okapy kuchenne franke aq sense

Uwaga, innowacja! Nowe okapy kuchenne Franke AQ Sense same zadbają o czyste powietrze w kuchni, wyświetlą przepis i... umilą czas muzyką

Kuchnia

Doceniamy technologię w służbie naszego zdrowia. AQ Sense to nowa linia okapów Franke, które automatycznie pilnują jakości powietrza w kuchni. Steruje się nimi zdalnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Franke@Home, która dodatkowo na bieżąco informuje nas o stanie powietrza.

reklama

Dobre samopoczucie to pochodna tego jak się odżywiamy i stylu życia, który prowadzimy. Dość istotą rolą odgrywa w tym również jakość powietrza jakim na codzień oddychamy – szczególnie w jesienno-zimowej porze roku. Z tą myślą marka Franke zaprojektowała okapy kuchenne AQ Sense, inteligentne urządzenie, które dba o odpowiednią jakość powietrza i informuje o jego stanie.

 

Okap kuchenny AQ Sense aranżacja
Okapykuchenne AQ Sense marki Franke, skośny

Okapy kuchenne AQ Sense odpowiadają na problem zanieczyszczonego powietrza

 – Według różnych badań, Europejczycy spędzają 90 proc. czasu w pomieszczeniach, gdzie poziom zanieczyszczeń jest często wyższy niż na zewnątrz – komentuje Silvia Gamberoni, Product Manager kategorii okapów Franke Home Solutions. – Dlatego wprowadzamy na rynek unikalne rozwiązanie, które jest odpowiedzią na ten problem. Proponowany przez Franke Home Solutions AQ Sense pomaga w tworzeniu przyjaznej przestrzeni domowej. I podobnie jak inne nasze sprzęty AGD, które pomagają gotować w zdrowy sposób, tak nasz nowych okap pozytywnie wpływa na stan naszego organizmu, bo pozbawia domowe powietrze niepożądanych czynników.

Każda z wersji okapów AQ Sense – wertykalna, skośna i płaska – posiada specjalny czujnik. Monitoruje on obecność lotnych związków organicznych, a także temperaturę i wilgotność otoczenia. Urządzenia wyposażone są w tryb AUTO, jego wybór sprawi, że urządzenie włączy się, gdy będzie to konieczne, a przestanie działać, gdy powietrze zostanie odświeżone. Możliwość automatycznego wyłączenia w odpowiednim momencie to także funkcja, która gwarantuje niemarnowanie energii, a przez to pozwala zmniejszyć wydatki na drożejący nieustannie prąd.

sterowanie okapem kuchennym z aplikacji

Sterowanie okapem kuchennym z aplikacji nigdy nie było tak proste i funkcjonalne

Technologia służy też naszej wygodzie, bo okapami kuchennymi AQ Sense można sterować (co bardzo polecamy) z aplikacji Franke@Home. Za jej pośrednictwem mamy możliwość stale monitować jakość powietrza w kuchni, włączać i wyłączać okap, regulować jego moc, jak również sterować natężeniem światła, by wprowadzić do wnętrza odpowiednią atmosferę. Dodatkowo, możemy sterować nią głosem, co pomocne jest szczególnie w chwilach, gdy ręce są zajęte gotowaniem. Franke@Home kompatybilna jest z wirtualnymi asystentami, takimi jak Amazon Alexa, Google Assistant i Siri.

Szczególnej uwagi wart jest model FKAS A80 BK, który posiada zintegrowany z frontem 21,50-calowy ekran dotykowy z wbudowaną przeglądarką internetową. Dzięki temu z łatwością poszukamy w kuchni przepisów, przeczytamy wiadomości czy posłuchamy muzyki. Do okapu można podłączyć również elektroniczną nianię oraz kamery – ta innowacja pomaga w kwestii bezpieczeństwa domu czy nadzoru nad bawiącymi się w innym pokoju dziećmi.

To wszystko brzmi jak z dalekiej przyszłości, a jednak można mieć te rozwiązania już teraz. Docenią je nie tylko miłośnicy innowacji „tech home”, ale każdy kto lubi gotować i ceni zdrowie oraz wygodę.

Materiał Partnera franke.pl