkowe: hitem okazują się palmy i paprocie, które dodatkowo oczyszczają powietrze w domu. Modne projekty kuchni z pewnością będą korespondowały ze stylem prowansalskim.