nowe konglomeraty kwarcowe od Cosentino

Silestone Loft od Cosentino – nowa kolekcja konglomeratów kwarcowych

Kuchnia

Nowa kolekcja konglomeratów kwarcowych Cosentino to odcienie inspirowane stylem industrialnym w architekturze. Pochodzenie stylu sięga początków XX wieku, kiedy opuszczone fabryki, warsztaty i magazyny zaczęto przekształcać w lofty.

reklama
Silestone Loft od Cosentino
Konglomerat Silestone Camden, kolekcja Loft Cosentino

Beton, cement, widoczne belki i rury, a także celowa surowość przestrzeni stały się popularnym zjawiskiem, zmieniając industrialny wygląd w trend, który swoje odzwierciedlenie znalazł w najnowszych odcieniach kolekcji Loft Silestone.

To właśnie połączenie pomiędzy przeszłością i teraźniejszością zaprowadziło do stworzenia kolorów z kolekcji Silestone: Camden, Poblenou, Seaport, Nolita i Corktown. Czy nazwy te brzmią znajomo? Tak, bo każdy odcień reprezentuje jedno z kultowych miejsc o charakterystycznej historii i industrialnej estetyce odzwierciedlonej w ulicach, budynkach, meblach oraz dekoracjach. 

Silestone Camden – kolor zainspirowany jedną z najbardziej znanych dzielnic Londynu

Camden brzmi jak punk lat 80., mówi tysiącem języków, lubi eklektyzm i jest domem dla setek artystów... Plakaty i efemeryczne dzieła sztuki są ważną częścią historii tej dzielnicy i zdobią jej odsłonięte ceglane elewacje. Autentyczne, stalowe odcienie i naturalne zużycie tych przestrzeni były inspiracją do stworzenia nowego odcienia konglomeratu kwarcowego – miękkiej, delikatnej szarości z drobnym ziarnem i bardzo subtelnym białym żyłowaniem. Camden to szarość przypominająca cement i wszechstronny kolor, który dzięki swojej jednorodności łatwo dostosowuje się do otoczenia i komponuje z każdą aranżacją. 

Konglomerat Silestone Seaport
Konglomerat Silestone Seaport, kolekcja Loft Cosentino

Silestone Poblenou – śródziemnomorski smak z Barcelony

To z kolei kolor zainspirowany epicentrum rewolucji przemysłowej w Barcelonie i jedną z najbardziej nowoczesnych, kreatywnych dzielnic tego miasta. Poblenou łączy śródziemnomorskie ciepło i industrialny wygląd. Jest kosmopolityczny, a zarazem podmiejski. Rodzinny i wielokulturowy. Stare budynki przemysłowe tej dzielnicy zostały przekształcone we wspaniałe przestrzenie loftowe otoczone galeriami sztuki, barami i biurowcami. Jej charakter był inspiracją do stworzenia Silestone Poblenou – ciepłego odcienia szarości z bardzo delikatnymi żyłkami i piaskowym tłem, które rozświetla i zapewnia wnętrzu przyjemną teksturę.

Silestone Seaport – kolor zainspirowany nadmorską częścią Manhattanu 

Seaport przypomina o małej nadmorskiej części południowo-wschodniego Manhattanu, gdzie przeszłość i historia mieszają się z sąsiedztwem doków, restauracji i sklepów. Odsłonięte cegły, wytarty beton i charakterystyczne drewno doków tworzą gamę kolorów, która zainspirowała kolejny odcień Silestone.

Dzięki mieszance koloru i jego odcieni, Seaport jest bardzo podobny do ciemnego, wytartego cementu, a jego efektowne białe smugi doskonale komponują się z tłem. To kolor stworzony do przytulnych, intymnych wnętrz, gdzie królują tapicerowane powierzchnie, ochra, błękit i przydymione szkło. Prosty odcień, który zapiera dech. 

Silestone Nolita – kreacja inspirowana Nowym Jorkiem

...a w szczególności jego awangardową dzielnicą, która intrygowała jeszcze zanim otrzymała swą nazwę w połowie lat 90. Nolita słynie ze swej osobowości i architektury, które nadały jej tak wyjątkowy charakter. Na tym tle Cosentino stworzyło Silestone Nolita, biały odcień kolekcji Loft. Nolita to kolor zimny i przemysłowy. Mieszanka bieli i jasnych szarości tworzy tu elegancką, delikatną linię, pozbawioną mocnych kontrastów. 

Silestone Corktown – nowy stary styl dzielnicy Detroit

Inspiracją dla Corktown było światło i cień dzielnicy Detroit, która wyrosła wśród pary, tłoków i dźwięków silników. Corktown było początkowo świetnie prosperującą dzielnicą, która jednak podupadła i została zniszczona. Pomimo tych problemów, Corktown odrodziło się kilkadziesiąt lat temu, przyciągając turystów swoim odnowionym pięknem i interesującym stylem. Miejsce to było inspiracją dla najbardziej intensywnego i głębokiego odcienia czerni w kolekcji Silestone Loft. Ciemne tło pięknie komponuje się z intensywnymi brązowymi akcentami i matowym wykończeniem powierzchni. Kolor jest idealny do ekskluzywnych i dojrzałych przestrzeni, w których liczy się każdy detal.

Nowa generacja powierzchni Silestone – innowacyjna technologia Hybriq+

Kolekcja Silestone Loft po raz pierwszy wprowadza innowacyjną i jedyną w swoim rodzaju technologię Hybriq+. Nowy proces produkcyjny jest ukłonem firmy w stronę ochrony środowiska, rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego zarządzania. Dzięki innowacyjnej technologii, w produkcji wykorzystywane są odzyskane surowce, takie jak szkło z recyklingu. Ponadto, warto pamiętać, że procesy produkcyjne w Cosentino napędzane są energią z odnawialnych źródeł oraz wodą w 98% pochodzącą z recyklingu.  

Dzięki technologii Hybriq+ obecność krzemionki krystalicznej w powierzchniach Silestone Loft została znacznie obniżona. Zamiast tego stosuje się formułę hybrydową polegającą na wykorzystaniu surowców mineralnych i odzyskiwanych. Nowa kompozycja nadaje materiałowi nowoczesne walory estetyczne i wzornicze, przy zachowaniu jakości, piękna oraz jej 25-letniej gwarancji. 

Zmiana, poza coraz lepszymi rezultatami w obszarze ochrony środowiska, pozwoliła firmie Cosentino osiągnąć kolejny kamień milowy, który odmieni standardy w kategorii powierzchni kwarcowych. Poprzez zmniejszenie obecności kwarcu w składzie nowych kolorów Silestone, Cosentino przewiduje wymagania przyszłych, bardziej restrykcyjnych zasad, odnoszących się do zmniejszenia użycia krzemionki. Oznacza to jeszcze większe bezpieczeństwo pracy zarówno we własnych zakładach produkcyjnych firmy, jak i w zakładach wszystkich jej klientów z branży kamieniarskiej. 

Technologia Hybriq+ pozwoliła na opracowanie nowej – bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska – generacji powierzchni Silestone. To osiągnięcie jest wynikiem ponad trzech lat intensywnej pracy ekspertów Grupy Cosentino ds. Innowacji, Produktów oraz Środowiska. 

Więcej na: cosentino.com

Materiał Partnera

Zdjęcie główne: Konglomerat Silestone Camden, poniżej: konglomerat Silestone Poblenou, kolekcja Loft Cosentino