5 kubków na dobry dzień, tylko polska ceramika

5 kubków na dobry dzień, tylko polska ceramika

Kuchnia

Jeśli każdy dzień zaczynacie od kawy lub herbaty, znamy sposób jak tę codzienną czynność przemienić w ulubiony rytuał. Wybrałyśmy dla Was kubki, dzięki którym każdy poranek będzie smakował wspaniale.

Polska ceramika
Od góry: kolekcja kubków Mosko Ceramics, aleksandcharles.com; kubek Mobius, Ende Ceramics, endeceramics.pl

1/5 Ende 

Studio Ende to dzieło dwójki wrocławskich projektantów — Natalii Gruszeckiej i Jakuba Kwarcińskiego. Ich prace to mieszanka elegancji, tradycji i nowoczesnej lekkości. Ende jako marka jest przykładem tego, że lokalna manufaktura może zawładnąć światem - z ich kubków i filiżanek pije się już na pięciu kontynentach.

Wybrany przez nas biały kubek Mobius wykonany z porcelany Bone China z finezyjnym uszkiem w kształcie wstęgi Mobiusa to małe dzieło sztuki. W jego towarzystwie nawet leżąca na biurku sterta dokumentów będzie wyglądać jak artystyczna instalacja.

endeceramics.pl

 

Mosko Ceramics kubek różowy
kubek Grafik ze złotym wnętrzem, Mosko Ceramics, moskoceramis.pl

2/5 Mosko Ceramics

Monika Skorubska, absolwentka wrocławskiej ASP i założycielka marki, szuka natchnienia m.in. w japońskiej kaligrafii. Jak sama zaznacza, każda z jej prac jest unikatowa i przed wyjęciem z pieca, nie da się przewidzieć jej ostatecznej wersji.

Ten różowo-czerwono-żółty kubek o nieregularnym kształcie wykonano z najwyższej jakości francuskiej porcelany, a jego wnętrze pokryto prawdziwym złotem. Soczysty i energetyczny – zupełnie jakby stworzony w prawdziwym szale twórczym. Idealny na kreatywne poranki.

moskoceramics.pl

kubek karolina szleag
Duży kubek ze złotą kulką, Karolina Szeląg, porcelanowa.com

3/5 Karolina Szeląg

Karolina Szeląg tworzy rzeźby oraz naczynia z porcelany i mas ceramicznych, a takźe z brązu. Jej prace może oglądać podczas licznych wystaw w Polsce i na świecie.

Duży kremowy kubek wykonany z porcelany i barwiony kobaltem wygląda jak wyjęty z bajki. Jest zabawny, niecodzienny i trochę tajemniczy, a jednocześnie ekskluzywny. Ucho w kształcie malutkiej złotej kulki skradło nasze serca. 

karolinaszelag.eu, porcelanowa.com

 

kubek hadaki
Mały kubek Baltica Blue, Hadaki, hadaki.co

4/5 Hadaki

Poznańska ceramika Hadaki zachwyci wszystkich, którzy lubią otaczać się pięknymi przedmiotami i cenią sobie kontakt z naturą. Wypalane na kamionkę kubki marki Hadaki urzekają prostą formą i stonowaną kolorystyką w barwach ziemi i morza.

Jeśli chodzi o kubek wybieramy wersję morską, żeby chociaż w myślach zanurzyć się w bałtyckich falach.

hadaki.co

biały kubek wzorowe towarzystwo
Kubek Walentyna, Wzorowe Towarzystwo, wzorowe.com

5/5 Wzorowe Towarzystwo

Projekty Wzorowego Towarzystwa są na tyle uniwersalne i ponadczadowe, że spokojnie można łączyć je ze sobą tworząc własne zestawy. Taki zresztą jest zamysł marki. 

Kubek Walentyna z prostym geometrycznym wzorem nawiązuje do tradycji polskiego dizajnu i wzorowo odnajdzie się towarzystwie w nowoczesnych jak i klasycznych mebli.

wzorowe.com 

Tekst: Patrycja Fleiszer
Zdjęcia: materiały prasowe