kuchnie bezuchwytowe

Kuchnie bezuchwytowe – nowoczesne i wygodne systemy bezuchwytowe w kuchni

Kuchnia

Bezuchwytowe szafki kuchenne pokochali nie tylko minimaliści, ale też wszyscy, którzy marzą o perfekcyjnie zorganizowanej nowoczesnej kuchni. Dzięki prostym i eleganckim meblom w systemie bezuchwytowym nic nie zaburza ładu panującego we wnętrzu.

reklama
kuchnia bezuchwytowa

Kuchnia bezuchwytowa – dlaczego tak chętnie się na nią decydujemy?

Kuchnie bezuchwytowe już od wielu lat są najczęściej wybieranymi rozwiązaniami, zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Nic dziwnego, bo gładkie fronty znakomicie wyglądają we wnętrzach i doskonale sprawdzają się w modnych kuchniach otwartych na salon, w których liczy się spójność aranżacji i płynne przejście pomiędzy strefą gotowania a częścią wypoczynkową.  

Bezuchwytowe fronty podkreślają wrażenie ładu, uporządkowane podziały oraz nowoczesny charakter mebli. Są również bardzo praktyczne – można je szybko otworzyć, łatwo zamknąć i bez problemu wyczyścić, bo w przeciwieństwie do klasycznych frontów z ramiakami kurz nie gromadzi się tutaj w zakamarkach. A przecież wszyscy wiemy, że funkcjonalność mebli oraz łatwość utrzymania porządku w kuchni są na wagę złota.

szafki kuchenne bezuchwytowe

Bezuchwytowe systemy kuchenne ma w swojej ofercie niemiecka marka Häcker. Nowoczesne, wysokiej klasy meble zaprojektowane są ze znakomitym wyczuciem estetyki oraz najmodniejszych rozwiązań. Dowodzą, że prostota zawsze jest piękna. Dzięki zastosowaniu systemu bezuchwytowego w nowoczesnej kuchni podkreślisz jednolitą powierzchnię mebli oraz subtelny, harmonijny wystrój wnętrza, który zachęca, by spędzać tu czas razem z całą rodziną.

W jaki sposób otworzyć szafki bezuchwytowe?

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób korzystać z szafek, które nie mają gałek ani dużych uchwytów, to spieszymy z odpowiedzią. W kuchennych systemach bezuchwytowych istnieje kilka wygodnych rozwiązań. Klasycznym jest zastosowanie listew podchwytowych. Jak to wygląda w praktyce? By otworzyć szafkę kuchenną po prostu chwytamy od tyłu za jej front. Korpus mebla został tak zmodyfikowany – zazwyczaj przez redukcję wysokości frontu – abyśmy mogli chwycić front od tyłu wkładając rękę w przestrzeń pomiędzy listwą a frontem, by następnie bardzo wygodnie otworzyć szafkę.

System bezuchwytowy ART firmy Häcker to rozwiązanie z listwami podchwytowymi, które gwarantuje nam piękne, czyste formy szafek kuchennych, jednolity przebieg linii oraz niczym niezakłócone powierzchnie mebli. Pokochają go wszyscy, którzy marzą o perfekcyjnej minimalistycznej kuchni. Aby nie było widać zawartości naszych szafek w korpusy mebli wpuszczane są listwy podchwytowe maskujące wnętrze szafki. Klasycznie listwy są wykonane z metalu. Do wyboru mamy wiele kolorów, które idealnie dopasujemy do blatów oraz frontów szafek kuchennych. Niektórzy producenci proponują również listwy podchwytowe wykonane nie z metalu, lecz z płyty meblowej. Lecz tu można spierać się o to, jak wpływają na estetykę mebli.

Innym rozwiązaniem, które pozwala wygodnie otwierać szafki kuchenne, są uchwyty krawędziowe montowane na górnej krawędzi frontów. W tym przypadku korpus szafki nie jest modyfikowany. Wybierając to rozwiązanie musimy jednak wziąć po uwagę fakt, że uchwyty krawędziowe będą widoczne na meblach kuchennych. A co więcej, często występują w odmiennej kolorystyce niż fronty, więc jeśli zależy nam na spójności i niezakłóconej estetyce wnętrza, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w kuchniach bezuchwytowych jest system ART firmy Häcker, dzięki któremu nic nie zaburza ładu we wnętrzu.

Niektórzy producenci nie stosują uchwytów krawędziowych, lecz frezują górną krawędź frontu tak, by można było za nią chwycić. Takie rozwiązanie pozwala wygodnie otwierać szafki, jednak jeśli chodzi o estetykę wnętrza, to musimy wziąć pod uwagę fakt, że może optycznie zakłócać gładkość powierzchni frontów mebli kuchennych. A w przypadku zabudowanych zmywarek czy lodówek otwieranie staje się po prostu niewygodne i bardzo trudne.

meble kuchenne bezuchwytowe
fronty kuchenne bezuchwytowe
szafki kuchenne otwierane na dotyk

Szafki kuchenne otwierane na dotyk

Meble bezuchwytowe możemy otwierać też w inny sposób – przez lekkie naciśnięcie frontu. Dzięki systemom mechanicznym bądź elektryczno-mechanicznym szafki i szuflady otwierają pod wpływem nacisku. Marka Häcker oferuje dwa bardzo wygodne, ergonomiczne rozwiązania, które nie ingerują w piękne kształty frontów: system mechaniczny dla szafek i szuflad (Tipmatic) oraz system elektryczno-mechaniczny dla klap i szuflad (Sensomatic). System Tipmatic jest standardowo wbudowany w kolekcji ART OneLine w dolnych szufladach, zaś jedyna listwa podchwytowa do otwierania szuflad górnych znajduje się pod blatem kuchennym. Dzięki temu powierzchnia wszystkich frontów mebli kuchennych pozostaje absolutnie gładka.

 

bezuchwytowe fronty mebli kuchennych

Bezuchwytowe fronty kuchenne – do jakich wnętrz pasują?

Marka Häcker słynie z wysokiej jakości, rzemieślniczej precyzji i dbałości o detale. Kuchnie bezuchwytowe spełniają najwyższe wymagania w zakresie funkcjonalności, trwałości oraz wzornictwa. Dzięki nim możemy skomponować przestrzeń perfekcyjnie dopasowaną do naszego mieszkania niemal w każdym stylu. Do wyboru mamy ergonomiczne i wygodne systemy bezuchwytowe ART oraz ART OneLine z mechanicznie otwieranymi szufladami dolnymi. Piękne, gładkie fronty o jednolitej strukturze doskonale sprawdzają się w nowoczesnych kuchniach, ale niemiecki producent wychodzi też naprzeciw miłośnikom klasycznych aranżacji wnętrzarskich.

fronty kuchenne w stylu shaker

Dla tych ostatnich Häcker proponuje drewniane fronty w stylu shaker w systemie bezuchwytowym ART. Nawiązują one do tradycyjnych mebli produkowanych w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX wieku. Ciepły i funkcjonalny styl szejkerski, który za oceanem niezmiennie cieszy się popularnością, dzisiaj jest bardzo modny także w europejskich wnętrzach. Fronty w stylu shaker pięknie wyglądają w klasycznej bieli, ale zachwycają też w kolorach – szarościach, błękitach czy zieleniach. Kolekcja Häckera świetnie wpisuje się w aktualne trendy – łączy nowoczesne, purystyczne formy frontów z niewidocznymi uchwytami z tradycyjnymi, naturalnymi elementami, które wprowadzają do kuchni harmonię oraz ciepłą, przytulną atmosferę i idealniepasują również do wnętrz w stylach klasycznych.

MATERIAŁ PARTNERA: 
haecker.pl