Biel oraz czerń to klasyczne i sprawdzone kolory sprzętów kuchennych, często wybierane przy urządzaniu tego pomieszczenia. Warto jednak przyjrzeć się temu, jakie propozycje kolorystyczne mają dla nas producenci urządzeń AGD. Kto wie, może znajdziemy inspirację do tego, by odświeżyć swoją kuchnię i wprowadzić do niej inne barwy? 

Czerwień, zieleń czy fiolet – to kolory, które rzadko można spotkać w kuchni. Są one bardzo intensywne i wkomponowanie ich w przestrzeń kuchenną może być nie lada zadaniem. Dlatego częściej decydujemy się na bardziej stonowane barwy – stonowane, ale nie nudne! Elegancki beż, stylowy Inox czy gustowny grafit – oto propozycje kolorystyczne od Amica, które nadadzą każdej kuchni nowoczesny i wyjątkowy wygląd.

Idealna para? Design i funkcjonalność!

Podczas wyboru piekarnika liczy się zarówno kwestia wyposażenia w użyteczne funkcje, jak i designu. Jest to przecież centralne urządzenie w pomieszczeniu, na które od razu zwracamy uwagę. Powinno nie tylko pięknie się prezentować, ale także komponować z pozostałymi sprzętami czy barwami w kuchni. Piekarniki Amica oprócz klasycznej czerni i bieli, są również dostępne w kolorach beżowym i Inox (metalicznym srebrnym).

Po wybraniu koloru, warto zastanowić się, jakie funkcjonalności piekarnika są dla nas najważniejsze. Rodzice małych dzieci z pewnością docenią modele wyposażone w ProBaby System czyli zestaw inteligentnych zabezpieczeń zwiększających bezpieczeństwo w kuchni. Są to np. Zimny Front, który powoduje, że szyba piekarnika pozostaje chodna (rozgrzewa się do zaledwie 35 stopni przy 180 stopniach w środku), dzięki czemu dzieci nie oparzą się, nawet, jeśli przyłożą do niej dłoń. Inne rozwiązania to blokada rodzicielska uniemożliwiająca najmłodszym przypadkowe otwarcie drzwiczek piekarnika. Stabilne prowadnice teleskopowe wyposażone w funkcję Stop powstrzymującą nawet ciężkie i mocno rozgrzane blachy przed wypadnięciem.

Osoby, które cenią nowoczesne rozwiązania ułatwiające pieczenie i gotowanie mogą wybrać jeden z modeli wyposażonych w sensorowy programator, programy gotowe, szeroki zakres temperatur, czy systemy automatycznego czyszczenia Aqualytic lub Pyroliza.

reklama

Płyta grzejna – nie musi być czarna!

Wybierając płytę grzejną, najczęściej decydujemy się na czarny, praktyczny kolor. Tymczasem, płyty indukcyjne mogą być nie tylko użyteczne, ale stanowić także element dekoracyjny! Grafit lub beż – te kolory są bardzo eleganckie, a równocześnie uniwersalne, dlatego z łatwością komponują się z innymi sprzętami w kuchni.

Niebanalne kolory to jednak nie jedyny wyróżnik tych płyt indukcyjnych – są one wyposażone w szereg funkcjonalnych programów i rozwiązań! Innowacyjna funkcja Flexi Space pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni płyty i gotowanie w kilku garnkach w tym samym czasie. Szczególnie przydatna podczas gotowania w dużych naczyniach jest funkcja Bridge, która umożliwia wykorzystanie dwóch pól grzejnych jednocześnie. Dużym ułatwieniem dla osób, które chcą szybko przygotować potrawę, jest funkcja Power Booster pozwalająca na znaczne zwiększenie mocy grzania i skrócenie czasu gotowania – wystarczą zaledwie 4 minuty, by podgrzać wodę do temperatury 100°C. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wybrania jednego z trzech programów gotowych, w zależności od tego, co chcemy ugotować; temperatura 42°C jest idealna do topienia masła i czekolady, 70°C do podgrzewania zup i sosów, a 94°C świetnie nadaje się do gotowania makaronu i ryżu.

Wybrane modele płyt, podobnie jak piekarniki, wyposażone są w ProBaby System – blokada uniemożliwiająca włączenie ich przez dzieci lub światło wskaźnika ciepła resztkowego pól indukcyjnych, które gaśnie dopiero wtedy, gdy płyta jest już całkowicie zimna zwiększają bezpieczeństwo dzieci w kuchni. Dzięki temu, mogą one bez obaw towarzyszyć nam w kuchni i pomagać w przygotowywaniu potraw.

Postawić na klasykę czy wybrać bardziej odważne kolory? Decyzja oczywiście zależy od indywidualnych potrzeb każdego z nas. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, jakie mamy możliwości i dać się zainspirować!