ekspres na kapsułki jaki wybrać

Ekspres na kapsułki – jaki wybrać?

Kuchnia

Szukając sposobu na pyszną, domową kawę, jednym z najtrafniejszych wyborów jest ekspres na kapsułki. To urządzenie, które ma sporo zalet, a przede wszystkim – pozwala szybko przygotować ulubioną, aromatyczną kawę! Dlaczego warto sięgnąć po to rozwiązanie i czym kierować się przy wyborze takiego ekspresu? Czas przyjrzeć się szczegółom!

Ekspres na kapsułki – dlaczego warto?

Ekspresy do kawy kojarzą się z dużymi i drogimi urządzeniami, zajmującymi wiele miejsca na blacie. Chyba, że mówimy o ekspresie na kapsułki! To niewielkie, wygodne urządzenie, które w kilka chwil pozwoli przygotować ulubiony, gorący napój – nie tylko kawę.

Jakie są jego największe zalety? Lista mogłaby być długa, więc ograniczamy się do najważniejszych z nich:

  • Zajmuje niewiele miejsca – ma to szczególnie znaczenie, gdy mamy małą kuchnię lub aneks kuchenny - wtedy każdy centymetr blatu jest na wagę złota! Kompaktowy ekspres na kapsułki zmieści się w każdej, nawet najmniejszej przestrzeni, pozostawiając blat niezastawiony, gotowy do przygotowywania posiłku.

  • Jest ławy w obsłudze – nie trzeba korzystać ze skomplikowanej kombinacji przycisków, by przygotować ulubioną kawę. Nauka obsługi tego rodzaju urządzenia zajmuje dosłownie kilka minut.

  • Pozwala przygotować bardzo różne rodzaje kaw – i nie tylko! – z ekspresem na kapsułki, oprócz kawy, przygotujemy też kakao, gorącą czekoladę, a nawet herbatę. Zwykle do wyboru mamy bardzo dużo różnego rodzaju kaw i napojów - tak, abyśmy mogli wybrać nasze ulubione smaki.

  • Jest niedrogi – jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, ekspres na kapsułki, będzie świetnym rozwiązaniem. Jest niedrogi i zwykle pracuje bardzo wydajnie!

Jak widzimy, powodów, by kupić ekspres na kapsułki jest bardzo wiele! Nic dziwnego, że te kompaktowe urządzenia cieszą się dużą popularnością. Jak wybrać najlepszy model dla siebie? Sprawdźmy najważniejsze kwestie, które warto wziąć pod uwagę!

Jak wybrać ekspres na kapsułki?

Gdy jesteśmy zdecydowani na ten rodzaj ekspresu, czas zastanowić się nad konkretnym modelem. Jaki wybrać? To zależy od wielu czynników, w tym – naszych preferencji dotyczących smaku kawy.

Jakie elementy wziąć pod uwagę, decydując się na konkretny model? Oto nasza lista:

  • Jaką kawę lubimy pić – to chyba najważniejszy, decydujący czynnik, wpływający na decyzję, jaki ekspres na kapsułki wybrać. Decydując się na sprzęt od konkretnego producenta, jednocześnie wybieramy markę kapsułek, które są z nim kompatybilne. Nie mając przekonania co do jednego producenta, szybki rzut oka na stronę sklepu internetowego, pozwoli zorientować się, jakiego rodzaju kawy, firmowane określoną marką, mamy do wyboru. Bazowanie na ulubionych smakach to gwarancja zadowolenia z zakupu – w końcu po to kupujemy ekspres, by się nimi cieszyć!

  • Ile mamy miejsca na blacie – jeśli nasza kuchnia jest naprawdę mała, wtedy warto sięgać po ekspresy na kapsułki najmniejszych gabarytów - nie zajmują one wiele więcej miejsca niż czajnik elektryczny. Mając do dyspozycji nieco większą przestrzeń, możemy sięgać po inne modele, często odznaczające się wyjątkowej jakości designem.

  • Jaki mamy budżet – szukając najtańszych rozwiązań, ekspres na kapsułki od sprawdzonych producentów kupimy już za nieco ponad 300 zł. Możemy też szukać bardziej zaawansowanych modeli - w tym takich z dodatkowym pojemnikiem na mleko - dla miłośników kawy z pianką.

Ekspres na kapsułki to świetny, rozsądny cenowo wybór, jeśli chcemy cieszyć się ulubioną kawą na co dzień. Gdzie znajdziesz dobre modele? Sprawdź ekspresy do kawy w sklepie MediaMarkt! Warto uważnie porównać te sprzęty, które najbardziej wpadły nam w oko i wybrać urządzenie najlepiej spełniające nasze główne kryteria.

Materiał Partnera