domowe biuro w kuchni

Domowe biuro w kuchni – pomysły na modne aranżacje home office

Kuchnia

Jak urządzić domowe biuro w kuchni? Razem z marką Häcker prezentujemy nowoczesne rozwiązania, pomysłowe aranżacje oraz sposoby na modny wystrój wnętrza.

biuro w kuchni

Praca zdalna, mimo że niektórzy znają się jej zalety już od dawna, tak naprawdę dopiero teraz stała się powszechnym zjawiskiem. W czasie pandemii większość z nas na dobre przeniosła się z biura do domu. Zmiana trybu pracy wpłynęła także na nasze wnętrza. Przestrzeń naszego mieszkania zaczęła pełnić nową, dodatkową funkcję – home office. A my zaczęliśmy się zastanawiać, gdzie urządzić kącik biurowy, aby był wygodny, funkcjonalny oraz przytulny.

Jak urządzić domowe biuro?

Urządzając biuro w domu, warto zadbać o jak najbardziej elastyczną, wygodną do pracy, przechowywania potrzebnych akcesoriów oraz dobrze oświetloną przestrzeń. Jeśli nie mamy odpowiednio dużo miejsca w mieszkaniu, aby na gabinet przeznaczyć osobny pokój, kącik do home office możemy sprytnie zaaranżować w pokoju dziennym, sypialni albo kuchni.

Zdarza nam się usiąść z laptopem przy stoliku kawowym lub przy kuchennym stole, lecz warto wiedzieć, że nie są to ergonomiczne rozwiązania przeznaczone do pracy przez kilka godzin dziennie. Nie sprawdzą się, gdy będziemy pracować w trybie home office przez dłuższy czas albo planujemy takie zajęcie na stałe. Aby działać efektywnie, potrzebujemy nie tylko stałego połączenia internetowego i odpowiedniego sprzętu elektronicznego, ale także odpowiednio zaprojektowanych mebli. Znajdziemy je na przykład u znanego producenta mebli kuchennych Häcker. Niemiecka marka opracowała rozwiązania, które doskonale sprawdzają w aranżacji stanowiska pracy w domu. Jednym z nim jest regał Thema.
 

Domowe biuro w kuchni – pomysły na modne aranżacje home office

Regał Thema to wszechstronny mebel, który idealnie dopasujemy do naszych potrzeb oraz stylu, materiałów i kolorystyki wnętrza. Możemy go dowolnie łączyć z meblami kuchennymi marki Häcker, dbając o spójny wystrój pomieszczenia. Wybierając regał dopasowany do szafek kuchennych będziemy pewni, że jednolita zabudowa nie zaburzy wizualnego ładu panującego w naszym mieszkaniu. To szczególnie istotnie w przypadku, kiedy chcemy urządzić kącik do pracy w kuchni otwartej na salon. Zoptymalizowane wymiary regału zapewnią oszczędność miejsca i pozwolą urządzić wygodną strefę pracy nawet na niewielkiej wolnej przestrzeni w kuchni, więc to doskonały wybór także do małych mieszkań.

Regał Thema możemy zaprojektować w systemie z wysokimi szafkami lub tylko z szafką dolną. Wybierając pierwszą opcję warto zdecydować się na zabudowę nad biurkiem w jasnym kolorze – to bardzo modne rozwiązanie i zarazem efektowny pomysł na ożywienie albo odświeżenie wnętrza. Dodatkowo, jaśniejszy kolor sprawia, że górne szafki wyglądają lżej niż te utrzymane w tym samym odcieniu, co dolne, a przetrzeń pokoju wydaje się nieco większa.

domowe biuro aranżacje
domowe biuro w kuchniMeble marki Häcker oprócz tego, że pozwolą nam zaprojektować w kuchni lub blisko kuchni spójny wizualnie kącik do pracy w trybie home office, mają również szereg innych, bardzo ważnych zalet. Praktyczna, wysuwana półka w regale Thema zapewni nam ergonomiczną wysokość blatu do pracy i wystarczającą ilość miejsca, by pomieścić wszystkie potrzebne akcesoria biurowe. Potrójna listwa zasilająca sprzęt elektroniczny schowana w tylnej ścianie to udogodnienie, które sprawi, że kable nie będą plątały się pod nogami i nieestetycznie wyglądały leżąc pod biurkiem. Wygodne otwarte półki nad stanowiskiem pracy to miejsce na wszelkie dokumenty i drobiazgi, które nie powinny leżeć na blacie. Dzięki nim szybko zapanujemy nad bałaganem. Zatroszczymy się też o nasz wzrok – w regałach Thema możemy zintegrować indywidualnie dobrane oświetlenie, aby lepiej oświetlić miejsce, w kórym pracujemy.

Tendencja do pracy zdalnej na pewno będzie nam towarzyszyć w dłuższej perspektywie, dlatego Häcker oferuje szeroką gamę opcji integracji domowego biura z kuchnią – mówi Markus Sander, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży, marketingu i kontrolingu w firmie Häcker.

Domowe biuro nie musi składać się z osobnych mebli, lecz może być integralną częścią zabudowy kuchennej (bezuchwytowej lub z szafkami z tradycyjnymi uchwytami). W takim wnętrzu granica między strefami przebiega bardzo płynnie – wielofunkcyjna kuchnia przechodzi w przytulny kącik biurowy. Dzięki różnym wysokościom szafek taką zabudowę zaprojektujemy zgodnie z zasadami ergonomii. Połączenie otwartych i zamkniętych elementów stworzy dużo miejsca do przechowywania. Szuflady i blaty wytrzymują obciążenie od 40 do 70 kg, więc zapewniają odpowiednie warunki do korzystania komputerów i innych urządzeń elektronicznych. Wiszące szafki będą idealne do przechowywania segregatorów biurowych i jeszcze jedno –  kawa zawsze będzie na wyciągnięcie ręki. Warto wspomnieć także o tym, że nasz kącik do home office może wyróżniać się wizualnie z przestrzeni całej zabudowy kuchennej, jeśli zdecydujemy się na aranżację w innym kolorze, np. w odcieniu modnej zieleni.

kuchnie na wymiar marki hacker
meble kuchenne hacker
małe domowe biuro w kuchni
domowe biuro w kuchni aranżacje
domowe biuro w kuchni aranżacje

Inne rozwiązania do domowego biura w kuchni – wygodny blat do pracy

Rozszerzenie lub przedłużenie kuchennych blatów jest jedną z najprostszych opcji, by zyskać dodatkowe miejsce na kącik do pracy w domu. Warto zaprojektować blat w takim miejscu, by światło słoneczne nie padało prosto na ekran monitora. Słońce nie powinno nas oślepiać ani rozpraszać naszej uwagi. Nawet gdy zadbamy już o odpowiednie ustawienie komputera, to na blacie kuchennym trudno będzie zorganizować miejsce do przechowywania akcesoriów i sprzętów biurowych potrzebnych do pracy w trybie home office. Brakuje tu przestrzeni nie tylko na to, by odłożyć laptopa czy podłączyć drukarkę, ale nie ma też miejsca, by schować potrzebne drobiazgi. A przenoszenie codziennie wszystkich rzeczy z miejsca na miejsce jest po prostu uciążliwe. Jeśli więc chcemy uniknąć przenoszenia potrzebnych akcesoriów, bałaganu w kuchni, ale też sprzątania okruszków ze swoich służbowych notatek, warto rozważyć inne opcje organizacji domowego biura.

Marka Häcker oferuje szeroką gamę rozwiązań, które możemy idealnie dopasować do wielkości pomieszczenia, naszych wymagań i upodobań estetycznych, m.in. regał Thema spójny z wyglądem mebli kuchennych czy domowe stanowisko pracy perfekcyjnie zintegrowane z zabudową kuchni. Takie domowe biura są nie tylko bardziej komfortowe i praktyczne niż praca na blacie kuchennym, ale stanowią też wizualną atrakcję każdego wnętrza.

MATERIAŁ PARTNERA: HAECKER.PL