oświetlenie w kuchni

Oświetlenie w kuchni – jak pomysłowo wykreować nastrój w kuchni dzięki oświetleniu i lampom zintegrowanym z meblami

Kuchnia

Marka Häcker oferuje szeroki wybór eleganckich lamp zintegrowanych z meblami. Dzięki nim nie tylko podkreślimy walory kuchennej zabudowy, ale stworzymy też w nowoczesnej kuchni przytulną atmosferę.

Urządzając wnętrza, najczęściej skupiamy się na meblach, dodatkach i kolorach. Kwestię oświetlenia zaś często ograniczamy do wyboru lampy czy oprawy reflektora. To błąd, bo światło, jak prawie żaden inny element we wnętrzu, kreuje klimat danego pomieszczenia – od dyskretnie sączącej się poświaty wokół lampy, przy której kończymy dzień z kieliszkiem czerwonego wina, po jasne, chroniące wzrok oraz poprawiające koncentrację oświetlenie przy biurku.

Koncepcja oświetlenia we własnym domu powinna być dobrze przemyślana i idealnie zaplanowana już w momencie kompletowania wyposażania. Z pomocą przychodzi nam firma Häcker, która oferuje szeroki repertuar eleganckich lamp zintegrowanych z meblami. Dzięki nim podkreślimy walory kuchennej zabudowy i stworzymy przytulną atmosferę w każdym wnętrzu.
 

oświetlenie w kuchni


Najnowocześniejsze i najbardziej wyrafinowane oświetlenie w kuchni

Podświetlane profile podchwytowe w kuchennej zabudowie to jedno z najmodniejszych i najchętniej stosowanych rozwiązań w nowoczesnych kuchniach. To swego rodzaju wisienka na torcie – eleganckie, bezuchwytowe kuchnie czyni bardziej wyrafinowanymi. Podczas gdy profile podchwytowe w tym samym kolorze co kuchnia nadają meblom geometrycznej czystości bryły, to dzięki dodatkowemu oświetleniu profile stają się stylowymi dodatkami. Nabierają też blasku, jeśli wybierzemy te o metalicznym wykończeniu: w kolorze szczotkowanego brązu, szczotkowanego złota lub szczotkowanej stali nierdzewnej.

oświetlenie led w kuchniListwy LED można wykorzystać do stworzenia efektownego, pośredniego oświetlenia w kuchni. Co ciekawe – nie tylko natężenie, ale również temperaturę barwy takich świecących listew można regulować za pomocą pilota. Zatem możemy, w zależności od nastroju, jaki chcemy wykreować we wnętrzu, wybrać cieplejszą lub chłodniejszą barwę światła.

nowoczesne oświetlenie w kuchni
podświetlane szafki w kuchni

„Teatr kuchenny” – podświetlanie listwami LED wybranych elementów kuchni

Odpowiednio zaprojektowane oświetlenie pomaga wydobyć najbardziej atrakcyjne elementy naszej kuchni. Jeśli mamy na półce kolekcję porcelany czy piękny serwis, warto rzucić na nie dodatkowy snop światła. Może być to światło miękkie, rozproszone, charakterystyczne dla listew ledowych. Półeczka z przyprawami czy podświetlany reling, np. popularny „Linero MosaiQ” firmy Häcker, staną się atrakcyjnym akcentem w kuchennej przestrzeni.

Poza estetyką nie do przecenienia jest strona praktyczna. Często używane akcesoria kuchenne (łyżki, noże, cedzaki, etc.), produkty takie jak oliwa, musztarda czy przyprawy dzięki podświetleniu będą po prostu dobrze widoczne i łatwiej nam będzie trafić na właściwą buteleczkę. Zintegrowana z meblami taśma LED, której temperaturę barwy możemy także indywidualnie regulować, zapewnia idealne oświetlenie powierzchni roboczej blatów oraz stylowy akcent świetlny wieczorem.
 

jak oświetlić witryny kuchenne


Witryny efektownie oświetlone – paski ledowe i szklane półki

Witryny nie są już wyróżnikiem klasycznych kuchni. W ostatnich latach szafki ze szklanymi frontami triumfalnie powracają do nowoczesnych kuchni głównie dzięki efektownym podświetleniom. Witryna ze zwykłej szafki z widoczną zawartością staje się bardzo eleganckim, przyciągającym wzrok elementem kuchni. Oświetlenie liniowe firmy Häcker umiejętnie podkreśla elementy szklanych witryn i nadaje im szczególnego uroku – zarówno pojedynczym szklanym drzwiczkom, jak i witrynom zajmującym dużą część albo całą ścianę w kuchni.

oświetlenie w kuchni inspiracjeInnym wyjątkowym elementem przyciągającym wzrok, który znajdziemy w asortymencie firmy Häcker, jest szklana półka LED. Stanowi ona elegancki akcent świetlny jako element oświetlenia pośredniego, a jednocześnie tworzy sprzyjającą relaksowi, przytulną atmosferę w kuchni.

pomysł oświetlenie w kuchni
szafka SlightLift z automatycznym oświetleniem


Nowoczesne rozwiązanie do kuchni – szafka SlightLift z automatycznym oświetleniem

„SlightLift” to wygoda i elegancja w jednym – komfortowa w otwieraniu szafka wisząca, której oświetlenie zmienia się i dostosowuje automatycznie do stopnia otwarcia drzwi. Ten innowacyjny projekt firmy Häcker, przykład inteligentnej, ultranowoczesnej koncepcji oświetlenia, został uhonorowany renomowaną nagrodą Red Dot Award za wyjątkowy design.

Elegancka szafka ścienna ma dwa fronty, z czego dolny można przesunąć do góry (wtedy wchodzi pod front górnej części szafki), jeśli chcemy skorzystać tylko z rzeczy trzymanych na niżej półce szafki. Ale front tej szafki można też wygodnie uchylić do góry i wówczas odsłaniamy całą zawartość szafki.

podświetlane szafki w kuchni


Wyróżnikiem tej szafki jest zintegrowane z nią oświetlenie, które zmienia się w zależności od sposobu otwarcia, np. podświetlenie zamontowane w krawędzi gaśnie, gdy uchylamy górny front po wsunięciu weń dolnego, a zapala się oświetlenie wnętrza całej szafki.

Jeśli więc chcemy zafundować sobie odrobinę luksusu, SlightLift będzie idealnym wyborem – ultranowoczesna technologia i ekskluzywny wygląd dostarczą nam wiele przyjemności oraz wygody w codziennym użytkowaniu.

Więcej inspiracji dotyczących idealnego połączenia stylowego wystroju wnętrz i nowoczesnych opcji oświetlenia można znaleźć na stronie internetowej Häcker: haecker-kuechen.com/pl/kuchnie-wysokiej-jakosci

MATERIAŁ PARTNERA