bateria kuchenna omnires switch

Omnires Switch to innowacyjna bateria kuchenna z filtrem do wody, która pomoże ci zadbać o zdrowie i środowisko!

Kuchnia

Picie wody to codzienny nawyk. Dbając o siebie i środowisko, podejmuj świadome decyzje. Jeśli chcesz ograniczyć ilość zużywanego plastiku, zamiast kupować wodę butelkowaną, pij wodę z kranu. Rozwiązania takie jak innowacyjna bateria z filtrem Omnires Switch nie tylko zapewnią ci zdrową i smaczną wodę, ale będą też ozdobą kuchni, która zachwyci swoim nowoczesnym designem.

Picie czystej wody z kranu to wybór, który ma wpływ zarówno na zdrowie, jak i na środowisko. To krok w stronę redukcji ilości plastiku. Wybierając baterię z filtrem, przyczyniasz się do zmniejszenia produkcji butelek, które stanowią jedno z głównych źródeł odpadów plastikowych na całym świecie. Sam proces produkcji i transportu tych butelek wymaga ogromnej ilości energii. Wybierając kranówkę, pomagasz w zmniejszeniu zapotrzebowania na tę energię.

W Polsce wciąż istnieją pewne wątpliwości co do jakości wody kranowej, ale badania pokazują, że sytuacja jest znacznie lepsza, niż mogłoby się wydawać. W większych miastach kraju jakość wody z kranu nie odbiega od tej z Berlina, Amsterdamu czy Madrytu. Ponad 84 proc. mieszkańców Warszawy ocenia jej smak pozytywnie. Dlaczego? Ponieważ woda musi spełniać nie tylko krajowe, ale też europejskie normy.
 

bateria kuchenna z filtrem do wody

Jak poprawić jakoś wody z kranu? Wybierz baterię z filtrem!

Jeśli chcesz poprawić jakość wody kranowej, warto rozważyć użycie filtrów. Tradycyjne filtry, choć skuteczne, często wymagają cierpliwości, ponieważ proces filtracji może trwać dłużej, niż byś chciała. Potrzebują regularnej wymiany, co generuje koszty i wymaga przestrzegania terminów. Dlatego warto poznać innowacyjne rozwiązania, takie jak bateria kuchenna Omnires Switch z bezpośrednim przyłączem do filtra wody marki Dafi. Taka bateria może dostarczać filtrowaną wodę czteroosobowej rodzinie nawet przez 8 miesięcy!

Konieczność wymiany zasygnalizuje elektroniczny miernik, który opiera się na rzeczywistym przepływie wody, a nie na upływie czasu od ostatniej wymiany filtra. To rozwiązanie zadba o wygodny dostęp do szybkiego strumienia zdrowej i smacznej wody, a przy okazji będzie też ozdobą kuchni – Omnires Switch zachwyci swoim nowoczesnym designem. Co więcej, filtr w tej baterii nie tylko oczyszcza wodę z metali ciężkich, ale także wzbogaca ją w potas, co może dodatkowo pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie to organizmu.

bateria kuchenna omnires switch
bateria kuchenna omnires switch


Bateria kuchenna Omnires Switch to połączenie innowacji i świadomego designu

Minimalistyczna w formie bateria z intuicyjnym systemem do filtrowania została zaprojektowana przez Paulinę Shacalis. Projekt powstał z zamiłowania do niezwykłych form, kolorów i praktycznego designu na miarę współczesnych potrzeb. Bateria kuchenna Omnires z kolekcji Switch wyróżnia się pięknym wzornictwem: przyjemnym opływowym kształtem, elegancką linią, wyrafinowanymi karbowanymi detalami i unikalną paletą kolorów (mosiądz, złoto, miedź, biel, chrom, nikiel, grafit i czerń). Szeroka gama barw dostępna jest w zróżnicowanych teksturach (połysk, szczotkowanie oraz mat).

Bateria dostarcza dwa niezależne strumienie wody – zwykłą oraz filtrowaną. Wystarczy przekręcić frezowany pierścień, który ozdabia wylewkę, aby napełnić szklankę przefiltrowaną wodą. Ten praktyczny i ozdobny detal został zaprojektowany z myślą o komforcie użytkowania – nawet mokre dłonie nie ślizgają się po jego powierzchni. Bateria została wykonana z wysokogatunkowego mosiądzu, a jej kształt zapewnia równomierny strumień, minimalizując rozchlapywanie się wody.

bateria Omnires Switch z filtrem do wody


Bateria z filtrem do wody, która została dopracowana w każdym detalu

Projektując tę baterię kuchenną wzięto pod uwagę zarówno kwestie codziennego komfortu, pięknego, nowoczesnego wyglądu elementów wyposażenia kuchni, jak i troski o środowisko. Jeden ruch dłoni zapewnia szybki dostęp do wody o najlepszych walorach smakowych. Filtr stworzony we współpracy z marką Dafi obniża zawartość chloru i metali ciężkich, redukuje poziom twardości wody oraz wzbogaca ją o potas, poprawiając jej smak. Na bieżąco też monitoruje ilość przefiltrowanej wody, zapewniając ci pełną kontrolę.

Picie wody z kranu to nie tylko redukcja odpadów, ale też znaczne oszczędności. Warto wiedzieć, że głowicę ceramiczną baterii Omnires Switch wyposażono w technologię Cold Start, dzięki której strumień domyślnie otwierany jest na zimnej wodzie. Takie rozwiązanie jest ekologiczne i ekonomiczne – pozwala oszczędzać energię oraz zużycie gorącej wody.

MATERIAŁ PARTNERA