pałacowa kuchnia

Pałacowa kuchnia – kwintesencja luksusu

Kuchnia

Sukcesem każdego lokalu gastronomicznego z pewnością jest smaczne jedzenie. Nie da się go, jednak przygotować bez odpowiedniego zaplecza kuchennego. Podstawą dobrze wyposażonej kuchni są meble, piec oraz okap. Bez nich praca kucharza oraz całego jego zespołu jest niemożliwa. Jaki rodzaj mebli najlepiej sprawdzaj się w restauracjach?

1. Produkty ze stali nierdzewnej – charakterystyka materiału

2. Meble ze stali nierdzewnej w lokalach gastronomicznych

3. Meble gastronomiczne – dlaczego warto zainwestować w okap ze stali nierdzewnej?

4. Piece konwekcyjno-parowe w kuchniach gastronomicznych

5. Meble nierdzewne – jak odpowiednio dobrać je do pomieszczenia?

Produkty ze stali nierdzewnej – charakterystyka materiału

Stal nierdzewna jest tworzywem, które znakomicie spełnia się w produkcji mebli kuchennych do lokali gastronomicznych. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim stal nierdzewna jest materiałem trwałym i odpornym na korozję. Odpowiednio impregnowana oraz czyszczona zapewnia długoletniość użytkowania. Dodatkowo stal nierdzewna pomaga w utrzymaniu higieny. Bardzo łatwo usunąć z niej zabrudzenia bez konieczności użycia specyficznych środków chemicznych. Właściwości te sprawiają, że materiał ten wykorzystywany jest od lat w produkcji mebli gastronomicznych. Świetnie sprawdza się również jako podstawowy element używany do tworzenia okapów kuchennych i pieców konwekcyjno-parowych.
 

meble ze stali nierdzewnej

Meble ze stali nierdzewnej w lokalach gastronomicznych

Właściwości stali nierdzewnej mają szerokie zastosowanie przede wszystkim w produkcji mebli kuchennych. Wyróżnia je ich neutralność zapachowa. W trakcie kontaktu z żywnością nie wchodzą w reakcję z nią, nie zmieniają zapachu ani smaku produktów. Jedzenie może więc swobodnie znajdować się bezpośrednio na blatach czy stołach. Kolejną ważną zaletą mebli ze stali nierdzewnej jest odporność na wysokie temperatury. W kuchniach piece pracują nieustannie. Ważne jest, więc by wszystkie znajdujące się w pobliżu urządzenia nie były podatne na takie warunki.

Stal nierdzewna jest materiałem niepalnym i niezmieniającym kształtu pod wpływem ciepła. Poprzez swoje właściwości eliminuje ryzyko poparzenia się. Wykonane ze stali nierdzewnej meble, oprócz funkcjonalności i praktyczności, cechują się również dużą estetyką. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, są minimalistyczne i eleganckie. Łatwo i szybko można je wyczyścić. Największy wybór mebli ze stali nierdzewnej w wyjątkowych ofertach znaleźć można na stronie gastroprodukt.pl/meble-gastronomiczne. Firma Gastroprodukt od wielu lat jest jednym z czołowych producentów wyposażenia kuchennego. W swojej ofercie posiada wiele produktów idealnie dopasowanych do użytkowania w lokalach gastronomicznych. Są to między innymi najwyższej jakości szafy przelotowe, półki wiszące, regały, umywalki czy stoły. W razie potrzeby oferuje również fachowe doradztwo w doborze mebli do kuchni.

okap gastronomiczny


Meble gastronomiczne – dlaczego warto zainwestować w okap ze stali nierdzewnej?

Wyposażenie gastronomii zdecydowanie nie może obejść się bez odpowiednio dobranego okapu. W każdej kuchni jest to element niezbędny do zachowania czystości powietrza. Tłuszcz oraz para przyczyniają się do niszczenia mebli, sprawiają również, że wszystkie produkty mogą przejąć nieprzyjemny zapach. Aby tego uniknąć, należy zainwestować w dobrej jakości okap gastronomiczny


Wielu właścicieli restauracji poleca produkty dostępne na stronie gastroprodukt.pl/okapy-gastronomiczne. Oferowane tam towary wykonane ze stali nierdzewnej, która idealnie sprawdza się w wysokich temperaturach. Okapy gastronomiczne wykonane z tego materiału są odporne na brud, wilgoć i ciepło. Najczęściej montuje się w nich nowoczesne filtry. Świetnie spełniają swoje zadanie, jakim jest pochłanianie zanieczyszczonego powietrza.

Piece konwekcyjno-parowe w kuchniach gastronomicznych

Konwencja jest najwydatniejszym sposobem przekazywania ciepła. W połączeniu z parowaniem stanowi jeden z najlepszych sposobów szybkiego przygotowywania żywności. Dodatkowo sprawia, że z każdego elementu posiłku, wydobyć można maksymalnie dużo smaku i aromatu. Piece konwekcyjno-parowe przystosowane są do wielu trybów użytkowania, w tym pieczenia, gotowania, grillowania i blanszowania. Urządzenia powinny przede wszystkim służyć wygodzie pracowników lokalu. Bardzo ważna jest więc ich nieskomplikowana obsługa oraz możliwość swobodnego użytkowania. W wielu przypadkach najlepiej wybierać piece konwekcyjno-parowe, ponieważ dają one możliwość przygotowywania posiłków w trzech trybach: konwekcyjnym, parowym i mieszanym. W taki sposób z każdego składnika można wyciągnąć najlepszy aromat smaku. Jeżeli szukasz pieca do swojej kuchni i zależy Ci na sprawdzonych urządzeniach, sprawdź ofertę umieszczoną na stronie gastroprodukt.pl/piece-konwekc-parowe.

meble ze stali nierdzewnej

Meble nierdzewne – jak odpowiednio dobrać je do pomieszczenia?

Urządzając kuchnię i wybierając meble ze stali nierdzewnej, przede wszystkim powinno kierować się wielkością dostępnej przestrzeni. Produkty aktualnie znajdujące się w ofercie sklepów są dostosowane do praktycznie każdego rodzaju pomieszczenia. Wśród wielu artykułów znaleźć można te, które nie tylko są funkcjonalne, ale również eleganckie i stylowe. Wygląd kuchni jest odzwierciedleniem jej pracowników oraz smaków proponowanych przez kucharza. Zawsze powinna więc być ona czysta i schludna. Meble kuchenne mają służyć wygodzie osób przygotowujących posiłki i wspomagać ich codzienną pracę.


Meble ze stali nierdzewnej idealnie sprawdzają się w restauracji. Są trwałe, wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę. Bardzo łatwo usuwa się z nich bród, nawet ten pochodzący z tłustych potraw. Meble nierdzewne cechuje niezwykła funkcjonalność. Są gwarancją długoletniego użytkowania oraz dobrze zainwestowanych pieniędzy.

MATERIAŁ PARTNERA