fronty kuchenne z naturalnych materiałów

Modne, piękne i trwałe – fronty kuchenne z naturalnych materiałów

Kuchnia

Kamień, drewno i ceramika to ponadczasowe, naturalne materiały, które zawsze wyglądają atrakcyjnie i elegancko we wnętrzach. Możesz wykonać z nich także meble kuchenne, które dopasujesz do wymarzonego stylu. Poznaj właściwości oraz zalety naturalnych materiałów na frontach kuchennych i zobacz inspirujące aranżacje!

drewniane fronty kuchenne


Ryflowane fronty z prawdziwego drewna – pasują do klasycznych i nowoczesnych kuchni

Nie bez powodu prawdziwe drewno w aranżacjach wnętrz, zwłaszcza kuchennych, przeżywa w ostatnich latach renesans – dodaje im ciepła i naturalności. Drewniane powierzchnie są przyjemne w dotyku i miłe dla oka. Ich ponadczasowe piękno idzie w parze z trwałością i spełnia wymogi ekologiczne. Ryflowane fronty z prawdziwego drewna to specjalność firmy Häcker. Wzór rowków wzbogaca strukturę zabudowy kuchennej, a zarazem wygląda niezwykle nowocześnie i elegancko.

ryflowane fronty kuchenneRyflowane drewno szczególnie ładnie wygląda na ciemnoszarym tle i ze zintegrowanym oświetleniem, na przykład w szufladach. Dodatkowa zaleta zastosowania ryflowanych frontów w kuchni polega na maskowaniu łączeń między szafkami kuchennymi – drobne rowki sprawiają, że łączenia te są ledwo widoczne. Jeśli zastosujesz fronty bez uchwytów, zabudowa kuchenna stworzy wrażenie monolitycznej, nowoczesnej bryły. Häcker oferuje te fronty zarówno w jasnym dębie, jak i eleganckim, ciemnym orzechu.

fronty kuchenne z naturalnego kamienia


Unikalne fronty kuchenne z naturalnego kamienia

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego w aranżacji kuchni, postaw na kamienne powierzchnie – w roli blatu roboczego czy jako okładziny ściennej. Nie ma dwóch takich samych kamieni. Ich struktura powstawała przez miliony lat w wyniku naturalnych procesów geologicznych i jest niepowtarzalna.

Powierzchnie z kamienia naturalnego przyciągają wzrok, są także niezwykle łatwe w czyszczeniu. Kamień naturalny jest bardzo wytrzymałym materiałem, który trudno zarysować podczas prac w kuchni i jest bardzo łatwy do czyszczenia. Dzięki specjalnym technologiom z kamienia można tworzyć też forniry – ich cienkie warstwy nanosi się na płytę meblową. W rezultacie mają one te same zalety, co blaty z litego kamienia naturalnego, ale są znacznie lżejsze. To ważne w przypadku frontów, ponieważ zawiasy szafek muszą być w stanie je utrzymać.

fronty kuchenne z naturalnych materiałów
fronty kuchenne z naturalnego kamienia


Fronty łupkowe Häcker ze specjalną reliefową strukturą

Wśród kamiennych frontów marka Häcker ma w swojej ofercie „AV 7030 Black-star” – fronty z eleganckim fornirem z szarego łupka. Wyróżnia je zachwycająca struktura o charakterze reliefowym.

Kamień łupkowy łączy naturalność z elegancją, a dodatkową jego zaletą jest kolorystyka – ciemne, grafitowe kamienne fronty można idealnie łączyć z niemal każdym kolorem. W przypadku kuchni z kamienia naturalnego warto zdecydować się na projekt kuchni z frontami bez uchwytów – całość będzie wyglądała jeszcze bardziej naturalnie.

fronty kuchenne z ceramiki


Fronty kuchenne z ceramiki – całkowicie nieprzepuszczalne dla wody

Ceramika naśladująca kamienne wzory, np. marmur, jest szczególnie eleganckim elementem wystroju wnętrza. Zastosowana na frontach kuchennych doda kuchni oryginalnego wyglądu.

Fronty Calacatta, które znajdziesz w ofercie firmy Häcker (białe z drobnymi szarymi akcentami) poza walorami estetycznymi są także łatwe w czyszczeniu i praktyczne. Ten naturalny materiał, wypalany w temperaturze 1200 stopni Celsjusza, jest nieprzepuszczalny dla wody oraz bezpieczny dla żywności.

fronty kuchenne ceramiczneCeramika to znakomity materiał do kuchni! Jest wysoce odporna na zarysowania oraz niewrażliwa na plamy z kawy, owoców, oleju, etc. Niezależnie od tego, czy zastosujesz ją na frontach kuchennych czy blacie roboczym gwarantujemy, że będzie bezkonkurencyjna pod względem urody oraz walorów praktycznych.

Więcej pięknych projektów kuchni z naturalnych materiałów znajdziesz na stronie internetowej firmy Häcker: haecker-kuechen.com/pl. Zajrzyj po inspiracje!


MATERIAŁ PARTNERA
Opracowanie: Beata Majchrowska