Urządzamy kuchnię: tradycyjnie czy nowocześnie?

Kuchnia

Aranżacja kuchni: tradycyjnie czy nowocześnie?

W nowoczesnym apartamencie możemy poczuć się jak w starym dworku – kiedy dobrze ożenimy meble z AGD. Pokazujemy, jak urządzić nowoczesną kuchnię. Wybieramy wystrój kuchni i pokazujemy róznorodne kuchenne wnętrza.

Kuchnia nowoczesna i stylizowana

Starość to może być wielka radość, w dodatku – na specjalne życzenie. Na razie chodzi wprawdzie tylko o meble do kuchni, ale i tak jest postępowo. Doczekaliśmy bowiem czasów, w których patynę można sobie… obstalować. Zamiast ganiać po pchlich targach, a potem wtłaczać do wnętrza antyki pełne szkodników, zamawiamy kuchenną zabudowę ze specjalnie postarzonego drewna. Mało tego, możemy (jak w firmie Grange) wybierać między kilkoma stopniami starzenia. I już mamy klimatyczną kuchnię jak z dawnego dworku.

Nowoczesne AGD do każdej kuchni

Oprócz tego tylko od nas zależy, jak starej daty będzie to dwór. Jeśli chcemy go nieco odmłodzić, ustawiamy w nim całkiem nowoczesne AGD i raczymy oko kontrastem pomiędzy frontami szafek z litego dębu a licem kuchenki z czarnego szkła czy polerowanej stali. A co jeśli jesteśmy upartymi tradycjonalistami? Mamy wtedy do wyboru dwa rozwiązania. Możemy wstawić sprzęt w zgrabnie „uszyty”, stylowy garnitur, jak robią to m.in. specjaliści z firmy Wrzosowa. Nikt nawet nie wpadnie na pomysł, że babciny kredens z witrażykami może kryć najnowocześniejszą lodówkę z komorą BioFresh.

Albo inaczej – postawić na AGD w stylu retro, które coraz więcej firm (Franke, Teka, Gorenje) wprowadza do swojej oferty. Mosiężne uchwyty, miedziane wykończenia, a nawet analogowe zegary ze wskazówkami ozdabiają dziś płyty grzewcze i piekarniki, które w środku kryją całkiem nowatorskie, energooszczędne technologie.

Nowoczesny okap do kuchni

W nowocześnie urządzonych kuchniach AGD raczej znika z oczu. Poza czarnym okiem piekarnika, migającym na tle gładkiej, bezuchwytowej zabudowy, nie mamy zbyt wiele podpowiedzi. Coraz częściej pojawiają się także w kuchniach mobilne okapy, które – jak aktor po skończonej kwestii – znikają ze sceny. Chowają się w lampach albo blatach kuchennych (np. Faber).

Ale prawdziwym hitem ostatniego czasu jest okap jak obraz. Patent należy do firmy Whirlpool, która wymyśliła urządzenie z wymiennym panelem wyglądającym jak współczesna grafika. Może on być ekstrawagancką dekoracją kuchni. W dodatku, jak nam się znudzi dany wzór, możemy go wymienić na inny.

Opracowanie i tekst: Beata Majchrowska
Zdjęcia: serwisy prasowe firm

reklama