Nowa kolekcja Silestone Urban Crush

Nowa kolekcja Silestone Urban Crush – pełna dekorów inspirowanych tętniącym życiem miastem

Kuchnia

Lime Delight, Concrete Pulse, Brass Relish i Cinder Craze przypominają industrialne powierzchnie, stanowiąc idealne tło do surowych, eklektycznych przestrzeni. Nową kolekcję Silestone Urban Crush wyprodukowano w technologii HybriQ+, co oznacza zrównoważony proces produkcji, z wykorzystaniem 100 proc. energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, 99 proc. ponownie odzyskanej wody oraz minimum 20 proc. materiałów z recyklingu.

reklama

Po dwóch latach od ostatniej premiery Silestone firmy Cosentino, wiodąca na świecie hybrydowa powierzchnia mineralna powraca z nowymi wzorami. Cztery odcienie Urban Crush świetnie odnajdą się w kuchniach, salonach i łazienkach o nowoczesnej, pełnej życia estetyce.

Projekty wnętrz z udziałem wielkoformatowych płyt Urban Crush wybuchają intensywnością, wprowadzają życie w każdą przestrzeń. Ta stylowa kolekcja, nawiązująca wyglądem do wapieni i piaskowców, składa się z czterech kolorów: Lime Delight, Concrete Pulse, Brass Relish i Cinder Craze. Dekory zostały zainspirowane fakturami miasta i przedstawiają esencję marki Silestone w jej przywiązaniu do koloru, a także bycia przełomową w wyznaczaniu trendów. Płyty dostępne są w zakładach kamieniarskich i studiach kuchennych współpracujących z Cosentino w trzech grubościach: 12, 20 i 30 mm.
 

Silestone Lime Deligth Cosentino
Silestone Lime DeligthUrban Crush – puls serca miasta w nowej kolekcji Silestone


Strukturalne odcienie beżu Lime Delight stanowią wszechstronną bazę dla każdego stylu wnętrz, od spokojnych i czystych przestrzeni, po bardziej nieoczekiwane i awangardowe propozycje. Jego jasne, ciepłe odcienie przywodzą na myśl blask słynnego wapienia z Marbelli.

Silestone Concrete Pulse
Silestone Concrete Pulse
Szary odcień Concrete Pulse jest idealny do eklektycznych wnętrz, w których pomaga stworzyć ciekawą grę kontrastów. Ten naturalny, surowy ton szarości przyjemnie współgra ze światłem i cieniem.
 

Silestone Brass Relish
Silestone Brass Relish
Ziarnisty brąz Brass Relish płynnie łączy się z kolorami i elementami wzorniczymi nowoczesnego stylu vintage. Jego wyrafinowany i elegancki kolor przypomina swą kolorystyką drobnoziarnisty piaskowiec.

Silestone Cinder Craze
Silestone Cinder Craze
Ciemne i ziarniste odcienie wieńczącego kolekcję Urban Crush odcienia Cinder Craze dodają stylu, osobowości i życia wnętrzom inspirowanym stylem loftowym. Zaproponowany przez Cosentino dekor stanowi współczesną reinterpretację czarnego piaskowca.

Silestone Urban Crush
Silestone Cinder Craze

Silestone Urban Crush i technologia HybriQ+

Urban Crush to kolejna kolekcja Silestone, która powstała w pionierskiej technologii HybriQ+, opracowanej przez Cosentino. Wprowadzona na rynek w 2020 roku HybriQ+ stanowi jakościowy skok w ewolucji marki. Nowy proces produkcyjny charakteryzuje się zaangażowaniem firmy w ochronę środowiska, gospodarkę o obiegu zamkniętym i zrównoważone zarządzanie.

Dzięki HybriQ+, oprócz osiągnięć Cosentino w zakresie ochrony środowiska, takich jak wykorzystanie w procesie produkcyjnym 99 proc. wody z recyklingu i 100 proc. odnawialnej energii elektrycznej, do produkcji Silestone wykorzystuje się co najmniej 20 proc. surowców pochodzących z recyklingu. Ponadto technologia HybriQ+ wyróżnia się nową formułą w składzie Silestone, w której znacznie zmniejszono obecność krzemionki krystalicznej (seria Urban Crush ma w swoim składzie mniej niż 40 proc. krzemionki krystalicznej).

Po więcej informacji o kolekcji zapraszamy na: cosentino.com/pl-pl/

Materiał Partnera