baterie kuchenne franke oszczedzajace wode

Baterie kuchenne z linii Active – dobry wybór, jeśli naprawdę chcesz oszczędzać wodę i energię

Kuchnia

Seria baterii kuchennych Active renomowanej marki Franke, powstała z myślą o wygodzie oraz oszczędzaniu wody i energii. Ich prosty design skrywa maksimum funkcjonalności. Baterie nie tylko będą pasować do niemal każdego zlewu, ale też miło zaskoczą podczas ich użytkowania.

Linia baterii Active marki Franke odwołuje się do idei dobrego designu, której początki sięgają lat 70. ubiegłego wieku. W myśl koncepcji „mniej, ale lepiej” produkty powinno charakteryzować stosowanie innowacji, użyteczność, estetyka, trwałość i pozytywny wpływ na środowisko. Zgonie z tą myślą, wyposażenie naszych domów powinno być ponadczasowe estetycznie oraz trwałe. A także sprzyjać oszczędności wody i energii. I w efekcie przynieść ulgę rosnącym domowym wydatkom. I właśnie w tym duchu zaprojektowana jest linia baterii Active marki Franke.
 

bateria z serii Active franke
Bateria z serii Active, laminarny strumień wody

Bateria kuchenna zużywa mniej wody i energii dzięki technologii ECO

Dziś w kuchni niezwykle ważne są rozwiązania w duchu zero waste w tym oszczędne gospodarowanie zarówno żywnością, jak wodą i energią. Dlatego marka Franke stale pracuje nad rozwiązaniami, które wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Należy do nich seria kuchennych baterii Active wyposażona w ECO technologię. Składa się na nią stopniowalna dźwignia baterii oraz ogranicznik temperatury, który pomaga oszczędzać wodę i energię.

Jedno pociągnięcie dźwigni otwiera przepływ wody na 50 proc. To ilość o właściwym ciśnieniu, która spokojnie wystarcza do wykonania większości kuchennych zadań. W ten sposób kształtuje się również nawyk oszczędnego odkręcania wody. Jeśli potrzeba większego strumienia, dźwignię należy odchylić do pełnego otwarcia.

bateria z serii active i dobrany pod kolor zlewozmywak maris
Bateria z serii Active i dobrany pod kolor zlewozmywak Maris

Z kolei ogranicznik temperatury wbudowany w baterię pomaga zmniejszyć ilość zużywanej gorącej wody, której w kuchni potrzebujemy rzadziej. Wystarczy przekręcić nakrętkę pierścieniową znajdującą się za osłoną dźwigni mieszacza. Jak wiadomo, oszczędne używanie ciepłej wody ma spory wpływ na wysokość rachunków. To rozwiązanie pomaga znacznie ograniczyć koszty zużycia ciepłej wody.

Oszczędny i praktyczny strumień płynący z baterii do zlewu

Baterie kuchenne z serii Active są dodatkowo wyposażone w nowoczesne aeratory, wytwarzające odpowiednio napowietrzony, zwarty strumień laminarny, który gładko opływa myte rzeczy i szybko napełnia naczynia. Bez rozprysków i marnowania wody. Jej dodatkową oszczędność zapewnia również wyciągana wylewka z funkcją prysznica. Za jej pomocą precyzyjnie opłuczemy delikatne owoce i warzywa oraz umyjemy każdy zakamarek zlewozmywaka.

 

baterie kuchenne franke
Baterie z serii Active, zaokrąglony kształt wylewki

Eleganckie wzornictwo baterii kuchennych Active

Funkcjonalność na miarę dzisiejszych czasów to nie jedyna rzecz, na które skupiono się podczas projektowania kuchennych baterii Active. Równie ważne było też nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo oraz różnorodność modeli, by można było dopasować baterie do każdej kuchni. Do wyboru są modele z prostą oraz zaokrągloną wylewką i aż 9 wykończeń. Wśród nich dostępne są baterie kuchenne w popularnym chromie, stali optycznej, kamienne szare czy modne czarne baterie kuchenne w macie. Tak szeroka gama wersji pozwala na łatwe dopasowanie do różnego rodzaju zlewozmywaków Franke, np. z linii Maris, w wykończeniu ze stali szlachetnej lub Fragranitu+. W linii baterii Active każdy entuzjasta wzornictwa znajdzie produkty w ulubionym stylu, które są przy tym przyjazne dla środowiska. To podstawy tworzące dziś funkcjonalną i wygodną kuchnię, która zachwyca pod względem estetycznym i służy przez długie lata.

Przeczytaj więcej o bateriach kuchennych Franke na stronie: franke.com/pl/pl/hs/produkty/baterie-kuchenne-franke.html

MATERIAŁ PARTNERA: FRANKE.PL