Kuchenne trendy 2020

Kuchenne trendy 2020

Kuchnia

Kuchnia przez wielu uznawana jest za serce domu. Nic dziwnego - to właśnie w niej przygotowujemy posiłki, często je spożywamy czy spotykamy się ze znajomymi. Kuchnia już nie jest osobnym bytem, a integralną częścią mieszkania. Warto więc zadbać o to, aby jej aranżacja była spójna z charakterem pozostałych pomieszczeń, a przy tym funkcjonalna.

Jeśli chcemy urządzić przestrzeń kuchenną w trendach, warto sprawdzić, na jakie rozwiązania stawiają projektanci. Jakie kolory i akcesoria kuchenne będą modne w 2020 roku? Podpowiadamy.

reklama

Zadbaj o okno w kuchni - rolety dzień noc

Okno w kuchni, albo też w salonie, jeśli jest z nim połączona, odgrywa ogromną rolę. Mowa nie tylko o tym, że z jego pomocą można przewietrzyć pomieszczenie, aby zneutralizować zapachy powstałe w wyniku gotowania. Chodzi również o dekoracje i funkcjonalność. Przy aranżacji kuchni warto więc zadbać o odpowiednie zagospodarowanie okna. Tu z pomocą przychodzą między innymi rolety na dzień i noc. Te od wielu sezonów wiodą prym pośród dostępnych na rynku rozwiązań i nic w tym dziwnego.

Rolety dzień noc stanowią synonim łatwego montażu z dość prostym utrzymaniem ich w czystości. Nie bez znaczenia pozostaje także ich design - same w sobie zdobią pomieszczenie i często nie potrzebują dekoracyjnych kompanów w postaci firan czy zasłon (zobacz wizualizacje na: https://rolety.eu/pl/11-rolety-dzien-noc). To ważne szczególnie w przypadku przestrzeni kuchennych. Im mniej się dzieje na oknie, tym większa szansa na utrzymanie czystości. I jeszcze bardzo ważna kwestia - pasują do każdego stylu. Świetnie czują się w zestawieniu z nowoczesnością, ale równie dobrze poradzą sobie w rustykalnych dekorach.

kuchenne trendy 2020

Jakie kolory będą w kuchni na topie?

Nadchodzący rok 2020 upłynie w kuchennych przestrzeniach pod znakiem beżowych odcieni, szarości, a także brązów. W wyposażeniu dominować będzie miedź, złoto oraz czerń i grafit. Cel: stworzenie przytulnej przestrzeni, w której nie zabraknie połączeń różnych materiałów. Uwaga - znika moda na błyszczące fronty, zdecydowanie lepiej postawić na mat.

Mimo że ciepła kolorystyka będzie wiodła prym, zdecydowanie nie odżegnujmy się od czerni. Ta wkroczy na kuchenne salony z dość mocnym przytupem. Będzie widoczna zarówno w meblach, jak i dekoracjach. Dawkujmy ją jednak, zwłaszcza w pomieszczeniach o małym metrażu.

Zobacz także: https://www.mieszkaniezpomyslem.pl/rolety-dzien-noc-wybor-koloru/

trendy wnętrzarskie 2020 kuchnia

Kuchnie 2020 to proste wykończenia i troska o szczegóły

Minimalizm w nadchodzącym sezonie będzie zdecydowanie najmodniejszym kierunkiem aranżacyjnym. Niepotrzebne detale i dekoracyjne elementy zdecydowanie nie wpiszą się w trendy. Jeśli chodzi o meble, to najmodniejsze staną się te w których uchwyty zostały ukryte, albo są po prostu małe. Ważne, żeby wystrój kuchni był jednolity, więc można wybrać wąskie i długie, zdecydowanie w zbliżonym kolorze frontów.

Na koniec warto wspomnieć o stylu, który powróci w wielkim stylu - retro. Nie zdziwmy się więc, jeśli w kuchennych przestrzeniach znajdziemy na przykład regał ze szklaną fasadą po tym jak w poprzednich sezonach dumnie królowała w nich jednolita zabudowa.

Artykuł powstał we współpracy z rolety.eu