Półki do kuchni - zobacz aranżacje

Kuchnia

Mamy się w niej czuć na luzie, rodzinnie, komfortowo. Dlatego kuchnia obrosła w szafki, półki, biblioteczki, aby każdy miał miejsce na swoje rzeczy.

Półki do kuchni – wszystko pod ręką

Gotowanie sprawia nam coraz większą frajdę, marzymy więc o wygodnej kuchni, z najpotrzebniejszymi rzeczami ustawionymi na widoku. Aby uniknąć wrażenia bałaganu, z po- mocą przychodzą nam projektanci. Na przykład w kuchniach Scavolini (kolekcja Diesel) do eleganckich mebli dokupimy różnej długości półki, barki na kółkach, otwarte szafki, które postawimy i powiesimy tam, gdzie nam pasuje. Bardzo wygodne są systemy ścienne (Zobal), które zamontujemy nad blatem. Będziemy tu mieli uchwyty na kubki czy papierowe ręczniki, półki na butelki, szklanki. Każdy słoiczek, młynek, tarka powinny mieć swój stały adres. Łatwiej po nie sięgać podczas gotowania.

Półki w kuchni na ozdoby

Do tej pory kolekcja porcelany trafiała do witryny w jadalni czy salonie, a miejsce książek było w bibliotece. Teraz spokojnie wyeksponujemy je w kuchni. Niebanalną dekoracją mogą być ładnie ustawione kieliszki czy słoje, w których przechowujemy makarony, fasolę, bób. Jeśli mamy stylizowane meble, może- my pochwalić się ciekawym sprzętem AGD, np. nawiązującym do lat 60., a jeśli lubimy prostotę – okazami designerskimi. Na luksusowej, nowoczesnej wyspie doskonale będą wyglądały starocie, np. odziedziczona po bab- ci krajalnica albo wylicytowane na Allegro przedwojenne apteczne naczynia.

Półki do kuchni na osobiste drobiazgi

Przy wyspie albo ogromnym stole, może w fotelu lub na kanapie – każdy w kuchni ma swoje ulubione miejsce, nawet jeśli nie jest pasjonatem gotowania. To pomieszczenie, gdzie wszyscy się spotykają, rozmawiają, pracują, a dzieciaki odrabiają lekcje. Kuchnia stała się trochę salonem, trochę gabinetem, biblioteką, nieraz sypialnią. Dlatego obrosła w szafki i półki, aby każdy miał miejsce na swoje rzeczy. Mamy się tu czuć na luzie, rodzinnie albo imprezowo. Sterylność, minimalizm kompletnie się więc w kuchni nie sprawdzą.

Tekst: Beata Woźniak
Zdjęcia: materiały prasowe

reklama