meble kuchenne kolory

Trendy: kuchnia w kolorach natury

Kuchnia

Ostatni rok zmienił nie tylko nasze codzienne życie, ale również podejście do projektowania wnętrz. Dom ma pełnić dzisiaj funkcję przytulnego biura i przestrzeni, w której czujemy się bezpiecznie. Dlatego kolorystyka wnętrza powinna koić i uspokajać. Marka Häcker wychodzi na przeciw tym oczekiwaniom.

kuchnia biała z ciemnym drewnem


Trend na naturalne oraz neutralne kolory i materiały był już obecny w 2020 roku i nic nie zapowiada się, by miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie – pojawiają się nowe realizacje, na przykład kuchnie w odcieniach szałwii, kolorze liliowym czy kremowym. Barwy te zdobią ściany, fronty kuchenne oraz akcesoria, takie jak armatura kuchenna, klamki, listwy, a nawet gniazdka.

Naturalne barwy nie muszą oznaczać rezygnacji z kontrastu – czarne lub grafitowe meble kuchenne można doskonale łączyć z nowymi, modnymi odcieniami kreując bardzo indywidualną przestrzeń. A chcąc nieco ciepła i przytulności można je połączyć z nowymi kolorami z palety Pantone jak Illuminating Yellow czy Ultimate Gray.

drewniana wyspa kuchenna
kuchnia granatowe fronty
kuchnie z blatem drewnianym


Zmiana stylu życia i praca zdalna sprawiły, że inaczej myślimy o wnętrzach – mieszkania i domy stały się czymś więcej niż tylko czterema ścianami. A ponieważ w wielu domach życie toczy się w kuchni, musiała stać się ona jednocześnie szkołą, przedszkolem i biurem. Z jednej strony, zapragnęliśmy przestrzeni funkcjonalnej, z drugiej – większy nacisk kładziemy na komfort i bezpieczeństwo. Dlatego tak ważnym trendem jest teraz natura. Pastelowe barwy mają nie tylko pięknie wyglądać, ale także uspokajać nas, wprowadzać harmonię, koić zmysły. 

Naturalne odcienie można znaleźć w prawie wszystkich stylach wyposażenia – do stylu retro po eklektyczny. Pastelowe tony, takie jak mięta czy róż swoją delikatnością pasują niemal do każdego wnętrza, co widać w pastelowo-miętowym kolorze frontu marki Häcker. Sprawia on, że kuchnia jest nowoczesna, świeża, ale nie zimna.

kuchnia w kolorze naturalnego drewna
biała kuchnia matowa
biała kuchnia frezowana


Marka Häcker dużą wagę przywiązuje do nowoczesnego wzornictwa – zarówno po względem kolorystyki, jak i kształtów. Ponieważ kuchnie mają długą żywotność, powinny być współczesne i nowoczesne przez długi czas. Jednocześnie, ponieważ kuchnia jest sercem domu, jej wnętrze powinno być dalekie od szpitalnej sterylności. 

Ważnym aspektem jest również harmonia kolorów i kształtów w całym domu – z tym co w środku, ale też na zewnątrz. Zwłaszcza w nowych budynkach właściciele często cenią spójność. Nie ma miejsca na przypadkowe lampy, framugi drzwi i włączniki świateł. Wnętrza mają być przytulne, ciepłe i eleganckie, a wykorzystane materiały naturalne np. z drewna i kamienia. 

MATERIAŁ PARTNERA: HAECKER.PL