półki i szafki kuchenne

Półki i szafki kuchenne w nowym wydaniu – jak odmienić kuchnię w kilka chwil

Kuchnia

Kuchnia to centralny punkt każdego domu, miejsce, w którym gotujemy, spożywamy posiłki i spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego ważne jest, aby ta przestrzeń była funkcjonalna, praktyczna i estetyczna. Zatem zadbajmy o to, aby nasza przestrzeń kuchenna nie tylko przyciągała do siebie pięknymi zapachami, ale także ciekawymi i stylowymi rozwiązaniami. Zobaczcie, co przykuło naszą uwagę!

otwarte półki zamiast górnych szafek w kuchni
Akcesoria ze stali nierdzewnej Datil


Pomysłowe półki i szafki, ciekawa ekspozycja niektórych elementów, a może nowatorskie wykorzystanie przestrzeni? Te małe elementy mogą odmienić twoją kuchnię i nadać jej niepowtarzalnego uroku. Oto kilka prostych trików, aby kuchnia zachwycała ciebie i twoich gości, każdego dnia.
 

Otwarte półki zamiast tradycyjnych górnych szafek

Tradycyjne górne szafki w kuchni mogą czasem przytłaczać przestrzeń i sprawiać, że pomieszczenie wydaje się mroczne i ciasne. Jednym z pomysłów na odświeżenie wyglądu kuchni jest zastąpienie górnych szafek otwartymi półkami. Otwarte półki dodadzą przestrzeni lekkości, a jednocześnie pozwolą na wyeksponowanie pięknych naczyń, kubków oraz innych elementów zastawy kuchennej.

Możesz również zastosować półki o różnych wysokościach, aby stworzyć na ścianie ciekawe struktury i nadać kuchni niepowtarzalny charakter. Mogą być one wykonane z różnych rodzajów tworzyw. Rustykalnego charakteru dodadzą półki drewniane, z kolei te metalowe lub kamienne podkreślą styl industrialny.
 

naturalna kuchnia z półkami
Naturalna kuchnia z półkami naściennymi wykończona meblami z serii Alpinia
klasyczna kuchnia w kolorze kości słoniowej
Klasyczna kuchnia w kolorze kości słoniowej z frontami Alpinia ivory mat
kuchnia z wyspą z szafkami w systemie bezuchwytowym
Kuchnia z wyspą zabudowaną w szafki w systemie bezuchwytowym Innovo

Wyspa tajemnic – szafki, szuflady, półki na wino

Wyspa kuchenna to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mają dużo przestrzeni w kuchni i chcą ją maksymalnie wykorzystać. Wyspy są funkcjonalne i estetyczne, a także stanowią miejsce spotkań rodziny i gości. Aby uczynić wyspę jeszcze bardziej praktyczną możesz do niej dodać szafki. Idealnie sprawdzą się szafki w systemie bezuchwytowym, dzięki któremu będą praktycznie niewidoczne. Ukryte w wyspie szafki mogą posłużyć jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania, a w wersji przeszklonej pomogą także wyeksponować na przykład kieliszki do wina.

kuchnia z wbudowaną w wyspę chłodziarką do wina
Kuchnia z wbudowaną w wyspę chłodziarką do winaA skoro o winie mowa, zamiast tradycyjnych półek lub szuflad, możesz na jednej ze ścian wyspy zainstalować półki na alkohol. To idealne rozwiązanie dla miłośników wina – korki w pozycji leżącej nie wyschną, a ulubiony rocznik zawsze będzie pod ręką. Możesz oczywiście zastosować różne rodzaje półek na wino, na przykład poziome lub w kształcie kratki, aby dostosować je do swojego gustu i stylu kuchni.

Ciekawym rozwiązaniem będzie zamontowanie w wyspie kuchennej chłodziarki do wina, która jest przeznaczona do zabudowy. Estetyczne i praktyczne, prawda?

siedzisko zamontowane w zabudowie kuchennej
Siedzisko zamontowane w zabudowie z frontami Alisma
kuchnia z wyspą z wysuniętym blatem
Kuchnia z wyspą z wysuniętym blatem kompaktowym stauario marble – idealna przestrzeń do siedzenia w kuchni
półki i szafki kuchenne w nowym wydaniu
Ciekawym akcentem w tej kuchni są szafki wiszące z frontami z czarnej siatki

Bo razem nam w kuchni najlepiej

Dodatkowy blat na wyspie może ukazać się bardzo użyteczny jako… stół. Wyspa może pełnić funkcję dodatkowego miejsca do spożywania posiłków, przyjęć kawowych lub po prostu miejsca, gdzie możesz spędzić czas przygotowując jedzenie i rozmawiając z rodziną. W sklepach znajdziesz specjalne blaty „wyspowe”, które dzięki wysuniętemu blatowi stanowią idealny stół do wspólnego spędzania czasu podczas gotowania.

Na zdjęciu: Matowe fronty Stevia w systemie bezuchwytowym Innovo sprawiają, że ciemna kuchnia nie przytłacza swoim kolorem i jego intensywnością. Niewielka przestrzeń została wykorzystana w stu procentach i kompaktowy blat kuchenny zamienił się w stolik kuchenny, www.castorama.pl

castorama półki i szafki kuchenne
Aranżację nowoczesnej kuchni dopełnia interesujący wzór na ścianie uzyskany dzięki sześciokątnym płytkom gresowym


Jeżeli chcesz dodać do części kuchennej miejsce do relaksu i spożywania posiłków, ciekawa może okazać się „ława” z szufladami. Siedzisko to dodatkowa przestrzeń do pracy, niekończących się pogaduszek, a także kolejny sposób na eleganckie przechowywanie. Wiele mebli do zabudowy pozwoli na to, aby siedzisko idealnie wpasowało się w resztę szafek kuchennych.

Wyspa z szafkami, półkami na wino i blatem służącym jako stolik w kuchni czy eleganckie półki zamiast szafek na ścianach to tylko kilka sposobów na to, jak wprowadzić pomysłowe rozwiązania do kuchni. Pamiętaj, że kluczem jest dostosowanie ich do swoich potrzeb, stylu oraz oczywiście gabarytów pomieszczenia. Taka kuchnia to miejsce, w którym wspólnie spędzone chwile będą cieszyć jeszcze bardziej!

Na zdjęciu: Nowoczesna, czarna kuchnia zyskała ciepły i przytulny charakter dzięki frontom Chia, imitującym dębowe drewno. Równoległy układ został maksymalnie wykorzystany dzięki przedłużeniu blatu kuchennego do eleganckiego stołu. Ciekawym rozwiązaniem okazało się zamontowanie półek i szafki na blacie przy ścianie. Zmieścił się tam zarówno stojak na wina i przeszklona szafka na kieliszki.

Urządzasz kuchnię? Zobacz najnowszy katalog kuchenny Castoramy i zainspiruj się poradami Doroty Szelagowskiej!

Link do katalogu: https://www.castorama.pl/katalog-kuchnie

Materiał Partnera