lakierowane fronty kuchenne

Fronty lakierowane – sprawdź, dlaczego to świetny wybór do Twojej kuchni

Kuchnia

Są eleganckie, solidne i bardzo praktyczne. Lakierowane fronty mebli kuchennych Häcker wyróżniają się wyjątkową jakością.

lakierowane fronty w kuchni

Kuchnie z lakierowanymi frontami

...są bardzo eleganckie, dlatego tak chętnie wybieramy je do naszych domów i mieszkań. Cieszą się dużą popularnością i jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie, które zawsze będzie na czasie. Aby jednak nasze meble kuchenne zachowały atrakcyjny wygląd, służyły długo i ładnie się starzały, warto już na samym początku wziąć pod lupę jakość użytych farb. Tutaj na uwagę zasługuje niemiecka marka Häcker, która korzysta wyłącznie z najwyższej jakości materiałów.

Rodzaje lakierowanych frontów kuchennych

Powierzchnie uszlachetnione warstwą lakieru nadają kuchni ekskluzywnego i eleganckiego charakteru. Wyróżniamy trzy rodzaje lakierowanych frontów kuchennych:

  • fronty lakierowane matowe,
  • fronty lakierowane reprodukcyjne,
  • fronty lakierowane na wysoki połysk.

W pierwszym przypadku zastosowane materiały pokrywa się powłoką nadającą się do malowania – charakteryzuje się ona bardzo wysoką skalą wypełniania i dużą wytrzymałością, a obrzeża są gruntowane i wypełniane. Meble kuchenne marki Häcker malowane są wysokiej jakości dwuskładnikową farbą odporną na działanie świtała oraz na mechaniczne i chemiczne uszkodzenia. Dzięki bezszwowemu malowaniu powierzchnie naszych szafek kuchennych są optymalnie chronione przed wilgocią.

Malowanie reprodukcyjne polega na malowaniu gładkim lakierem specjalnej, wytłaczanej powłoki. Tłoczenie odwzorowuje naturalną strukturę drewna. Fronty kuchenne lakierowane na wysoki połysk są pokryte kilkoma warstwami lakieru ze wszystkich stron. W dalszym etapie nakładana jest warstwa lakieru poliuretanowego o bardzo wysokim połysku. Na koniec materiały są polerowane na wysoki połysk – na powierzchni mechanicznie, a na obrzeżach ręcznie. Takie fronty szafek kuchennych, dzięki wielowarstwowej strukturze i bezspoinowej powłoce, są optymalnie zabezpieczone przed wilgocią.

Meble kuchenne Systemat 3.0 z powierzchnią PerfectSense® odporną na zabrudzenia i odciski palców

Nowa linia Systemat 3.0 marki Häcker z wysokiej jakości powierzchnią z PerfectSense® gwarantuje nam nie tylko eleganckie i wizualnie piękne wnętrze, a także wysoką trwałość i odporność frontów kuchennych. Powierzchnia PerfectSense® w wysokim połysku jest bardzo efektowna, zachwyca nas wyjątkowym efektem głębi. Natomiast właściwości matowej powierzchni PerfectSense® zapobiegają pozostawianiu odcisków palców oraz śladów nawet na często dotykanych powierzchniach. Ponadto PerfectSense® ma działanie antybakteryjne, dzięki temu umożliwia zdrową pracę w kuchni, co jest szczególnie istotnie w dobie pandemii.

Anti-fingerprint, czyli powierzchnie odporne na odciski palców, są produkowane przy użyciu innowacyjnego procesu powlekania. Farba zawiera specjalne cząsteczki umieszczone obok siebie bezszczelinowo. Specjalna struktura powierzchni lakierowanych zapewnia szybkie „odparowanie” potu. Na takich szafkach kuchennych widoczne pozostaną jedynie ślady o bardzo dużej zawartości tłuszczu. Są one jednak znacznie łatwiejsze do usunięcia niż w przypadku innych powierzchni szafek kuchennych.

 

lakierowane fronty kuchenne białe
meble kuchenne lakierowane

Jakie fronty kuchenne wybrać – często zadawane pytania:

  • Lakier matowy czy na wysoki połysk?

Oczywiście połysk i mat są w kuchni równorzędne. Liczy się tylko efekt końcowy, jaki chcemy uzyskać w naszym domu. Jeżeli chcemy błyszczeć – uwielbiamy na przykład wnętrza w stylu glamour, to zdecydowanie wybierzemy fronty kuchenne lakierowane na wysoki połysk. Jeżeli wolimy stonowane, eleganckie przestrzenie to zdecydujemy się na bardzo modne wykończenie matowe.

  • Jakie fronty wybrać do małej kuchni – lakierowane na wysoki połysk czy matowe?

W tym przypadku to również nie ma to znaczenia. Wybór frontów kuchennych to rzecz naszego gustu, założeń projektowych oraz charakteru pomieszczenia. Matowe powierzchnie zlewają się z otoczeniem i tworzą z nim zgraną całość. Fronty kuchenne w połysku tworzą kontrast do zazwyczaj ciemniejszych pomieszczeń i pięknie podkreślają charakter małych wnętrz.

  • Kuchnia matowa czy w połysku – na jakich powierzchniach nie zostawimy odcisków palców?

Co zrobić, aby uniknąć ciągłego czyszczenia frontów z odcisków palców? Przede wszystkim warto wybrać odpowiedniego producenta mebli kuchennych. Fronty marki Häcker z powierzchnią PerfectSense®, zarówno w połysku jak i w macie, mają właściwości anti-fingerprint, czyli są odporne na odciski palców. Na takich szafkach widoczne są jedynie ślady o bardzo dużej zawartości tłuszczu. Czyli w tym przypadku również możemy dowolnie wybrać fronty, które nam się podobają – zarówno w połysku, jak i w macie.

  • Ile razy powinny być lakierowane fronty kuchenne?

Ilość warstw lakieru uzależniona jest od lakierowanego materiału, jakości zastosowanego produktu, jak i od umiejętności czy możliwości lakierniczych producenta. Ilość warstw lakieru nie jest wyznacznikiem jakości mebli kuchennych. Wielokrotnie lakierowany materiał może mieć cieńszą warstwę lakieru niż elementy lakierowane tylko raz, jak i również sam lakier czy proces lakierniczy mogą być gorszej jakości. Dlatego warto polegać na sprawdzonych, markowych produktach oraz producentach, by wygląd naszej kuchni cieszył nas przez wiele lat.
 

fronty kuchenne wysoki połysk

Nowoczesne meble kuchenne Häcker – innowacyjna technologia klejenia PUResist i fronty lacklaminat

Kuchnie Häcker spełniają najwyższe kryteria pod względem jakości, bezpieczeństwa, zdrowia oraz ochrony środowiska. Wszystkie obrzeża mebli kuchennych są klejone klejem PUR – dotyczy to korpusów, frontów i wszelkich materiałów uzupełniających. PUResist to innowacyjna technologia klejenia. Obrzeża mebli kuchennych są wodoodporne, bardzo wytrzymałe i dzięki niewidocznej fudze wyglądają znakomicie. A klej? Nie zawiera formaldehydu ani szkodliwych rozpuszczalników. To odpowiednia ochrona i naszego zdrowia, i naszych mebli.

fronty kuchenne lakierowane

Fronty pokryte lacklaminatem to fronty formatowane z dużych powierzchni lakierowanych na wysoki połysk lub mat. Ich obrzeża zabezpieczone są w technologii PUResist. Fronty lacklaminat są bezpieczne dla naszego zdrowia, a do tego eleganckie, estetycznie wykonane i odporne na zarysowania i zabrudzenia, dzięki wspominanej już powierzchni PerfectSense®. W tym przypadku marka Häcker udowadnia, że wysokiej jakości fronty kuchenne wcale nie muszą być drogie.

Lakiery przyjazne środowisku

Häcker współpracuje z cenionym producentem lakierów ADLER Lacke. Ponad dwie trzecie produktów tej firmy stanowią lakiery wodne. Materiały powierzchniowe na bazie wody zużywają około 90 proc. mniej rozpuszczalników podczas przetwarzania.

Lakiery marki ADLER stosowane w meblach kuchennych Häcker sprawiają, że drewniane powierzchnie są wytrzymałe, przyjemne w dotyku i wyglądają doskonale. Są one przyjazne zarówno dla środowiska, jak i dla drewna – chroniąc i uszlachetniając odnawialne, naturalne drewno przedłużają żywotność materiału oraz przyczyniają się do zachowania równowagi ekologicznej. Filozofia zrównoważonego rozwoju jest bardzo ważna dla firmy Häcker, która za swoje zaangażowanie w kwestie bezpieczeństwa i działania na rzecz ochrony zasobów naturalnych została uznana za przedsiębiorstwo neutralne klimatycznie.

7

Zrównoważony rozwój i zdrowe mieszkanie z meblami Häcker 

Niemieckie stowarzyszenie do spraw jakości mebli (Deutsche Gütergemeinschaft Möbel e.V.) wyróżniło firmę Häcker prestiżowym znakiem jakości „Golden M” za wysoką jakość produktów, wzorową ochronę zdrowia i środowiska naturalnego. Warto podkreślić, że owo „Złote M” to jedyny oficjalnie uznawany znak jakości mebli w Niemczech. To wyróżnienie dla mebli spełniających naprawdę surowe kryteria w zakresie jakości, bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz środowiska naturalnego. DGM przyznaje certyfikat po przeprowadzeniu wnikliwych badań, testów laboratoryjnych i praktycznych.

MATERIAŁ PARTNERA: HAECKER.PL