bateria kuchenna z filtrem

Bądź eko i zadbaj o jakość wody w kuchni – bateria kuchenna z filtrem kapsułkowym

Kuchnia

Coraz bardziej dbamy o zdrowy tryb życia – staramy się wybierać zdrową żywność, szukamy sposobów na zachowanie dobrej kondycji ciała i ducha. A co z plastikiem? Zamiast kupować wodę do picia, możemy mieć doskonałej jakości wodę prosto z kuchennego kranu. Dla zdrowia i wygody!

franke bateria kuchenna z filtrem wody

Bateria z filtrem do wody – dlaczego warto? Dlaczego warto filtrować wodę z kranu? 

Niewątpliwie woda jest oczyszczana i uzdatniana zanim trafi do sieci wodociągowej. Zdarza się jednak, że mogą w niej nadal utrzymywać się zanieczyszczenia, taki jak: pestycydy, hormony, mikroplastik i wirusy.

Dodatkowo, jeśli pojawiają się rdza i osad, przyczyną może być niedoskonały proces oczyszczania wody lub skorodowana instalacja wodociągowa w zamieszkiwanym przez nas budynku. 

bateria kuchenna Franke Vital

Bateria z filtrem na kapsułki

Bateria kuchenna Franke Vital to jedyny na rynku produkt, w którym proces filtrowania odbywa się w małej kapsułce ukrytej w dodatkowej wylewce. Dzięki temu w szafce nie trzeba już montować żadnych urządzeń.

Innowacyjne rozwiązania i subtelny design zapewniły baterii Vital nagrodę Red Dot, jedną z najbardziej prestiżowych w dziedzinie projektowania. Bateria dostępna jest w trzech wersjach: z ruchomą lub stałą wylewką i jako sama wylewka filtrująca, którą można zamontować obok istniejącej baterii. Do wyboru są dwa warianty wykończenia. 


Filtr kapsułkowy – zalety

Filtr kapsułkowy baterii Vital oczyszcza wodę nie tylko z rdzy, osadów czy piasku, ale usuwa również mikrocząsteczki plastiku i 99% wirusów i bakterii. Węgiel aktywny znajdujący się w filtrze poprawia smak i zapach wody. Dodatkowy, filtr do wody pozostawia w niej cenne dla naszych organizmów minerały i mikroelementy.
 


Oszczędność i ekologia dzięki baterii z filtrem kapsułkowym

Kapsułki filtrujące występują w dwóch wersjach – do wody o mniejszej i większej mętności (zmętnienie jest uważane za dobry wskaźnik do oceny jakości wody pitnej wg. WHO 2017) a ich wydajność to około 500 litrów. 

Dla statystycznej, czteroosobowej rodziny i czworonoga, wystarczy to na dwa, trzy miesiące. Używanie filtra kapsułkowego pozwala znacząco zredukować zużycie plastiku (o około 500 butelek PET rocznie) i pomaga zaoszczędzić nawet do 2472 zł rocznie (gdy dzienne spożycdzie wody to około 2 l, 4 osoby zużywają do 3000 litrów wody rocznie).
 

bateria z filtrem kapsułkowym do wody
bateria z filtrem kapsułkowym


Bateria Franke Vital – nowoczesne rozwiązanie do kuchni

Czysta woda z kranu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci i osób starszych. Filtrowana woda świetnie nadaje się też do gotowania i korzystnie wpływa na smak potraw.

A korzyści dla środowiska naturalnego? Mniej plastikowych opakowań, które byśmy zużyli i redukcja śladu węglowego poprzez ograniczenie transportu wody butelkowanej.

Materiał Partnera: Franke