jak wybrać baterię kuchenną

Franke radzi, jak wybrać baterię kuchenną

Kuchnia

Z baterii korzystamy w kuchni nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Ważne więc są funkcje, jakie oferuje dany model i jakość jego wykonania. Do tego bateria powinna zdobić naszą kuchnię, mówi się nawet, że jest jej biżuterią. Zatem jak wybrać odpowiedni model? Na to pytanie odpowiada firma Franke – ekspert w dziedzinie zlewozmywaków i baterii. 

bateria kuchenna Franke
Bateria kuchenna Maris Free, Franke

Podążając za trendami

Odkąd kuchnia stała się częścią salonu, miejscem społecznej integracji, pierwszym kryterium doboru wielu rozwiązań jest estetyka. Dotyczy to nie tylko mebli, ale także widocznych urządzeń kuchennych. Należy do nich bateria, która w czarnym, matowym wykończeniu jest eleganckim i subtelnym akcentem w aranżacji. W tej roli sprawdzą się proste modele Franke Active Neo i Active Plus (obie z wyciąganymi wylewkami z funkcją prysznica). Ten sam kolor znajdziemy również w bardzo lubianej baterii Maris Free z charakterystycznymi żłobieniami na wylewce, przypominającymi strumień wody. Inną propozycją jest bateria Vital z filtrem kapsułkowym znajdującym się w dodatkowej wylewce.

Bezpieczna stal i chrom

Gdy nie możemy zdecydować się, jaką baterię wybrać, najlepiej sięgnąć po prosty model wykończony w chromie lub stali. Może wydawać się to banalne, ale ma jednak niezaprzeczalne zalety. Ten wybór jest bezpieczny i ponadczasowy. Bateria wykończona w chromie, który przyjmuje kolory i odbija otoczenie, pasuje dosłownie wszędzie. Podobne atrybuty mają baterie ze szczotkowanej stali, zdobywające coraz większą popularność. W dodatku, łatwo jest je utrzymać w czystości i nie widać na nich zarysowań.

bateria kuchenna
Bateria kuchenna Active Plus, Franke
bateria filtrująca Franke
Bateria filtrująca Vital, Franke
zlewozmywak z baterią franke

Bateria i zlewozmywak w duecie

Idealny duet zlewozmywaka i baterii polega na ich wzajemnym dopasowaniu. Bardzo ważne jest właściwe dobranie wylewki do wielkości komory. Jeśli planujemy dużą i wygodną w codziennym użytkowaniu komorę, powinniśmy wybrać baterię z wyciąganą lub ruchomą wylewką. Natomiast stała wylewka musi mieć większy zasięg. Strumień wody z wylewki nie powinien spływać zbyt blisko ściany zlewozmywaka. Idealne rozwiązanie to, gdy strumień wpada wprost do odpływu lub na środek komory – jeśli odpływ znajduje się blisko ściany.

Bardzo ważne jest również dopasowanie kolorystyczne obu urządzeń. Franke oferuje bogatą paletę kolorów zlewozmywaków Fragranit+ i niemal taką samą paletę wykończeń baterii. W ten sposób możemy znaleźć idealne ich połączenie kolorystyczne.

jak wybrać baterię kuchenną
BATERIA KUCHENNA Pescara XL, FRANKE
jaka bateria do kuchni
BATERIA KUCHENNA Eos ze strumieniem laminarnym, FRANKE
bateria zlewozmywakowa
BATERIA KUCHENNA ACTIVE PLUS, FRANKE

Więcej funkcji

Bez baterii nie można wyobrazić sobie funkcjonowania kuchni. Dlatego urządzenia są stale udoskonalane i pojawia się w nich coraz więcej funkcjonalności i udogodnień. I tak, dwustopniowa głowica WaterSaving pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet o 50%, a specjalny aerator napowietrza wodę, eliminuje rozpryski i daje zwarty strumień laminarny. Z kolei dzięki ruchomej lub wyciąganej wylewce nalewanie wody do naczyń jest łatwiejsze. Pozwala to także oszczędzić wodę, ponieważ do opłukiwania wystarczy jedynie odpowiednio skierowany cienki strumień. Natomiast funkcja prysznica jest niezastąpiona do mycia delikatnych warzyw i owoców (takich jak na przykład sałata i truskawki).

Szerokie portfolio baterii Franke daje pewność znalezienia idealnego modelu do swojej kuchni. Wysokiej klasy wzornictwo podążające za trendami nie zawiedzie nawet największego estety. A funkcjonalne rozwiązania docenią pasjonaci gotowania. 

Po więcej informacji o bateriach kuchennych Francke zapraszamy na: www.franke.pl/ks

instagram.com/franke_polska/
facebook.com/FrankePolska/

MATERIAŁ PARTNERA