okap kuchenny

Okap kuchenny – oczyszcza powietrze i wygląda jak stylowa lampa

Kuchnia

Czy możesz wyobrazić sobie współczesną kuchnię bez okapu? Odpowiedź jest prosta – nie!  Okap to urządzenie, które nie tylko zdobi, ale odrywa też istotną rolę w kuchni. Eliminuje opary będące wynikiem gotowania i dba o to, aby powietrze było czyste.

okapy kuchenne Falmec
OKAP KUCHENNY Levante Z LINII CIRCLE.TECH

Okapy kuchenne Circle.Tech – stylowe oczyszczanie powietrza w kuchni

Okapy kuchenne przypominające wyglądem stylowe lampy cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Nic dziwnego, bo we wnętrzach wyglądają zjawiskowo. Falmec, odpowiadając na trendy i nasze oczekiwania, przedstawia nową linię okapów Circle.Tech. To urządzenia, które nie tylko świetnie wyglądają, ale wpływają też na polepszenie jakości oczyszczanego powietrza w kuchni.

Jak działają? Okapy filtrujące Circle.Tech działają na zasadzie przepychania poziomego powietrza (w tradycyjnych okapach powietrze przepływało pionowo). Powietrze przechodzi przez korpus filtrujący oraz silnik i jest rozprowadzane w jednolity sposób. Dzięki okrągłej formie silnika, powietrze filtrujące osiąga maksymalną wydajność. Równomierny przepływ powietrza na wyjściu z okapu redukuje zawirowania, co wpływa na zmniejszenie hałasu w trakcie pracy urządzenia.

Innowacyjna technologia – filtr Carbon.Zeo w okapach Circle.Tech

W okapach Circle.Tech wykorzystano innowacyjną technologię, w której zastosowano materiały występujące w przyrodzie – węgiel i zeolit, aby zapewnić większą wydajność filtrowania. Filtr dwuskładnikowy Carbon.Zeo zastosowany w okapach ma bardzo długą żywotność – przy normalnym użytkowaniu filtr regenerujemy co 18 miesięcy i wymieniamy co 3 lata. Aby zregenerować filtr wkładamy go do piekarnika rozgrzanego do temperatury 200°C na około 2 godziny.

Węgiel to substancja aktywna występująca głównie w postaci mikrokryształów grafitu. Poddawany jest obróbce, w wyniku której otrzymujemy porowatą strukturę o dużej powierzchni wewnętrznej. Ta struktura posiada dużą zdolność pochłaniania i jednocześnie zatrzymywania wielu substancji poprzez przyciąganie cząsteczek wewnętrznej części. Zeolit jest minerałem o dużej zdolności absorpcji związków organicznych i pary wodnej. Ta właściwość wynika bezpośrednio z mikoporowatości jego struktury krystalicznej. Zeolit, dzięki właściwościom chemicznym, uwalnia ciepło w zetknięciu z wilgocią – redukuje ją. Zastosowanie zeolitu jest bardzo ważne ze względu na redukcję nieprzyjemnych zapachów oraz pochłaniania pary wodnej w trakcie gotowania.

Okapy kuchenne jak designerskie lampy

Na nową linię Circle.Tech składa się 9 modeli okapów, które przypominają designerskie lampy. Urządzenia doskonale sprawdzają się w każdej kuchni, jednak szczególnie polecamy je w aranżacjach otwartych na salon. Do kuchni otwartej na pokój dzienny wybieramy okapy, które są ciche, pochłaniają parę wodną i wszystkie zapachy gotowanych potraw oraz stanowią efektowną dekorację wnętrza. Poznajmy modele urządzeń Falmec z linii Circle.Tech.

okap z oczyszczaczem powietrza
Okap kuchenny Spazio z linii Circle.Tech

 

Okap kuchenny Spazio z linii Circle.Tech

Jedną z najbardziej oczekiwanych nowości, która została bardzo dobrze przyjęta przez projektantów i użytkowników, są okapy kuchenne Spazio. Nowością jest również fakt, że modele Spazio są dostępne teraz w dwóch szerokościach – 180 cm i 130 cm.

Spazio jest wykonany ze stali nierdzewnej lakierowanej na kolor czarny. Ten model to jednak znacznie więcej niż okap. Wyspowa konstrukcja skrywa wygodne półki z matowego szkła do przechowywania naczyń oraz miejsce do uprawy ziół. Posiada port USB, gniazdka zasilające, które pozwalają na ładowanie urządzeń elektrycznych w trakcie gotowania oraz uchwyt na tablet. Przygotowanie perfekcyjnego posiłku staje się jeszcze prostsze, dzięki uchwytom na przyprawy i przybory kuchenne. Na górnej półce znajdzie się miejsce na świeże zioła, które są niezbędnym elementem zdrowej kuchni. Wszystkie akcesoria kuchenne mamy zawsze pod ręką, a cały blat roboczy jest doskonale oświetlony. Gotowanie z nim to czyta przyjemność!

okap kuchenny jak lampa
OKAP KUCHENNY LOOP Z LINII CIRCLE.TECH


Okapy kuchenne Falmec z linni Circle.Tech

Okap Dama wyglądem przypomina stylową lampę, która została wyposażona w najnowszą technologię Circle.Tech. Najnowsze trendy projektowania zaowocowały nowym, niewielkim rozmiarem silnika, pozwalającym tworzyć kompaktowe okapy o minimalnej grubości i niewielkich kształtach. Dzięki 4 wariantom kolorystycznym (biały, gunmetal, inox, miedziany) okap Dama staje się częścią spójnej aranżacji kolorystycznej w eleganckiej kuchni.

Okap Materia wykonano z jednolitej bryły betonu. Czasza okapu została wykonana ręcznie. Dzięki temu mamy pewność, że każdy model jest unikalny. Małe niedoskonałości i nierówności nie są wadą, lecz potwierdzeniem wyjątkowej produkcji. Model wyposażono w pilot sterowania. W wersji wyspowej mamy możliwość regulacji wysokości od 44 do 110 cm.

Loop to bardzo efektowy okap, który od razu przyciąga wzrok swoją piękną, designerską formą. Jest okapem wyspowym i występuje w trzech wariantach kolorystycznych – białym, gunmetal, inox. Czasza okapu wykonana z lakierowanej stali.

okap kuchenny
OKAP KUCHENNY Sophie Z LINII CIRCLE.TECHSophie to elegancki, innowacyjny i funkcjonalny okap kuchenny zaprojektowany przez Emo Design. Zachwyca nowoczesnym wzornictwem, wydajnością, łatwością obsługi oraz cichą pracą. Pozwala oczyścić 800 m3 powietrza w ciągu godziny, posiada 4 szybkości, a sterowany jest potencjometrem obrotowym. Okap Sophie wykonano ze stali lakierowanej. Do wyboru mamy kolory: antracytowy, mosiądz, cynę, miedź oraz biel. Uzupełnieniem kolekcji jest lampa Sophie z serii Circle.Tech.

Okap kuchenny Soffie kojarzy się z elegancją i luksusem. Nic dziwnego, bo naprawdę przyciąga uwagę. Czaszę, która wygląda jak lampa, wykonano z ręcznie dmuchanego szkła w kolorze satynowego bursztynu lub satynowej bieli. Okap zaprojektowany przez Falmec Lab to połączenie technologii i piękna. Podonie jak Sophie, pozwala oczyścić 800 m3 powietrza w ciągu godziny, posiada 4 szybkości i jest sterowany potencjometrem obrotowym. Dla optymalnego oświetlania blatu roboczego zastosowano lampy LED, które dodatkowo tworzą nastrój w kuchni.

Levante charakteryzuje się nowoczesnym, geometrycznym kształtem. Okap kuchenny składa się ze szklanego korpusu, dostępnego w kolorze białym lub czarnymi, oraz dolnego świecącego na całej powierzchni panelu, który został wykończony stalową polerowaną ramką. To model, który nadaje kuchni wyjątkowej elegancji. Okap posiada szczególną cechę – można go podnieść do samego sufitu lub opuścić bezpośrednio nad płytę grzewczą. Sterujemy nim za pomocą pilota.

Po więcej informacji o okapach kuchennych Circle.Tech zapraszamy na stronę: falmecpolska.pl  

MATERIAŁ PARTNERA