okapy i płyty do nowoczesnej kuchni

Jak z filmu science fiction – okapy, płyty i piekarniki do nowoczesnej kuchni

Kuchnia

Okapy uruchamiane gestem, wydzielające przyjemne wonie czy poprawiające nastrój. Płyty grzejne, które obsłużymy za pomocą telefonu. To nie przyszłość. W nowoczesnej kuchni możesz je mieć już dziś.

franke płyta z okapem


Nowoczesne rozwiązania w kuchni: niewidoczny okap kuchenny

Nie zasłania widoków, nie zabiera miejsca w kuchni – nowy okap marki Franke wbudowany jest w płytę grzewczą Maris FMA i jak trzeba, wysuwa się z jej środka. Na płycie z czarnego szkła jest wspólny panel sterowania ze sliderem – jednym ruchem palca ustawia się na nim moc grzania. Funkcja Flexi połączy dwa pola i możemy stawiać na płycie nawet wielkie naczynia!

Franke.pl/ks

 

nowoczesny okap do kuchni


Nowoczesny sprzęt kuchenny: okap, który usuwa zapachy

Okap WHVS90FLTCK ma inteligentną funkcję AirSense, która działa również po zakończeniu gotowania – wykrywa i usuwa bowiem nie tylko zapachy pochodzące z przyrządzania potraw, ale także opary środków czyszczących, kurz czy dym papierosowy.

Whirlpool.pl

 

okap kominowy Amica


Bez dotykania – okap do nowoczesnej kuchni

Okap kominowy Amica OKP9655S dzięki funkcji Touchless® można za pomocą gestu uruchomić, zmienić mu prędkość pochłaniania czy włączyć oświetlenie. Wszystko to, bez odrywania się od gotowania i śladów palców na okapie. System Frame szybciej pochłania zapachy, i to wyjątkowo cicho!

amica.pl

 

wyciąg wyspowy do nowoczesnej kuchni

Wyciąg wyspowy do nowoczesnej kuchni

Sprawne pochłanianie zapachów to tylko ułamek jego możliwości. Wyciąg wyspowy Aura 4.0 Ambient to prawdziwy polepszacz nastroju – ma wbudowane zmieniające się światło o różnych kolorach i natężeniu. Do tego dzięki specjalnym wkładom uwalnia przyjemną woń w kuchni.

Miele.pl

plyta gazowa solgaz

Nowoczesny sprzęt kuchenny: płyta gazowa bez płomieni

Cicha praca (dzięki użyciu żarników zamiast iskrowników), wyjątkowo duże palniki (śr. do 22 cm) czy możliwość płynnego ustawiania temperatury – od 50 do 250°C. Przede wszystkim zaś płytę Innova wyróżnia unikalne w skali światowej rozwiązanie – bezpieczne zamknięcie płomieni pod szklaną płytą.  Łatwiej utrzymać ją w czystości i można zaoszczędzić  na rachunkach – taka płyta zużywa 50% energii mniej niż tradycyjna. Palniki wyłączają pobieranie gazu, gdy powierzchnia jest już odpowiednio nagrzana, i uruchamiają wtedy, gdy jest to potrzebne.

Solgaz.eu

 

wysuwana płyta kuchenna

Kuchnia z panoramą – wysuwana płyta kuchenna

Wysuwa się na 10, 20 lub 30 cm, więc wygodnie dopasować ją do wielkości parującego naczynia, by jak najefektywniej zasysała zapachy – te mają mniejszą szansę wędrować dalej po kuchni i osadzać się wokoło. Płytę panorama marki Nova można montować na równi z blatem i na nim.

comitor.pl

 

płyty do nowoczesnej kuchni

Płyta grzewcza z wi-fi

Opcja pauzy (gdy musimy nagle wyjść), bridge (łączone, podwójne pole grzewcze, idealne na brytfanki) czy zabezpieczenie przed zalaniem (gdy zupa wykipi, płyta sama się wyłączy) to tylko wybrane funkcje płyty indukcyjnej Candy CTPJ644MCWIFI. Połączenie z siecią wi-fi pozwala wybrać (dzięki aplikacji simply-Fi) jeden z automatycznych programów gotowania (podtrzymywanie ciepła, smażenie etc).

candy.pl

 

nowoczesny sprzęt kuchenny

Nowoczesny sprzęt kuchenny: piekarnik dwa w jednym

Pierwszy i jedyny piekarnik przeznaczony zarówno do gotowania, jak i konserwowania żywności. W Hoover H-Keepheat 700 przechowamy posiłki aż przez 7 dni. Zachowają one aromat, smak i wszystkie właściwości odżywcze – nie trzeba więc zamrażać zapasów, a potem ich rozmrażać.

hoover.pl

piekarnik parowy

Nowoczesne rozwiązania w kuchni: piekarnik sterowany głosem

Piekarnik parowy z serii 900 SteamPro pozwoli przygotować potrawy jak z najlepszych restauracji. My tylko ustawiamy temperaturę, a on sam dobiera ilość pary. Dzięki funkcji Connected Cooking możemy kontrolować pieczenie zdalnie, z salonu. Więcej – Asystent Google pozwala sterować piekarnikiem za pomocą poleceń głosowych i wykonywać inne czynności!

Electrolux.pl

> Zobacz także: Smart home – inteligentne rozwiązania do domu <

Tekst: Beata Majchrowska, Zdjęcia: serwisy prasowe
Zdjęcie główne: Okap kominowy Amica OKP9655S, amica.pl, Niżej: Płyta gazowa Innova, Solgaz, solgaz.eu