nowoczesna kuchnia - płyta indukcyjna i inne niezbędne sprzęty

Nowoczesna kuchnia – płyta indukcyjna i inne niezbędne sprzęty

Kuchnia

Urządzanie nowego mieszkania to nie lada wyzwanie, któremu towarzyszy mnogość wyborów i decyzji, wpływających nie tylko na efekt wizualny, ale praktyczne użytkowanie. 

reklama

Kuchnia to centrum mieszkania i domu - w niej spędzasz chwile z rodziną, przygotowujesz posiłki. To w niej zazwyczaj zaczynają się i kończą rodzinne spotkania. Połącz nowoczesność z funkcją praktyczną i zdecyduj się na optymalne rozwiązania do Twojej kuchni. Płyta indukcyjna, piekarnik w zabudowie czy pojemna lodówka, to urządzenia, które sprawią, że pomieszczenie będzie wygodne, bezpieczne i funkcjonalne.

  1. Płyta indukcyjna - oszczędność czasu i udogodnienia
  2. Piekarnik do zabudowy - więcej miejsca w kuchni
  3. Lodówki do zabudowy - piękne wnętrze w jednolitym stylu

Płyta indukcyjna - oszczędność czasu i udogodnienia

Sprzęt używany w domach i mieszkaniach przez dziesiątki lat był niezawodny, ale posiadał również kilka wad, które zmusiły producentów do wypracowania nowocześniejszych rozwiązań. Dlaczego płyta indukcyjna może lepiej sprawdzić się od tradycyjnej kuchenki gazowej? Oto kilka powodów:

  • Bezpieczeństwo - znikający w niewyjaśnionych okolicznościach płomyk i rozchodzący się po domu gaz. Płyta indukcyjna nie wykorzystuje ognia, by podgrzewać zawartość garnka. Posiada ona również zabezpieczenia, które wyłączają działanie kuchenki w momencie, w którym zawartość naczynia wykipi i rozleje się. Dzięki funkcji kłódki można zablokować dostęp do płyty indukcyjnej, co będzie szczególnie przydatne dla rodziców małych dzieci.
  • Oszczędność czasu - dzięki funkcji szybkiego podgrzewania, którą posiadają płyty indukcyjne, kuchenka jest w stanie podgrzać średniej wielkości garnek wody zaledwie w 3 - 4 minuty. Kuchenka gazowa taką samą ilość płynu podgrzeje w 15 minut. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu.
  • Różne wymiary powierzchni grzewczych - możesz dostosować pole płyty indukcyjnej do wielkości patelni lub garnka, dzięki czemu potrawa usmaży się równomiernie.

Piekarnik do zabudowy - więcej miejsca w kuchni

Piekarnik do zabudowy to sprzęt, który zajmuje bardzo dużo miejsca. Posiadacze niewielkich metraży kuchennych ucieszą się, mogąc zaoszczędzić miejsce. Wystarczy, że zdecydują się na piekarnik do zabudowy. Jest to rozwiązanie nie tylko gospodarujące więcej przestrzeni, ale również pozwalające na izolowanie źródła ciepła. Funkcja ta będzie niezwykle przydatna zwłaszcza w ciepłe dni. Gorąc, który wydobywa się z piekarnika, nie będzie podnosił temperatury w całej kuchni, a domownicy nie będą musieli mierzyć się z dyskomfortem.

Lodówki do zabudowy - piękne wnętrze w jednolitym stylu 

Często osoby urządzające kuchnie stają przed dylematem. Modne są w ostatnich latach niebanalne style wykończenia wnętrz, opierające się na prostocie, stonowanych kolorach i materiałach o naturalnym wyglądzie. Bazują one na drewnie, stonowanych frontach szafek i jednolitym designie wszystkich elementów. Nagle w tę harmonijną przestrzeń ma wejść "z butami" masywna, srebrna lodówka, która niweczy długo wypracowywany efekt. Lodówki do zabudowy sprawią, że problemy tego rodzaju nie będą Cię dotyczyć. Schowane za frontem dobranym do reszty pomieszczenia urządzenie nie będzie rzucać się w oczy i psuć efektu wizualnego. Dodatkowo lodówki do zabudowy to produkty, w których ukrycie urządzenia we wnętrzu mebla pozwala na wyciszenie dźwięków, który czasem wydaje nawet najwyższej klasy sprzęt. 

Nowoczesna kuchnia obfituje w rozwiązania, które pozwolą Ci zwiększyć bezpieczeństwo swojej rodziny oraz zapewnią wygodę użytkowania. Płyta indukcyjna oraz sprzęty kuchenne do zabudowy zagwarantują piękny wygląd wnętrza i sprawią, że gotowanie stanie się przyjemnością. 

Materiał Partnera
zdjęcia: shutterstock